S&P 500 poniżej poziomu 4 100. Indeks w kluczowym miejscu.

Spadki na giełdzie w USA
J2T Trade

Blisko dwa tygodnie wypatrywaliśmy zmienności na Wall Street. Przyszła ona dopiero wczoraj, we wtorek 25 kwietnia. Główne indeksy w końcu wybrały konkretny kierunek i poszły w dół. Wyraźnie straciło m.in. S&P 500. W wyniku wczorajszej straty notowania zeszły poniżej poziomu 4 100 i utrzymują taki stan. Indeks spółek dużych znajduje się w kluczowym miejscu. Czy kupujący pokażą reakcję? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Urwanie na Wall Street we wtorek

Popularne akcje tworzące najważniejsze indeksy w Nowym Jorku lądowały wczoraj na niższych poziomach. Najgorzej z głównych rynków wypadł Nasdaq 100. Notowania technologicznego indeksu spadły o 1,89%, co oznaczało 245 punktów obniżki. Relatywnie wysoką stratę zanotowało S&P 500. Duży indeks stracił 1,58%, czyli 65 punktów. Najmniejszy, procentowy spadek ujawnił Dow Jones 30, którego wycena poleciała w dół o 1,02% lub zamiennie o 345 punktów. W wyniku wczorajszej sesji S&P 500 wyszło na minus w ujęciu miesięcznym.

Akcje First Republic Bank tonęły

Większość przedsiębiorstw tworzących indeks spółek dużych opowiedziała się wczoraj za spadkami. Szczególną uwagę zwróciło wtorkowe zachowanie First Republic Bank (NYSE:FRC), którego akcje tonęły. Notowania spółki spadły wczoraj aż o 49,38% w wyniku odnowienia obaw o problemy finansowe banku. Wysoki poziom zmienności odnotowało również MSCI (NYSE:MSCI). Wycena spółki z branży finansowej spadła o 13,49%. Po stronie wzrostowej wyróżniło się Brown&Brown (NYSE:BRO) z wynikiem +3,19%.

Punkt widzenia dzienny: indeks S&P 500 w kluczowym miejscu

Indeks spółek dużych miał generować ruch spadkowy i rzeczywiście na niego się zdecydował. Spadek pojawił się przed pre-marketem i trwał po rozpoczęciu amerykańskiej sesji. Notowania zeszły do poziomu TDP i rynek wygenerował z niego cofnięcie w rejony 4 075. Podczas ostatniej godziny sesji notowania gwałtownie podskoczyły i S&P 500 zakończyło zmagania w rejonach 4 090.

FP Markets

Co na dziś ?

Sytuacji przyglądamy się przed środkową sesją tygodnia. Notowania S&P 500 znajdują się w kluczowym miejscu. Rynek choć nieco oddalony od poziomu TDP, ma szansę go badać.

Scenariusz = podejście do TDP–>korekta–>pokonanie poziomu–>ruch do średniej 

Wykres indeks S&P 500 H1
Indeks S&P 500 interwał H1 26.04.2023

Negacją dla powyższych rozważań będzie brak pokonania TDP i czuwanie w tym miejscu podaży.

Punkt widzenia tygodniowy: zejście zaliczone

Za nami pierwsza część ruchu z planu rozpisanego na ten tydzień. Teraz oczekiwać będziemy reakcji popytowej. Czy pojawi się ona dzisiaj?

Wykres indeks S&P 500 D1
Indeks S&P 500 interwał D1 26.04.2023

Konkluzja

Sezon publikacji spółek nie wzbudza euforii na akcjach w Stanach Zjednoczonych. Popularne przedsiębiorstwa podają swoje wyniki, które bywają lepsze niż się spodziewano. Wall Street stoi w rozkroku i pytanie, na którą stronę się wybierze.

TSR : 4 193

TFR : 4 148

TDP : 4 099

TFS : 4 054

TSS : 4 008

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.