S&P 500 straciło 1,12%. Notowania powróciły do 4 150.

J2T Trade

Nowojorskie giełdy świeciły się na czerwono podczas wtorkowej sesji handlowej. Główne indeksy zza oceanu cierpiały w wyniku braku zgody Kongresu z administracją Białego Domu. Termin niewypłacalności zbliża się i napięcie dotyczące limitu zadłużenia rośnie. Na Wall Street najgorzej spisał się indeks technologiczny. Natomiast S&P 500 straciło 1,12%. W wyniku tego notowania dużego indeksu powróciły do 4 150. Rynek walczy obecnie o przyszły ruch. Jak zaprezentuje się w środę, 24 maja? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

S&P 500 straciło 1,12%

Parkiet giełdowy na Wall Street mienił się wczoraj w czerwonym kolorze. Akcje popularny spółek traciły na wartości, przez co w dół leciały główne indeksy. Amerykańskie S&P 500 straciło 1,12% w ciągu całej sesji. Dla dużego indeksu była to przecena rzędu 47 punktów.

Czerwona tabela notowań

Wtorkowe nastawienia inwestorów najlepiej oddaje tabela notowań indeksu S&P 500. Podczas wczorajszej sesji była ona głównie czerwona. Układ sił był wyraźny i dominacja czerwonych była widoczna. Rozliczenie dnia handlowego pokazało, że liderem wśród strat było Las Vegas Sands (NYSE:LVS). Akcje tej spółki spadły o 6,35%. Po mniej licznej grupie wzrostowej wyróżniła się Moderna (NASDAQ:MRNA), a jej akcje wzrosły o 8,69%.

Punkt widzenia dzienny: notowania powróciły do 4 150

W przypadku indeksu S&P 500 również ujrzeliśmy realizację podawanego na wczorajszą sesję scenariusza. Jego treść brzmiała następująco: „Scenariusz = zejście poniżej TDP–>re-test tego poziomu/średniej SMA 88 od dołu–>zejście do 4 150”. 

FP Markets

Rynek do realizacji projekcji przystąpił po godzinie 18 (czas w Polsce). Wcześniej inwestorzy walczyli o kierunek w strefie pomiędzy poziomem TDP a średnią SMA 88. Po 18 nastąpiło zejście poniżej TDP, a po dokładnym, widocznym re-teście od dołu indeks zszedł i notowania powróciły do 4 150.

Co na dziś ?

Na wykres indeksu S&P 500 patrzymy o godzinie 13. Na ponad dwie godziny przed otwarciem giełd w środę indeks znajduje się na pierwszym dziennym wsparciu, czyli TFS. Dla rynku jest to bardzo ważny zakres.

Scenariusz = konieczna reakcja wzrostowa–>powrót powyżej wczorajszych dołków (4 150)–>re-test od góry–>podejście do TDP 

Wykres indeks S&P 500 H1
Indeks S&P 500 interwał H1 24.05.2023

Punkt widzenia tygodniowy: ponowne cofnięcie do wsparcia

Indeks rzeczywiście miał cofnąć, ale nie tak głęboko. No cóż, obecnie znajdujemy się na górnej granicy wsparcia 4 080-4 130. Co więcej, indeks na wykresie D1 bada zakres średniej SMA 40. Czy to wystarczający powód żeby teraz odbić?

Wykres indeks S&P 500 D1
Indeks S&P 500 interwał D1 24.05.2023

Konkluzja

Niepewność związana z limitem zadłużenia determinuje dzisiejsze nastroje inwestorów. Jeżeli negocjacje nie przyspieszą, scenariusze mogą zostać zanegowane, a rynki wybiorą się niżej. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 4 272

TFR : 4 227

TDP : 4 178

TFS : 4 133

TSS : 4 087

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Avatar
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.