S&P 500 finalnie lepiej we wtorek. Indeks wzrósł o 0,87%.

93
Profesjonalny trader
J2T Trade

Parkiet giełdowy na Wall Street zaświecił się na zielono na wczorajszym zamknięciu. Indeks S&P 500 finalnie wypadł lepiej o 0,87%. Na amerykański indeks spółek dużych patrzymy tuż przed pre-marketem. Jak na razie S&P 500 traci. Co pokaże indeks dziś, w środę 16 listopada?

Indeksy wyżej we wtorek

Główne amerykańskie indeksy giełdowe wylądowały wczoraj finalnie wyżej. Indeks S&P 500 wzrósł o 0,87%. Dla porównania inny główny indeks – Dow Jones 30 wypadł we wtorek lepiej o 0,17%.

Akcje spółek dużych rosły

Spółki tworzące indeks S&P 500 we wtorek w większości zyskiwały. Akcje spółek dużych rosły, a najlepiej wypadła firma SVB. Jej akcje wzrosły wczoraj o 9,18%. Po przeciwnej stronie najwyższą, procentową zmianę odnotowała spółka Capital One Financial. Notowania tego przedsiębiorstwa spadły o 7,18%.

Inflacja producentów niższa od oczekiwań

Ceny producentów w Stanach Zjednoczonych wzrosły w październiku o 0,2% w porównaniu do września. Amerykańskie biuro statystyczne podało, że w skali roku indeks cen producentów (PPI) wzrósł o 8%. Oba odczyty okazały się niższe niż oczekiwano. Tym samym

FP Markets

Punkt widzenia – indeks wzrósł przed sesją

Amerykański indeks S&P 500 wzrost wykonał wczoraj w godzinach przedsprzedaży. Indeks wzrósł przed sesją i podbił w okolice 4 050. Później pojawiło się blisko stu punktowe cofnięcie. Pod koniec sesji rynek odrabiał i powrócił powyżej 4 000. Przed dzisiejszym, środowym pre-marketem indeks traci. Rynek oscyluje poniżej poziomu 4 000. Ponadto cena znajduje się w bliskiej okolicy średniej kroczącej SMA 88.

Scenariusz główny – wzrostowy

Rynek jednak ma potencjał do tego, aby generować dalszy wzrost. Taki ruch uzależniony może być od powrotu powyżej poziomu 4 000. Widoczny popyt na tym zakresie świadczyć będzie o istotności tej strefy. Każdorazowy re-test od góry poziomu TFR determinować będzie ruch w kierunku 4 050.

Wykres S&P H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks S&P 500 16.11.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Jednak należy liczyć się z sytuacją, w której indeks jedynie nadbiłby poziom 4 000. W takim wypadku zejście poniżej zakresu średniej kroczącej SMA 88 świadczyłoby na korzyść zejścia. Ponownie rynek mógłby trafić do 3 950.

Wykres S&P H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks S&P 500 16.11.2022

Konkluzja

W dalszym ciągu trwać może podciąganie notowań na amerykańskich indeksach. Potencjał i miejsce do wzrostów jeszcze jest. Warto będzie obserwować, czy S&P 500 spełni założenie dla wzrostów. Poziomy na dziś prezentują się następująco.

TSR : 4 050

TFR : 4 000

TDP : 3 955

TFS : 3 910

TSS : 3 865

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.