S&P 500 przedłużyło zejście. Notowania indeksu negują 4 100.

Kupno, trzymanie lub sprzedaż aktywów
J2T Trade

Rynki akcji w Stanach Zjednoczonych zamknęły wczorajszą sesję na niższych poziomach. W środę, 3 maja główne indeksy przedłużyły negatywne nastawienie. Głównym determinantem nastrojów była decyzja Fed. Rezerwa Federalna zdecydowała wczoraj o kolejnej podwyżce stóp procentowych. Obawy inwestorów rozlały się po popularnych indeksach. S&P 500 przedłużyło zejście z poprzednich dni. Podczas wczorajszej sesji notowania indeksu zanegowały poziom 4 100. Wall Street pozostaje bez zysku w maju. Czy zmieni się to dzisiaj? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

S&P 500 przedłużyło zejście

Amerykańskie indeksy giełdowe wykazały straty również w środę. Wczorajsza przecena na rynkach za oceanem była jednak słabsza od wtorkowej. Niemniej faktem jest, iż S&P 500 przedłużyło zejście. Notowania dużego indeksu spadły o 0,70%, co inaczej oznacza 29 punktów. W tym tygodniu indeks ma już blisko 2% straty.

Spadki dominują dalej

Patrzymy już na rozliczenie środowej sesji z perspektywy tabeli notowań. Spółki tworzące duży indeks ponownie wybrały konkretny kierunek. Spadki dominują dalej, a tym razem na ich czele stanęło Estee Lauder (NYSE:EL). Kurs akcji tej spółki poleciał aż o 17,34%. Po stronie wzrostowej z kolei wyróżniło się Generac (NYSE:GNRC). Notowania tego przedsiębiorstwa wzrosły o 11,61%.

Punkt widzenia dzienny: notowania indeksu negują istotność 4 100

Pierwsze godziny środowej sesji przyjęły znamiona niezdecydowania. Rynek walczył o kierunek, a zmienności brakowało. Pojawiła się ona w godzinach wieczornych. Decyzja Fed wprawiła indeks S&P 500 w ruch i ten najpierw podbił do zakresu średniej SMA 88 i poziomu TFR. Popyt jednak szybko został zbity i podaż gwałtownie sprowadziła notowania niżej. Duży indeks zszedł poniżej TDP i re-testował ten zakres od dołu. Wczorajsze starania zakończyły się w rejonach 4 080.

FP Markets

Co na dziś ?

Dziś na wykres patrzymy o godzinie 14. Na półtorej godziny przed otwarciem giełd w USA notowania S&P 500 znajdują się w rejonach wczorajszego zamknięcia. Indeks przed oficjalnymi godzinami handlu pokazał negację istotności poziomu 4 100.

Scenariusz = podbicie do TDP–>zebranie popytu–>utworzenie schematycznego ruchu–>zejście do 4 050

Wykres indeks S&P 500 H1
Indeks S&P 500 interwał H1 04.05.2023

Punkt widzenia tygodniowy: obserwacja wskazana

Bywa i tak, że nie udaje się przewidzieć dokładnego ruchu. Amerykańskie S&P 500 trwa obecnie w newralgicznym miejscu i wskazana jest jedynie obserwacja.

Wykres indeks S&P 500 D1
Indeks S&P 500 interwał D1 04.05.2023

Konkluzja

Inwestorzy będą zapewne przetwarzać kolejną podwyżkę stóp procentowych. Ponadto rynkowi uczestnicy będą zwracać uwagę na raporty dotyczące redukcji zatrudnienia oraz na cotygodniowe dane dotyczące liczby bezrobotnych. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 4 193

TFR : 4 148

TDP : 4 099

TFS : 4 054

TSS : 4 008

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.