S&P 500 najgorsze na Wall Street. Indeks cofnął 1,65%.

Wielki kryzys
J2T Trade

Główne rynki akcji w USA straciły w środę, 22 marca. Negatywne emocje na rynku pojawiły się po decyzji Rezerwy Federalnej oraz po zakończeniu konferencji prasowej Jerome Powella. Na Wall Street najgorsze okazało się wczoraj S&P 500. Amerykański indeks spółek dużych cofnął ogólnie 1,65%. Co słychać na S&P 500? Zapraszamy na analizę indeksu w czwartek.

S&P 500 najgorsze na Wall Street

Popularne amerykańskie indeksy giełdowe obniżyły wczoraj swoje notowania. Środowa sesja zapisała się na minus w wyniku ogłoszonej, kolejnej podwyżki stóp procentowych. Do spadku indeksy popchnęła również reakcja inwestorów na słowa Jerome Powella. Najmocniej straty odczuł indeks spółek dużych. S&P 500 okazało się najgorsze na Wall Street, a kurs indeksu spadł o 1,65%. Tym ruchem S&P 500 wycofało wyraźną część zysków z poprzednich dni.

Notowania spółek zaświeciły się na czerwono

Przedsiębiorstwa budujące indeks S&P 500 ucierpiały podczas wczorajszej sesji. Notowania blisko wszystkich dużych spółek zaświeciły się na czerwono. Na czele spadków stanęło First Republic Bank (NYSE:FRC), które straciło 15,47%. Zaledwie dziesięć spółek z całego indeksu odnotowało wzrost. Grupa ta była niewidoczna również pod względem wyników. Najlepiej wśród nich wypadło Match Group (NASDAQ:MTCH), którego akcje skoczyły w górę o 2,27%.

Punkt widzenia dzienny: indeks S&P 500 nie utrzymało 4 000

Godziny amerykańskiego pre-marketu, jak i początek sesji w USA przybrały wczoraj spokojny charakter. Indeks spółek dużych nieznacznie zmieniał swój kurs i utrzymywał się powyżej pełnego poziomu 4 000. Zmiany przyszły wraz z decyzją Fed. Rynek najpierw wystrzelił w górę i notowania doszły w rejony 4 040. Ruch ten został jednak momentalnie wycofany, a na rynku miał miejsce gwałtowny spadek. S&P 500 nie utrzymało 4 000 i w ponad godzinę spadło do okolic 3 940. W tych rejonach zakończyły się wczorajsze zmagania.

FP Markets

Na sytuację indeksu S&P 500 patrzymy w czwartek o godzinie 11 (czas w Polsce). Na kilka godzin przed otwarciem sesji w Stanach Zjednoczonych, notowania dużego indeksu walczą o zakres średniej SMA 88. Dziś przychylniej patrzymy w stronę możliwości spadkowej.

Scenariusz = podejście pod poziom TDP i brak jego przełamania–>zebranie podaży–>zejście poniżej średniej SMA 88–>przetestowanie jej obszaru od dołu–>spadek do 3 900-3 920

Wykres indeks S&P 500 H1
Indeks S&P 500 interwał H1 23.03.2023

Punkt widzenia tygodniowy: indeks walczy o utrzymanie średniej

Rynek wczorajszym ruchem nieco oddalił myśli o wzroście. Indeks miał re-testować zakres średniej od góry, lecz zmieniło się to w walkę o jej utrzymanie. Jeżeli S&P 500 nie zdoła wykonać dziś wzrostu, scenariusz może zostać zanegowany.

Wykres indeks S&P 500 D1
Indeks S&P 500 interwał D1 23.03.2023

Konkluzja

Dzisiejsza sesja okazać się może kluczowa, jeżeli chodzi o realizację tygodniowego ruchu przez indeks technologiczny. Poziomy* przedstawione na wykresie nie uległy zmianie.

TSR : 4 076

TFR : 4 031

TDP : 3 983

TFS : 3 937

TSS : 3 890

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.