S&P 500 niżej w środę. Dodatni wynik miesiąca uratowany.

J2T Trade

Podczas ostatniej sesji maja widoczne były negatywne nastroje na parkiecie giełdowym w Nowym Jorku. Popularne indeksy z Wall Street zamknęły się wczoraj niżej. Stało się tak m.in. za sprawą pierwszych danych dotyczących rynku pracy. Najnowsza aktualizacja liczby nowych miejsc pracy zaskoczyła inwestorów. Odczyt był wyższy niż oczekiwano. Uświadomiło to rynkowym uczestnikom, że Fed dalej może podnosić stopy procentowe. Pesymizm przełożył się na najbardziej znane akcje. S&P 500 wylądowało wyraźnie niżej w środę. Niemniej rynkowi udało się uratować dodatni wynik miesiąca. Jak rozpocznie się handel w czerwcu? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

S&P 500 niżej w środę

Podczas wczorajszych zmagań na rynkach amerykańskich rządziły nastroje sprzedażowe. W wyniku tego znane indeksy ze wschodniego wybrzeża straciły. Indeks S&P 500 wylądował niżej w środę, 31 maja o 0,61%. Przez to rynek wymazał większość swojego miesięcznego zysku. Niemniej dodatni wynik maja został uratowany i wynosi skromne 0,25%. Tym samym dla dużego indeksu był to trzeci zyskowny miesiąc z rzędu.

Advance Auto Parts straciło 35%

W przypadku indeksu S&P 500 wyraźnie widać, która ze stron przewodziła podczas wczorajszych zmagań. Tabela notowań świeciła się głównie na czerwono. Na czele grupy spadkowej stanęło Advance Auto Parts (NYSE:AAP). Przedsiębiorstwo straciło wczoraj na wycenie aż 35%. Po stronie wzrostowej widać było niewielkie zmiany. Najlepiej zaprezentowało się Intel (NASDAQ:INTC), którego akcje skoczyły o 4,83%.

Punkt widzenia dzienny: indeks S&P 500  badał zakres

Wczorajszy ruch indeksu spółek dużych był jakby mimowolny. Indeks S&P 500 szedł spokojnie z zakresu średniej SMA 88 i trafił do poziomu TDP. Rynek następnie na tym zakresie zareagował i odbił. S&P 500 pokazało, że jest zdolne utrzymywać poziom TDP.

FP Markets

Co na dziś ?

Dzisiaj, w godzinach przedpołudniowych indeks S&P 500 znajduje się pod poziomem 4 200. Rynek ma potencjał wykonać wzrost, lecz ograniczenie stanowi średnia. Powrót powyżej niej, otworzy drogę wyżej.

Scenariusz = wyjście powyżej średniej SMA 88–>re-test od góry–>podejście do TFR 

Wykres indeks S&P 500 H1
Indeks S&P 500 interwał H1 01.06.2023

Punkt widzenia tygodniowy: S&P 500 oczekuje wzrostu

Za nami już pełne wykonanie, pierwszego z ruchu z tygodniowego pomysłu. Indeks stoi teraz przed szansą na wzrost. Czy rzeczywiście S&P 500 zdecyduje się na takie rozwiązanie?

Wykres indeks S&P 500 D1
Indeks S&P 500 interwał D1 01.06.2023

Konkluzja

Dziś inwestorów czeka kolejna paczka raportów dotyczących gospodarki. Będą to dane z rynku pracy oraz informacje o aktywności gospodarczej. Wyraźnie wyższe odczyty mogą pogrzebać myśl o wzrostach. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 4 272

TFR : 4 227

TDP : 4 178

TFS : 4 133

TSS : 4 087

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.