S&P 500 niewiele zyskuje. Wysyp danych ekonomicznych z USA.

78
J2T Trade

Inny, główny amerykański indeks giełdowy – S&P 500 również wczoraj, w środę 14 września odrobił ułamek strat z wtorku. Indeks S&P 500 niewiele zyskał po mieszanej sesji handlowej. Dziś inwestorów czeka wysyp danych ekonomicznych ze Stanów Zjednoczonych. Ważniejsze raporty dotyczące gospodarki USA publikowane będą już od godziny 14:30.

Najsłabsza sesja w roku

Wtorkowa sesja handlowa była najsłabszą w tym roku. Dwa dni temu notowania amerykańskiego indeksu spółek dużych (S&P 500) obniżyły się o 4,32%. Co ciekawe jedną sesją indeks wymazał zyski z czterech poprzednich. Patrzymy już teraz na wczorajsze wydarzenia, to znaczy ze środy 14 września. Zauważyć należy przede wszystkim, że indeks po mieszanej sesji odrobił część strat z wtorku. S&P 500 jednak niewiele zyskało, gdyż podniosło kurs swoich notowań o zaledwie 0,34%.

Spółka Nucor zaznacza swoją obecność

Omówić warto środową sytuację komponentów indeksu S&P 500. Najpierw należy zwrócić uwagę na to, że składowych zyskownych było nieco więcej. Stronie wzrostowej przewodziła spółka Coterra Energy, której wycena zwiększyła się o 7,22%. Jednak nie była to najwyższa procentowa zmiana ceny odnotowanej w środę. To komponent stratny zdominował pod tym względem pozostałe. Spółka Nucor straciła na wycenie 11,31% tym samym zaznaczając swoją obecność na indeksie.

Dane dotyczące stanu gospodarki

Dziś inwestorzy swój wzrok kierują na kolejne dane ekonomiczne, które dotyczą stanu gospodarki USA. O godzinie 14:30 spodziewa się raportów dotyczących sprzedaży detalicznej w sierpniu, a także publikacji odczytu wskaźnika przemysłowego wg Fed z Filadelfii.

FP Markets

Nie można zapomnieć również o cotygodniowym raporcie z rynku pracy. Jak co czwartek podana zostanie aktualna liczba złożonych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych.

Publikacje raportów danych potrwają do godziny 16:00. W między czasie rynkowi uczestnicy analizować będą chociażby zmianę produkcji przemysłowej w ostatnim miesiącu.

Punkt widzenia – stabilizacja na 40 punktowym zakresie

Amerykański indeks S&P 500 w środę postawił na stabilizację po mocnym spadku. Dziś przed sesją stabilizacja dalej ma miejsce, a jej zakres to około 40 punktów. Teraz na rynku warto będzie zwrócić uwagę na to, jak zachowa się indeks względem nowego poziomu TDP. Mowa o okolicy poziomu 3 970. To właśnie ten zakres może być szczególny podczas dzisiejszej sesji.

Scenariusz główny – wzrostowy

Powrót rynku powyżej poziomu TDP, czyli okolic 3 970 stanowić będzie pierwsze przesłanki do wzrostu. Tak długo jak ten zakres po przebiciu będzie utrzymywany, rynek zbierać może siłę popytową do wyższych zakresów. Targetem dla rynku wówczas może stać się poziom 4 000.

Wykres S&P H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks S&P 500 15.09.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Rynek może jednak najpierw podbić do poziomu TDP, aby z nieco wyższego zakresu rozpocząć kolejne zejście. Brak przełamania tego poziomu stanowić będzie o potencjale spadkowym indeksu. Każdorazowy re-test okolic poziomu TDP doprowadzić może do przeceny indeksu do poziomu 3 900.

Wykres S&P H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks S&P 500 15.09.2022

Konkluzja

TSR : 4 060

TFR : 4 014

TDP : 3 967

TFS : 3 921

TSS : 3 874

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.