S&P 500 gorsze we wtorek. Indeks wraca dziś powyżej 4 000.

J2T Trade

Popularne rynki akcji w USA zakończyły wczorajszą sesję poniżej kreski. S&P 500 okazało się gorsze we wtorek, 28 marca. Pesymistyczne nastroje udzieliły się za sprawą najnowszych danych. Inwestorzy dokładnie przeanalizowali informacje dotyczące rynku mieszkaniowego, deficytu handlowego czy zaufania konsumentów. Jednak wczorajsze nastroje już się rozmywają. Przed godzinami handlu w USA, Wall Street mieni się na zielono. Indeks spółek dużych wraca dziś powyżej 4 000. Czy tym razem zdoła utrzymać się ponad tego zakresu? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

S&P 500 gorsze we wtorek

Wczorajszą sesję handlową zaliczyć można do tych spokojniejszych. Główne indeksy z Wall Street notowały drobne ogólne zmiany. S&P 500 okazało się nieznacznie gorsze we wtorek. Koniec sesji ujawnił, że indeks spółek dużych stracił 0,16%. Tym samym wycofał prawie w pełni ogólny zysk z poniedziałkowej sesji, 27 marca. Co więcej, S&P 500 przerwało trzydniową serię wzrostów.

Tablica notowań może mylić

Spoglądamy już na zachowanie spółek dużego indeksu. Tablica notowań na pierwszy rzut oka może mylić. Dzieje się tak, gdyż zdecydowana większość wykazała wczoraj wzrost. Ponadto to po stronie zyskownej obserwowano wyższą zmienność. Najlepiej spisała się firma McCormick&Co (NYSE:MKC), a jej akcje skoczyły o 9,61%. Jednak o wyniku indeksu decydują przede wszystkim wagi spółek. Przedsiębiorstwa ważniejsze dla S&P 500 znalazły się po stronie strat. Ogólnie zaś na czele tej grupy stanęła Humana (NYSE:HUM). Jej notowania spadły o 4,65%.

Punkt widzenia dzienny: indeks S&P 500 wraca powyżej 4 000

Wczorajszy ruch indeksu S&P 500 był bardzo spokojny. Rynek tracił w pre-markecie i negatywne nastroje sprawiły, że indeks walczył o zakres średniej kroczącej SMA 88. Nadbił ją w godzinach wieczornych i zszedł najniżej w rejony 3 950. O godzinie 20 (czas w Polsce) wyhamował właśnie tam spadki, a zbierając popyt, powrócił do obszaru średniej.

FP Markets

Dziś na dwie godziny przed otwarciem giełd S&P 500 korzysta na wczorajszym ruchu. Indeks wraca powyżej 4 000 i zdaje się, że tym razem ma zamiar go utrzymać. Z tego powodu rozważamy dziś ruch wzrostowy.

Scenariusz = zejście do strefy 3 990-4 005–>zebranie popytu–> pokonanie ostatnich szczytów (pomijamy zeszłotygodniowy wystrzał po decyzji Fed)–>strzelenie 4 030-4 050

Wykres indeks S&P 500 H1
Indeks S&P 500 interwał H1 29.03.2023

Punkt widzenia tygodniowy: scenariusz dalej się liczy

Indeks S&P 500 spełnia podane dla tygodniowej projekcji założenia. Zakres średniej SMA 88 jest utrzymywany, zatem rynek ma szansę rozgrywać wzrost. Czy to dziś będziemy świadkami tego głównego podejścia?

Wykres indeks S&P 500 D1
Indeks S&P 500 interwał D1 29.03.2023

Konkluzja

Inwestorzy rozegrają dziś środkową sesję tygodnia. Rynek podczas dwóch ostatnich sesji nie pokazywał szczególnych ruchów. Taka sytuacja zdaje się grać na korzyść pozycji długich. Czy rzeczywiście rynkowi uczestnicy popchną indeksy wyżej? Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 4 076

TFR : 4 031

TDP : 3 983

TFS : 3 937

TSS : 3 890

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.