S&P 500 bez zmiany otworzyło tydzień. S&P 500 dalej na 4200.

J2T Trade

Wczorajsza sesja upłynęła pod znakiem mieszanych nastrojów na amerykańskim parkiecie giełdowym. Popularne akcje nie były zgodne co do kierunku. Stało się tak, za sprawą oczekiwania na przełom w negocjacjach dotyczących limitu zadłużenia. Dla inwestorów jest to obecnie najważniejszy temat, który determinuje ich zachowanie. Rynki zbytnio nie przejęły się wczoraj jastrzębim przemówieniem członka Fed, Jamesa Bullarda. Niemniej negatywny zarys zaczyna się budować i pytanie, jak zachowają się rynki kolejnego dnia. Amerykańskie S&P 500 bez zmiany otworzyło tydzień. Duży indeks utkwił w poniedziałek w miejscu. Tym samym S&P 500 dalej oscyluje na poziomie 4 200. Co indeks pokaże dzisiaj? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

S&P 500 bez zmiany w poniedziałek

Wczorajszą sesją główne indeksy zza oceanu rozpoczęły zmagania w ostatnim tygodniu handlowym maja. Mieszane nastroje najlepiej zdaje się oddawać wynik dużego indeksu. S&P 500 zamknęło się bez zmiany w poniedziałek.

Niezgodność spółek wobec kierunku

Przedsiębiorstwa wchodzące w skład dużego indeksu zaprezentowały się wczoraj neutralnie. Na tabeli notowań panowała niezgodność spółek wobec kierunku. Żadna ze stron nie przeważyła pod względem liczebnym. Drobne zmiany zauważyć można było natomiast w zmienności poszczególnych spółek. Ogólnie wyższa towarzyszyła grupie wzrostowej. Na jej czele stanęło Match Group (NASDAQ:MTCH), którego akcje wzrosły o 6,72%. Po stronie przeciwnej najgorzej spisało się upadły First Republic Bank (NYSE:FRC). Wycena tej spółki spadła o 6,01%.

Punkt widzenia dzienny: S&P 500 dalej w obrębie 4 200

Amerykański indeks S&P 500 wykonał wczoraj część prognozowanego ruchu. Treść założeń na poniedziałkową sesję brzmiała: Scenariusz = podbicie do 4 200–>zebranie podaży–>zejście do TDP–>zejście do średniej SMA 88”.

FP Markets

Otwarcie giełd na Wall Street przyniosło wzrost kursu S&P 500 i podbicie do 4 200. Rynek następnie wyhamował wzrost, zebrał podaż i w godzinę wykonał zejście w rejony TDP. Niewiele zabrakło, aby zaliczył cel. Rynek w godzinach wieczorny odrabiał i poruszał się w obrębie 4 200.

Co na dziś ?

Zaprezentowane wczoraj przez rynek nie było jednak tym, czego oczekiwaliśmy. Z tego względu również na dziś przygotowany został wariant na zejście.

Scenariusz = zejście poniżej TDP–>re-test tego poziomu/średniej SMA 88 od dołu–>zejście do 4 150

Wykres indeks S&P 500 H1
Indeks S&P 500 interwał H1 23.05.2023

Punkt widzenia tygodniowy: rynek czeka na zejście

Poniedziałkowa sesja nie wniosła nic do spojrzenia na cały tydzień, które nie ulega zmianie. Rynek czeka na pierwszy ruch, czyli na zejście. Czy do takiego dojdzie dzisiaj?

Wykres indeks S&P 500 D1
Indeks S&P 500 interwał D1 23.05.2023

Konkluzja

Dziś pojawią się dane dotyczące aktywności gospodarczej w Stanach Zjednoczonych. Jednak głównie inwestorów interesuje sprawa w Kongresie. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 4 272

TFR : 4 227

TDP : 4 178

TFS : 4 133

TSS : 4 087

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.