S&P 500 straciło 0,64% we wtorek. Indeks pod średnią.

7
Jak uchronić się przed skutkami krachu na giełdzie

Główne indeksy na Wall Street odnotowały w większości straty podczas wtorkowej sesji. Inwestorzy wyrazili swoje obawy związane z limitem zadłużenia. Obserwatorzy rynku skierowali swoje zainteresowanie na rozmowy prezydenta Joe Bidena z republikanami. Oczekiwanie na przełom w negocjacjach narasta, gdyż coraz bliżej do niewypłacalności. Na rynkach za oceanem spadek wykazało duży amerykański indeks. S&P 500 straciło 0,64% we wtorek. Dziś indeks przed sesją próbuje odrabiać. Jak na razie znajduje się pod średnią. Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

S&P 500 straciło 0,64% we wtorek

Na rynkach w Stanach Zjednoczonych kontrolę przejęły wczoraj negatywne nastroje. Były one wyraźne w przypadku dwóch indeksów, a jednym z nich było S&P 500. Amerykański indeks spółek dużych ponownie okazał słabość. S&P 500 straciło 0,64% we wtorek, co odpowiada 26 punktom.

Dominacja liczebna spadków

Spółki z dużego indeksu wybrały wczoraj przecenę. Patrząc na wtorkową tabelę notowań, dominacja liczebna spadków rzuca się w oczy. Na czele strat stanęło Caesars (NASDAQ:CZR), którego notowania spadły o 6,89%. Liderem wśród grupy zyskownych okazało się AMD (NASDAQ:AMD), którego wycena wzrosła o 4,19%.

Punkt widzenia dzienny: indeks S&P 500 przegrał walkę na średniej

Wczoraj zwracaliśmy uwagę na to, że dla wzrostu rynku kluczowe jest utrzymanie zakresu średniej. Indeks S&P 500 przegrał walkę na obszarze średniej SMA 55. Sytuacja nie była jednak pewna aż do godzin wieczornych, gdy o 21 (czas w Polsce) notowania urwały. W wyniku tego indeks cofnął do poziomu 4 110 i tam pozostał do zamknięcia sesji.

FP Markets

Co na dziś ?

Dziś w godzinach przedsesyjnych reakcja na rynkach amerykańskich jest wzrostowa. Na kilka godzin przed rozpoczęciem handlu notowania S&P 500 powracają do zakresu średniej SMA 88.

Scenariusz = nadbicie SMA 88 od dołu–>powrót poniżej i re-test–>ruch do 4 100

Wykres indeks S&P 500 H1
Indeks S&P 500 interwał H1 17.05.2023

Punkt widzenia tygodniowy: strefa wsparcia poddana w wątpliwość?

Cały czas rynek nie jest w stanie wygenerować wzrostu z zakresu wsparcia 4 080-4 130. Taka sytuacja sprawia, że zryw siły podażowej, może być bolesny dla rynku. Warto obserwować, czy rynek rzeczywiście odpuści, a strefa wsparcia ulegnie załamaniu.

Wykres indeks S&P 500 D1
Indeks S&P 500 interwał D1 17.05.2023

Konkluzja

W środę trwa oczekiwanie na raporty z rynku nieruchomości. Wskaźniki dotyczące liczby wniosków o kredyt hipoteczny, a także rozpoczętych budów domów są szczególnie obserwowane przez członków Fed. Dziś ponadto kontynuowane będą rozmowy w sprawie problemu zadłużenia. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 4 193

TFR : 4 148

TDP : 4 099

TFS : 4 054

TSS : 4 008

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.