S&P 500 pogłębiło zejście. Indeks walczy o istotną strefę.

Wig20
J2T Trade

Środowa sesja z dnia 5 kwietnia ujawniła mieszane nastawienie. Inwestorzy zza oceanu nie byli zgodni, co do kierunku głównych indeksów. W spadkach przewodził Nasdaq 100 i po tej stronie stanął jeszcze jeden indeks giełdowy. S&P 500 straciło i pogłębiło zejście z poprzedniego dnia. Negatywne nastroje na Wall Street doprowadziły, że duży indeks walczy dziś o pozostanie w istotnej strefie. Czy S&P 500 zdoła się w niej utrzymać? Po raz ostatni przed świętami przyglądamy się rynkom w USA. Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

S&P 500 pogłębiło zejście

Popularne indeksy giełdowe w USA pokazały wczoraj różne nastawienie. W tym zamieszaniu spowodowanym niezgodą dotyczącą wyniku, popularne S&P 500 próbowało być neutralne. Indeksowi to się finalnie nie udało. Zamknięcie giełd w USA ujawniło, że S&P 500 wylądowało na drobnym minusie. Indeks spółek dużych stracił ogólnie 0,25%. Niemniej jednak S&P 500 pogłębiło zejście z poprzednich dni. Przed ostatnią sesją tego skróconego tygodnia, wynik S&P 500 opiewa na 0,46%. Istnieje zatem szansa na odwrócenie rezultatu na plus.

Straty finalnie przeważyły

Rzeczywiście patrząc na wczorajszą tabelę notowań, zauważyć można, iż spółki były podzielone między sobą. Finalnie przeważyły straty, a najgorzej spisała się spółka MarketAxesss (NASDAQ:MKTX). Wycena przedsiębiorstwa zajmującego się technologią finansową spadła wczoraj aż o 13,91%. Po stronie wzrostowej wyróżniło się Phillips 66 (NYSE:PSX), którego akcje skoczyły w górę o 6,26%.

Punkt widzenia dzienny: S&P 500 poniżej TDP i średniej, co teraz?

Indeks spółek dużych nie spełnił wczoraj założeń dotyczących ruchu wzrostowego. Notowania nie zdołały powrócić powyżej poziomu TDP i stabilnie utrzyma się na nim. Rynek kurczowo trzymał się tuż poniżej niego i tą sytuację wykorzystał do wykonania spadku. Główny ruch pojawił się po godzinie 16 (czasu w Polsce). S&P 500 zeszło kilkadziesiąt punktów i zatrzymało się w rejonach 4 070. Stamtąd odbiło w godzinach wieczornych. Rynek odrobił znaczną część spadków, kończąc dzień na 4 094.

FP Markets

Wykresowi indeksu przyglądamy się już w czwartek o godzinie 14. Na chwilę przed amerykańskim pre-marketem notowania oscylują tuż pod poziomem TDP.

Co na dziś ?

Rynek choć dalej znajduje się w pozytywnej strukturze również dziś postawić może na zejście. Cały czas ma ono znamiona korekty, która w obecnym kontekście jest potrzebna. Dziś wiele zależeć będzie, podobnie jak wczoraj, od zachowania rynku zakresie średniej i poziomu TDP.

Scenariusz = podejście do strefy średnia-TDP–>brak przełamania i zebranie siły podażowej–>pierwszy impuls spadkowy w kierunku wczorajszych dołków–>drobna korekta–>zejście do TFS  

Wykres indeks S&P 500 H1
Indeks S&P 500 interwał H1 06.04.2023

Punkt widzenia tygodniowy: opór cenowy 4 080-4 130 działa

Indeks S&P 500 wykonał nadbicie w środę, którego oczekiwaliśmy nieco wcześniej. W wyniku tego, że kończy się tydzień wykres dołączony poniżej ma za zadanie wspomóc dzisiejsze obserwacje. Z nowym scenariuszem tygodniowy wrócimy w poniedziałek.

Wykres indeks S&P 500 D1
Indeks S&P 500 interwał D1 06.04.2023

Konkluzja

Nastroje w USA są nie do końca jasne. Jeszcze nie tak dawno, radość i optymizm rozpierały inwestorów w związku z doniesieniami o wstrzymaniu przez Fed podwyżek. Teraz, gdy na początku miesiąca pojawiają się raporty z rynku pracy, które powinny wspierać takie nastroje, dzieje się zupełnie na odwrót. Ruch tego tygodnia traktujemy zatem jako rozważane właśnie spowolnienie, o którym pisaliśmy w poniedziałek. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 4 193

TFR : 4 148

TDP : 4 099

TFS : 4 054

TSS : 4 008

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.