S&P 500 przyklejone do 4 150. Indeks walczy na średniej.

New York
J2T Trade

Nowojorskie indeksy giełdowe po raz kolejny nie zdobyły się na konkretny ruch. We wtorek, 18 kwietnia odnotowały niezbyt ciekawą sesję. S&P 500 zakończyło dzień bez zmian. Indeks pokazuje, że chciałby się wyrwać, jednak przyklejony jest do 4 150. Indeks obecnie walczy na średniej. Czy impuls pojawi się dzisiaj? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Amerykańskie S&P 500 bez zmian we wtorek

Za inwestorami kolejna żmudna sesja na giełdach w Nowym Jorku. Popularne indeksy zza oceanu przedłużyły trwanie w maraźmie. Amerykańskie S&P 500 wypadło finalnie bez zmian we wtorek. Była to już kolejna taka sesja w kwietniu. Rynki weszły już w drugą część miesiąca. Jeżeli podtrzymają obecne wielkości zmian, będzie to miesiąc z najsłabszym ruchem od blisko roku.

Większość ponownie za wzrostami

Przedsiębiorstwa składające się na duży indeks znów pokazały się ogólnie z lepszej strony. Większość ponownie stanęła za wzrostami, lecz nie udało się przełożyć tego na wynik indeksu. Liderem w zyskach było wczoraj Tyler Technologies (NYSE:TYL), którego notowania wzrosły o 3,42%. Po stronie przeciwnej wyróżniło się natomiast przedsiębiorstwo Catalent (NYSE:CTLT). Kurs akcji tej spółki wzrósł o 7,37%.

Punkt widzenia dzienny: S&P 500 przyklejone do 4 150, odpuści dzisiaj?

Przed wtorkową sesją w USA, główne indeksy napędzane były nastrojami z Europy. Na kilka godzin przed otwarciem giełd, amerykańskie S&P 500 pokonało szczyt z poprzedniego tygodnia. Rynek wspinał się dalej, a ruch nie był negowany w godzinach amerykańskiej przedsprzedaży. Duży indeks strzelił wówczas zakres okolic poziomu 4 180, lecz nie miał siły do pójścia wyżej. Chwilę po otwarciu giełd notowania skierowały się na południe. Przed godziną 17 (według czasu w Polsce) notowania zeszły do TFR (4 148). Kupujący próbowali w tych rejonach reagować, ale niewiele udało się zdziałać.

FP Markets

Co na dziś ?

Na wykres indeksu S&P 500 patrzymy w środę, 19 kwietnia o godzinie 11. Na kilka godzin przed otwarciem giełd, S&P 500 dalej przyklejone jest do okolic 4 150. Rynek ma szansę dziś odpuścić starania o wzrost. Zakładam dziś spadek na następującym pomyśle.

Scenariusz =  re-test średniej SMA 88 od dołu–>zebranie podaży–>pewny ruch w dół do 4 110  

Wykres indeks S&P 500 H1
Indeks S&P 500 interwał H1 19.04.2023

Punkt widzenia tygodniowy: ujęcie tygodniowe ulega zmianie

Rynek nie potrafił zebrać się do wzrostu. Obecnie cofa do strefy wsparcia, czyli 4 080-4 130, która ostatnie tygodnie najbardziej nas interesuje. Z niej potencjalnie może dopiero zebrać się do wzrostu. W przypadku realizacji celem już tylko 4 200.

Wykres indeks S&P 500 D1
Indeks S&P 500 interwał D1 19.04.2023

Konkluzja

Dziś zmienność może okazać się nieco lepsza. Oprócz trwającego sezonu publikacji wyników spółek, dziś pojawi się raport Fed. Publikowana, na dwa tygodnie przed zebraniem FOMC, tak zwana Beżowa Księga ujawni opinię poszczególnych obszarów federalnych.

TSR : 4 193

TFR : 4 148

TDP : 4 099

TFS : 4 054

TSS : 4 008

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.