S&P 500 nieznacznie lepsze. Indeks nie utrzymał 4 000.

J2T Trade

Kontrakty terminowe na amerykańskie akcje przeważnie wzrosły w poniedziałek, 27 marca. Większość głównych indeksów zyskała, a S&P 500 okazało się nieznacznie lepsze. Jednak w tym pozytywnym wydźwięku, amerykańskie S&P 500 nieco zaskoczyło. Indeks po raz kolejny nie utrzymał psychologicznego zakresu 4 000. Na wykres patrzymy kolejnego dnia. Co przyniesie wtorkowa sesja?

S&P 500 nieznacznie lepsze

Amerykański indeks spółek dużych ogólnie zaprezentował się wczoraj na plus. Jednak S&P 500 okazało się w poniedziałek nieznacznie lepsze. Indeks zyskał jedynie 0,16%. Należy jednak podkreślić, że przedłużył dobrą passę. Była to trzecia z rzędu sesja zakończona na plus.

Wzrosty finalnie przeważyły

Spółki tworzące indeks S&P 500 walczyły wczoraj między sobą o kierunek. Rozwiązanie sporu przyszło dopiero pod koniec sesji. Wzrosty finalnie przeważyły, a na ich czele stanęło First Republic Bank (NYSE:FRC), którego akcje skoczyły o 11,81% w górę. Wśród strat liderem była natomiast spółka Carnival (NYSE:CCL). Wycena spółki zmieniła się niekorzystnie o 4,77%.

Punkt widzenia dzienny: walka S&P 500 o kluczowe miejsce

Indeks spółek dużych nie wykorzystał wczorajszego położenia do tego, aby budować ruch wzrostowy. Po otwarciu giełd notowania skierowały się w dół i tuż przed godziną 17 (czas w Polsce) notowania S&P 500 znalazły się w rejonach średniej kroczącej SMA 88. Z tego miejsca pojawiło się odbicie i rynek podbił do poziomu 4 000. Jednak podaż gwałtownie zareagowała na tym zakresie.

FP Markets

Na wykres indeksu S&P 500 patrzymy we wtorkowe południe. Obecnie, to znaczy na kilka godzin przed amerykańską sesją, trwa walka o kluczowe miejsce. Rynek mierzy się bowiem z utrzymaniem strefy określonej przez średnią i poziom TDP. Ze względu na ostatnią słabość, indeks zdecydować się może dziś na zejście.

Scenariusz = brak utrzymania podanej strefy (średnia-TDP)–>zebranie podaży–> zejście do TFS 

Wykres indeks S&P 500 H1
Indeks S&P 500 interwał H1 28.03.2023

Punkt widzenia tygodniowy: indeks walczy na średniej 

Realizacja podanego wczoraj scenariusza cały czas jest w grze. Rynek, co prawda walczy o utrzymanie średniej SMA 88, jednak dopóki jej nie wyłamuje, ma szanse rozgrywać wzrost. Warto będzie obserwować to, jak dzisiejsza sesja wpłynie na realizacje tygodniowego podejścia.

Wykres indeks S&P 500 D1
Indeks S&P 500 interwał D1 28.03.2023

Konkluzja

Dziś inwestorzy skupią się na raporcie dotyczącym wskaźnika zaufania konsumentów. Odczyt pojawi się po otwarciu giełd w USA i potencjalnie może spotęgować nastroje z początku sesji. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 4 076

TFR : 4 031

TDP : 3 983

TFS : 3 937

TSS : 3 890

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.