S&P 500 podbiło do średniej. Indeks obecnie generuje spadek.

J2T Trade

Popularne nowojorskie akcje w większości wzrosły podczas czwartkowego dnia handlu. Pozytywne nastroje zawdzięczono sektorowi technologicznemu, który pokazuje swoją atrakcyjność. Niemniej walka o kierunek była widoczna. Rynki do spadku skłaniały natomiast kolejne zeznania Jerome Powella. Prezes Fed potwierdził wczoraj, że bardzo prawdopodobne wydają się dwie podwyżki w 2023 roku. Po stronie zyskownych indeksów stanęło S&P 500. Amerykański indeks, choć zyskał wykonał ważny ruch. S&P 500 podbiło do średniej. Indeks obecnie generuje spadek. Czy rzeczywiście wykona ruch w dół? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

S&P 500 nieco na plus w czwartek

Podczas czwartkowego dnia handlu o kierunek zacięcie walczył indeks spółek dużych. Amerykańskie S&P 500 wylądowało nieco na plus w czwartek. Notowania zamknęły się wyżej ogólnie o 0,37%. Dla tego indeksu oznaczało to 16 punktów korzystnej zmiany.

Indeksowe spółki chętniej traciły

Spółki tworzące najpopularniejszy indeks na wschodnim wybrzeżu USA nie spisały się wczoraj za dobrze. Indeksowe spółki chętniej traciły. Jednak o finalnym wzroście zadecydowało nastawienie indeksowych gigantów. Po stronie zielonych wyróżnił się Amazon (NASDAQ:AMZN). Wartość papierów udziałowych spółki skoczyła o 4,26%. Wśród grupy stratnej prym wiodło Generac (NYSE:GNRC). Kurs akcji spółki spadł o 5,10%.

Punkt widzenia dzienny: S&P 500 podbiło do średniej

Wczoraj rynek zdecydował się na wykonanie ruchu, który prognozowaliśmy. Treść założeń brzmiała: „Scenariusz = powrót powyżej 4 370–>utrzymanie i re-test od góry–>ruch do SMA 88”.

FP Markets

Otwarcie giełd w Stanach Zjednoczonych przyniosło pozytywne nastroje. Indeks S&P 500 w niecałą godzinę znalazł się powyżej 4 370. Następnie walczył o utrzymanie tego zakresu. Gdy zebrał siłę, zdecydował się na wykonanie re-testu od góry. Pod koniec sesji S&P 500 podbiło do średniej SMA 88, czym wypełniło scenariusz.

Co na dziś ?

Dzisiaj spoglądamy na S&P 500 o godzinie 13 (czas w Polsce). Indeks znajduje się obecnie w rejonach 4 360. Rynek nie wydaje się pewny we wzrostach i ma szanse dziś odpuścić.

Scenariusz = podbicie do średniej SMA 88–>zebranie podaży–>ruch do 4 340 

Wykres indeks S&P 500 H1
Indeks S&P 500 interwał H1 23.06.2023

Punkt widzenia tygodniowy: oczekiwanie na zejście do 4 340

Od początku tego skróconego tygodnia oczekujemy jednego scenariusza. Rynek przez kilka dni wypełniał część z zaplanowanego ruchu. Choć bliski był, nawet nie wypełnił celu dla zejścia (4 340). Jednak stoi przed szansą, aby dziś wejść do tego zakresu.

Wykres indeks S&P 500 D1
Indeks S&P 500 interwał D1 23.06.2023

Konkluzja

Na dziś nie zaplanowano ważniejszych danych gospodarczych. Inwestorzy śledzić będą wstępne raporty dotyczące aktywności gospodarczej w różnych sektorach. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 4 479

TFR : 4 435

TDP : 4 385

TFS : 4 340

TSS : 4 294

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.