S&P 500 blisko wypełnienia celu. Co dalej z dużym indeksem?

Wall Street drogowskaz
J2T Trade

Główne indeksy z Nowego Jorku zakończyły środową sesję poniżej kreski. Uwaga inwestorów skierowała się w stronę przemówienia Jerome Powella. Przewodniczący Fed zeznawał przed Kongresem i swoimi wypowiedziami wywołał niepokój u rynkowych obserwatorów. Powell podtrzymał wczoraj swoje stanowisko, że dalsze podwyżki mogą się jeszcze pojawić. W wyniku, na swój sposób, jastrzębiego przesłuchania oberwały popularne akcje. Negatywne nastroje przełożyły się na spadek dużego indeksu. S&P 500 bliski był wypełnienia planowanego cel (4 340). Dziś, 22 czerwca spoglądamy na położenie rynku. Co dalej z dużym indeksem? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

S&P 500 przedłużyło zejście

W środę, 21 czerwca S&P 500 odnotowało kolejną obniżką. Amerykańskie S&P 500 przedłużyło zejście z poprzednich sesji. Tym razem indeks wykazał spadek rzędu 0,52%. Wynik odpowiada 23 punktowej zmianie notowań.

Indeks dalej czerwony

Spółki tworzące indeks S&P 500 opowiedziały się ponownie za spadkami. Wczorajsze nastawienie było jednak silniejsze niż podczas wtorkowej sesji. Najgorzej wypadł Intel (NASDAQ:INTC), a jego kurs spadł o 6%. Po stronie wzrostowej wyróżniło się natomiast Dollar Tree (NASDAQ:DLTR). Wartość papierów udziałowych spółki wzrosła wczoraj o 4,56%.

Punkt widzenia dzienny: S&P 500 bliski wypełnienia celu

Podczas wczorajszej sesji indeks wykonał ruch, na który czekaliśmy. Przypomnijmy: Scenariusz = zejście poniżej TDP–>re-test od dołu–>sięgnięcie 4 340”.

FP Markets

Rzeczywiście najpierw pojawiło zejście poniżej poziomu TDP. Następnie pojawił się re-test od dołu tego zakresu i rynek skierował się w stronę 4 360. W godzinach późnego popołudnia indeks zatrzymał spadki i wykazał powrót TDP. Odbił się przed zamknięciem sesji od tego poziomu. Sięgnął jednak sesyjnych dołków. Tym samym zabrakło 20 punktów do celu.

Co na dziś ?

Dziś o godzinie 13 indeks S&P 500 bliski jest wypełnienia celu z wczoraj. Indeks znajduje się w rejonach 4 350. Jak zachowa się indeks?

Scenariusz = powrót powyżej 4 370–>utrzymanie i re-test od góry–>ruch do SMA 88 

Wykres indeks S&P 500 H1
Indeks S&P 500 interwał H1 22.06.2023

Punkt widzenia tygodniowy: rynek coraz bliżej strefy 4 290-4 340

Tak jak pisaliśmy na początku tego tygodnia, indeks miał schodzić do strefy 4 290-4 340 i to właśnie czyni. Zejście do tego obszaru powinno obudzić stronę popytową. Czy będzie na to stać rynek jeszcze w tym tygodniu?

Wykres indeks S&P 500 D1
Indeks S&P 500 interwał D1 22.06.2023

Konkluzja

W pre-markecie pojawią się dzisiaj dane z rynku pracy. W trakcie sesji, podobnie jak wczoraj, zeznawać będzie Jerome Powell. Inwestorzy ponownie skupią się na wypowiedziach prezesa Fed. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 4 479

TFR : 4 435

TDP : 4 385

TFS : 4 340

TSS : 4 294

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.