S&P 500 – Trump strzela do własnej bramki

334
analiza SP500
Źródło: Admiral Markets MT5, SP500 wykres H30 od 25 sierpnia 2019 do 26 sierpnia 2019. Wskaźnik: pointzero-trading.com. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.
J2T Trade

Dzisiejszy dzień po bardzo intensywnej piątkowej sesji na indeksie amerykańskim S&P 500 jest bardzo dynamiczny. W piątek obserwowaliśmy niesamowicie silne ruchy, które wbrew wcześniejszym oczekiwaniom, pociągnęły rynek dół na fali negatywnych informacji. Tego typu wiadomości nie jesteśmy w stanie przewidzieć, więc zrozumiałym jest, że wywołały one tak mocne zamieszanie, zwłaszcza wobec silnej antycypacji powrotu do wzrostów.

analiza SP500
Źródło: Sierra Chart, SP500 futures (ESU9) wykres Market Profile od 5 sierpnia 2019 do 26 sierpnia 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

Początkowe komunikaty z Chin o zwiększeniu ceł na towary pochodzące ze Stanów Zjednoczonych, następnie wypowiedzi prezesa Fed, Powella, które nie zbalansowały sytuacji, aż po pełne gniewu i bardzo emocjonalny tweety Donalda Trumpa sprawiły, że widzieliśmy kilka bardzo silnych fal spadkowych. Naturalnie w tych warunkach płynność na rynku spadła do minimum, co sprzyjało bardzo dużej zmienności. Wszystkim wydawało się pod koniec sesji piątkowej, że GLOBEX’owy open będzie jednoznaczną luką w dół, po której nastąpią dalsze spadki.

Wszystkim indywidualnym traderom, rzecz jasna. Tak naprawdę Smart Money przejrzały ich zamiary na wylot i po delikatnym spuszczaniu ceny, nastąpiła bardzo agresywna absorbcja i powrót do wzrostów. Tego typu akcja cenowa utworzyła dzień o profilu aukcyjnym podwójnej dystrybucji. Co warte uwagi, dzień mieszczący się niemal w całości wewnątrz strefy wartość profilu kompozytowego utworzonego pomiędzy 5 i 8 sierpnia.

analiza SP500
Źródło: Admiral Markets MT5, SP500 wykres H30 od 25 sierpnia 2019 do 26 sierpnia 2019. Wskaźnik: pointzero-trading.com. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

W chwili obecnej możemy obserwować otwarcie tradycyjnej sesji na parkiecie amerykańskim, które nie jest już tak dynamiczne jak europejski poranek. Wiele zależeć będzie w dniu dzisiejszym od spekulantów amerykańskich, najprawdopodobniej jednak pozostaniemy w dzisiejszej Value Area, oscylując wokół obecnego POC (Point Of Control) i VAH (Value Area High) dzisiejszej sesji. Co również jest wysoce prawdopodobne, dynamiczny trading zakończy się w dniu dzisiejszym o dosyć wczesnej godzinie, ponieważ większość Amerykanów nie spała, zaś ci, którzy zdążyli zrealizować zyski, będą chcieli odpocząć przed dniem jutrzejszym. Na rynku pozostaną raczej inwestorzy próbujący wykaraskać się ze swoich strat i pomniejsi traderzy indywidualni. Dodatkowo mamy dziś dzień wolny w Wielkiej Brytanii, co efektywnie eliminuje sporą cześć podmiotów profesjonalnych operujących na rynkach podczas europejskiego popołudnia. W tego rodzaju otoczeniu rynkowym, przy braku kolejnych wiadomości, które mogłyby wstrząsnąć rynkiem, należy oczekiwać relatywnie niskiej zmienności. Stąd też pozostanie indeksu w zakresie 2860-2890 punktów uznaję za najbardziej prawdopodobne.

FP Markets

Jan Kotowski

Sprawdź możliwości handlu u wielokrotnie nagradzanego brokera. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Powyższa treść ma wyłącznie charakter informacyjny i prezentują opinie własne autorów. Treść ta sporządzona została rzetelnie, z należytą starannością i nie stanowią podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych, porady inwestycyjnej ani rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715). Portal www.tradersarea.pl oraz dostawca treści nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie transakcje, szkody, poniesione wydatki oraz utracone korzyści powstałe w związku z decyzjami inwestycyjnymi podejmowanymi w oparciu o udostępnione na stronie www.tradersarea.pl treści.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Jan Kotowski
Zastępca dyrektora polskiego oddziału Admiral Markets. Pasjonat rynków finansowych i trader indywidualny z ponad 10 letnim doświadczeniem. Swoją przygodę z rynkami rozpoczął już w liceum od popularnej, internetowej gry giełdowej. Pierwsze sukcesy zachęciły go do dalszego zgłębienia tematu wirtualnego obrotu giełdowego. Już w trakcie zdobywania wykształcenia kierunkowego, profesjonalnie związał się z sektorem finansowym w 2010 roku. Zdobywał doświadczenie zawodowe po obu stronach rynku, pracując w dealing roomach i departamentach ekonomicznych największych spółek Skarbu Państwa, państwowych i międzynarodowych banków oraz w propriatry trading’u. Zafascynowany rzeczywistą mechaniką rynków i spojrzeniem/analizą badającą przede wszystkim order flow (z j.ang. strumień zleceń).