S&P 500 powtórzyło drobny zysk. Notowania poddały średnią.

Profesjonalny trader
J2T Trade

Poniedziałkowa sesja upłynęła pod znakiem mieszanych nastrojów głównych indeksów z Wall Street. Większość popularnych akcji pokazało jednak niewielkie zyski. Dobrze w ogólnym rozrachunku wypadł indeks spółek dużych. S&P 500 powtórzyło drobny zysk z poprzedniej sesji. Notowania indeksu nie zdołały pokonać średniej i poddały walkę o jej zakres. Jak wygląda sytuacja we wtorek, 25 kwietnia? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Wall Street podzielone na początku tygodnia

Wczorajszym dniem handlowym rynki rozpoczęły ostatni tydzień kwietnia. Nastroje wśród inwestorów na amerykańskich rynkach były podzielone, co znalazło swoje odzwierciedlenie w wynikach. Wśród indeksów z Wall Street najlepiej spisał się Dow Jones 30, który zyskał 0,20%. S&P 500 poszło w górę ogólnie o 0,09%. Nasdaq 100 natomiast jako jedyny stracił, obniżając swój kurs o 0,24%. Warto zauważyć, że ostatni tydzień kwietnia S&P 500 rozpoczęło od niewielkiego zysku, czyli tak jak poprzednie tygodnie.

Notowania First Republic Bank wyżej o 12,20%

Przedsiębiorstwa wchodzące w skład indeksu S&P 500 opowiedziały się wczoraj w większości po stronie wzrostowej. Na czele grupy tzw. zielonych stanęło First Republic Bank (NYSE:FRC), którego notowania wylądowały wyżej o 12,20%. Po przeciwnej stronie wyróżniło się Carrier Global (NYSE:CARR). Akcje tej spółki spadły o 7,28%.

Punkt widzenia dzienny: średnia i poziom TFR dalej oporem

Indeks spółek dużych w poniedziałkowym pre-markecie pokazał wzrost, który kontynuowany był po otwarciu giełd za oceanem. Do godziny 16 (czas w Polsce) notowania dobiły rejonów poziomu TFR i wówczas pojawiło się gwałtowne cofnięcie. Rynek zszedł poniżej średniej, a re-testując jej zakres od dołu znalazł się w rejonach 4 120. Jednak presja podażowa nie była silna, a popyt wrócił do gry w godzinach wieczornych. Notowania do końca sesji powróciły do strefy: średnia – poziom TFR.

FP Markets

Co na dziś ?

Warto zauważyć, że wczoraj po raz kolejny przekonaliśmy się, iż zakres średniej SMA 88 i poziom TFR dalej są oporem dla rynku. Dziś na kilka godzin przed sesją indeks S&P 500 wygenerował kolejne zejście zakresu średniej. Notowania dużego indeksu znajdują się w rejonach 4 120 i walczą na ostatnich dołkach. Rynek z tego miejsca kilkukrotnie wykonywał już ruchy wzrostowe. Biorąc pod uwagę ostatnie nastawienie indeksu do wzrostu, może teraz kierować się w dół.

Scenariusz = podejście do SMA 88–>zebranie podaży–>zejście do 4 100 

Wykres indeks S&P 500 H1
Indeks S&P 500 interwał H1 25.04.2023

Punkt widzenia tygodniowy: indeks jeszcze bez zejścia

Nie ujrzeliśmy wczoraj realizacji nawet najmniejszej części podawanego na ten tydzień scenariusza. Czekamy zatem na zejście, które pojawić się może dzisiaj.

Wykres indeks S&P 500 D1
Indeks S&P 500 interwał D1 25.04.2023

Konkluzja

Inwestorzy oczekują na raporty największych spółek z Doliny Krzemowej. Nastroje obserwatorów rynków determinowane są również przez zbliżającą się decyzję Rezerwy Federalnej. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 4 193

TFR : 4 148

TDP : 4 099

TFS : 4 054

TSS : 4 008

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.