Podczas wczorajszej sesji handlowej nowojorskie giełdy traciły w wyniku obaw o niewypłacalność. Inwestorzy z niepokojem obserwowali negocjacje w Kongresie dotyczące pułapu zadłużenia. Rynkowi uczestnicy obawiają się chaosu w największej gospodarce świata. Podczas sesji S&P 500 otarło się o 4 100. Jednak przed ostatnim dzwonkiem indeks zorientował się w sytuacji. Pomógł w tym protokół Fed. W tzw. minutkach Rezerwa Federalna zaznaczyła, że „mniej pewne” wydają się dalsze podwyżki stóp procentowych. Indeks w wyniku posesyjnego optymizmy wraca pod 4 150 i do walki o wyższe zakresy. Czy takie nastawienie rzeczywiście pokaże? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.
S&P 500 przedłużyło straty
Popularne indeksy z Wall Street zaświeciły się wczoraj finalnie na czerwono. Jeden z gorszych wyniku zapisał się na karcie dużego indeksu. Amerykańskie S&P 500 straciło 0,73%, czyli inaczej 30 punktów. Tym samym S&P 500 przedłużyło straty z wtorkowej sesji. Indeks na dwa dni przed końcem tygodnia ma ugruntowaną dość wyraźną stratę rzędu 1,83%. Czy uda się ją choć nieco wymazać?
Wyraźna siła grupy spadkowej
W środę zza oceanem przeważyły negatywne nastroje u akcjonariuszy. Akcje znanych spółek tonęły i zarysowała się wyraźna siła grupy spadkowej. Najgorzej spisał się upadły First Republic Bank (NYSE:FRC), którego wycena spadła o 10,67%. Wśród spółek o nastawieniu wzrostowym liderem okazała się Illumina (NASDAQ:ILMN). Notowania tej spółki wzrosły o 4,05%.
Punkt widzenia dzienny: indeks zszedł do 4 100, już wraca pod 4 150
Amerykański indeks spółek dużych nie pokazał realizacji wczorajszego scenariusza. Rynek nie wykonał koniecznej reakcji wzrostowej w rejonach TFS. Wręcz przeciwnie zanegował ten poziom i wykonał zejście do 4 100. Dopiero tam wyhamowane zostały spadki. Tuż po sesji pojawiła się silna reakcja i indeks powrócił powyżej TFS (4 133).
Co na dziś ?
Dzisiaj indeks od rana rośnie i wraca już pod 4 150. Indeks ma szanse podczas czwartkowej sesji pokazać oczekiwany wczoraj wzrost. Taki będzie miał możliwość realizacji dopóki, poziom TFS jest utrzymywany.
Scenariusz = zejście do TFS–>potwierdzenie i zebranie siły popytowej–>podejście do średniej SMA 88

Punkt widzenia tygodniowy: indeks z perspektywą wzrostu
Indeks S&P 500 miał utrzymać strefę cenową 4 080-4 130. Tak się stało i teraz ma szanse do wzrostu. Pytanie czy do takiego zdecyduje się już dzisiaj.

Konkluzja
Dziś inwestorów interesuje raport dotyczący wzrostu gospodarczego. Wskaźnik makroekonomiczny jakim jest produkt krajowy brutto (PKB) wpłynie na zachowanie inwestorów. Gorszy odczyt w połączeniu z chaosem dotyczącym negocjacji w Kongresie może pociągnąć indeksy w dół. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.
TSR : 4 272
TFR : 4 227
TDP : 4 178
TFS : 4 133
TSS : 4 087
Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.
Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji.
*Oznaczone poziomy:
Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.