S&P 500 otarło się o 4 100. Indeks jednak wraca pod 4 150.

J2T Trade

Podczas wczorajszej sesji handlowej nowojorskie giełdy traciły w wyniku obaw o niewypłacalność. Inwestorzy z niepokojem obserwowali negocjacje w Kongresie dotyczące pułapu zadłużenia. Rynkowi uczestnicy obawiają się chaosu w największej gospodarce świata. Podczas sesji S&P 500 otarło się o 4 100. Jednak przed ostatnim dzwonkiem indeks zorientował się w sytuacji. Pomógł w tym protokół Fed. W tzw. minutkach Rezerwa Federalna zaznaczyła, że „mniej pewne” wydają się dalsze podwyżki stóp procentowych. Indeks w wyniku posesyjnego optymizmy wraca pod 4 150 i do walki o wyższe zakresy. Czy takie nastawienie rzeczywiście pokaże? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

S&P 500 przedłużyło straty

Popularne indeksy z Wall Street zaświeciły się wczoraj finalnie na czerwono. Jeden z gorszych wyniku zapisał się na karcie dużego indeksu. Amerykańskie S&P 500 straciło 0,73%, czyli inaczej 30 punktów. Tym samym S&P 500 przedłużyło straty z wtorkowej sesji. Indeks na dwa dni przed końcem tygodnia ma ugruntowaną dość wyraźną stratę rzędu 1,83%. Czy uda się ją choć nieco wymazać?

Wyraźna siła grupy spadkowej

W środę zza oceanem przeważyły negatywne nastroje u akcjonariuszy. Akcje znanych spółek tonęły i zarysowała się wyraźna siła grupy spadkowej. Najgorzej spisał się upadły First Republic Bank (NYSE:FRC), którego wycena spadła o 10,67%. Wśród spółek o nastawieniu wzrostowym liderem okazała się Illumina (NASDAQ:ILMN). Notowania tej spółki wzrosły o 4,05%.

Punkt widzenia dzienny: indeks zszedł do 4 100, już wraca pod 4 150

Amerykański indeks spółek dużych nie pokazał realizacji wczorajszego scenariusza. Rynek nie wykonał koniecznej reakcji wzrostowej w rejonach TFS. Wręcz przeciwnie zanegował ten poziom i wykonał zejście do 4 100. Dopiero tam wyhamowane zostały spadki. Tuż po sesji pojawiła się silna reakcja i indeks powrócił powyżej TFS (4 133).

FP Markets

Co na dziś ?

Dzisiaj indeks od rana rośnie i wraca już pod 4 150. Indeks ma szanse podczas czwartkowej sesji pokazać oczekiwany wczoraj wzrost. Taki będzie miał możliwość realizacji dopóki, poziom TFS jest utrzymywany.

Scenariusz = zejście do TFS–>potwierdzenie i zebranie siły popytowej–>podejście do średniej SMA 88

Wykres indeks S&P 500 H1
Indeks S&P 500 interwał H1 25.05.2023

Punkt widzenia tygodniowy: indeks z perspektywą wzrostu

Indeks S&P 500 miał utrzymać strefę cenową 4 080-4 130. Tak się stało i teraz ma szanse do wzrostu. Pytanie czy do takiego zdecyduje się już dzisiaj.

Wykres indeks S&P 500 D1
Indeks S&P 500 interwał D1 25.05.2023

Konkluzja

Dziś inwestorów interesuje raport dotyczący wzrostu gospodarczego. Wskaźnik makroekonomiczny jakim jest produkt krajowy brutto (PKB) wpłynie na zachowanie inwestorów. Gorszy odczyt w połączeniu z chaosem dotyczącym negocjacji w Kongresie może pociągnąć indeksy w dół. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 4 272

TFR : 4 227

TDP : 4 178

TFS : 4 133

TSS : 4 087

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.