S&P 500 najwyżej w historii! Pfizer ma szczepionkę na Covid-19, wywołał euforię na giełdzie

567
J2T Trade

Ostatni dni przebiegały na światowych rynkach finansowych niezwykle interesująco. Wszystko to za sprawą ubiegłotygodniowych wyborów prezydenckich, w których Joe Biden zyskał mandat do sprawowania urzędu 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych przez najbliższe cztery lata. Wybory te były szczególne pod wieloma względami. Jednym z nich jest historyczna zmienność na notowaniach głównych indeksów giełdowych.

  • Joe Biden został 46. prezydentem Stanów Zjednoczonych
  • Indeks S&P 500 wzrósł o ponad 12,5 proc.
  • S&P500 najwyżej w historii
  • Pfizer ma szczepionkę przeciw SARS-CoV-2

Indeks S&P 500 najwyżej w historii

Notowania amerykańskiego indeksu Standard and Poor’s 500 (S&P500), w którego skład wchodzi 500 wybranych akcji spółek giełdowych reprezentujących wszystkie główne gałęzie przemysłu wzrósł w poniedziałek o ponad 3,5 proc. powiększając tym samym zasięg trwającej od ubiegłego tygodnia aprecjacji do ponad 12,5 proc.

Oznacza to, że w ciągu zaledwie kilku dni, notowania indeksu S&P500 wzrosły o ponad 400 punktów. Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że jego kurs znalazł się na najwyższym poziomie w historii.

FP Markets

Pfizer ma szczepionkę przeciw SARS-CoV-2

Podobne tendencje dostrzec można także na wielu innych indeksach giełdowych. Wzrosty te przedstawiają reakcję rynku na informacje podaną przez Pfizer.

Spółka poinformowała bowiem, że posiada skuteczną szczepionkę przeciw koronawirusowai SARS-CoV-2, której skuteczność w zapobieganiu zachorowaniu wynosi ponad 90 proc.

Arkadiusz Jóźwiak

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.