S&P 500 traci 1,02%. Dziś poznamy odczyt stopy bezrobocia.

J2T Trade

Giełda w Nowym Jorku zamknęła się w czwartek, 6 października na czerwonym terytorium. Amerykański indeks S&P 500 stracił finalnie 1,02%. Wczoraj ponadto inwestorzy dowiedzieli się o wzroście liczby złożonych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Dziś natomiast poznamy odczyt stopy bezrobocia za wrzesień. Co przyniesie piątkowa sesja?

Główne indeksy tracą

Główne amerykańskie indeksy giełdowe straciły podczas czwartkowej sesji handlowej. Indeks spółek dużych, czyli S&P 500 obniżył swoje notowania w ogólnym rozrachunku o 1,02%. W tym samym czasie Dow Jones 30 stracił 1,15%. Dziś rynki akcyjne kończą tydzień.

Silniejsza strona spadkowa

Czwartkowa sesja należała do strony tracących komponentów.  Spojrzymy jednak dokładniej na to, co wydarzyło się wewnątrz indeksu S&P 500. Najwyższą zmiennością odznaczyła się spółka Carnival. Przedsiębiorstwo stanęło na czele spadków, a jego akcje spadły o 6,06%. Warto dodać, że po stronie spadkowej stanęło więcej spółek. Najsilniejszą spółką natomiast okazała się DexCom. Jej notowania wzrosły o 4,53%.

Rośnie liczba Joblessów

Liczba złożonych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, czyli tzw. Joblessów wzrosła o 29 tysięcy. W poprzednim tygodniu liczba osiągnęła do 219 tysięcy. W raporcie Departament Pracy zaznaczył, że był to pierwszy spadek od 9 tygodni.

FP Markets

Wzrok na stopę bezrobocia

Dziś w piątek, 7 października wzrok inwestorów również spocznie na dane z rynku pracy. O godzinie 14:30 podany zostanie odczyt stopy bezrobocia. Rynki oczekują, że wartość wskaźnika nie zmieni swojej wartości.

Punkt widzenia – rynek postawił na spadek

Amerykański indeks giełdowy S&P 500 już wczoraj od rana postawił na spadek. Zejście zostało wykonane błyskawicznie i odbyło się bez podejścia. Rynek trafił wczoraj najniżej poniżej poziomu 3 740. Dziś od rana rynek odbijał, jednak obecnie znajduje się na przy wczorajszych dołkach.

Scenariusz główny – wzrostowy

Dziś indeks S&P 500 ma szansę wygenerować podejście i powrócić do zakresów z początku tygodnia. Przed samym ruchem wzrostowym, cena może jednak nieco cofnąć. Bazę dla wzrostów stanowić będą dziś okolice poziomu 3 710. Dopóki ten zakres jest utrzymywany można będzie mówić o budowie ruchu wzrostowego. Każdorazowy re-test od góry wspomnianego poziomu dałby początek podejściu nawet do 3 770.

Wykres S&P H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks S&P 500 07.10.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Jednak warto również wziąć pod uwagę inną możliwość. Rynek dziś zmierzyć się może z okolicami poziomu TDP. To właśnie na tym poziomie, jak ma razie warunki dyktuje strona podażowa. Taka zależność pozwala przyjąć, że z tego miejsca generowany może być ruch spadkowy. Powrót do 3 680 wchodzi w grę.

Wykres S&P H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks S&P 500 07.10.2022

Konkluzja

Dziś szczególną uwagę należy zwrócić na odczyt danych dotyczących stopy bezrobocia. Nastawienie rynkowych uczestników zależne będzie od dzisiejszego raportu z rynku pracy. Poniżej rozpisane zostały poziomy na dzień 07.10.2022

TSR : 3 857

TFR : 3 812

TDP : 3 764

TFS : 3 718

TSS : 3 671

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.