Silne wzrosty na Wall Street. Dow Jones 30 podbija 2,43%.

166
J2T Trade

Wszystkie główne amerykańskie indeksy giełdowe odnotowały silne wzrosty we wtorek. Notowania na Wall Street świeciły się mocno na zielono. Najmniej pod względem procentowym zyskał Dow Jones. Notowania Dow Jones 30 podbiły wczoraj 2,43%. Jak wygląda sytuacja przed środową sesją?

Napływ kapitału

We wtorek indeks amerykański Dow Jones 30 mocno podbił do góry. Finalnie indeks Dow Jones 30 zyskał 2,43%. Taki wynik oznaczał wzrost kursu notowań o ponad 750 punktów. Wczoraj również na trzech głównych amerykańskich indeksach odnotowano napływ kapitału. Wielkość obrotów wzrosła.

Prawie wszyscy

Z całego indeksu jedynie dwie spółki świeciły się na czerwono. Jedna z nich – IBM przekroczyła 5% poziom zmienności. Jednak inwestorzy zbytnio nie przejęli się tym faktem, gdyż mocno zyskiwały spółki z najwyższą wagą dla indeksu. Wzrostom przewodził jednak Boeing, którego akcje skoczyły o 5,69%.

Spojrzenie na kalendarz

Dziś w USA zostanie opublikowana ilość sprzedanych domów na rynków wtórnym. Raport podany przez jedno z krajowych stowarzyszeń pomoże ocenić siłę amerykańskiego rynku mieszkaniowego. W Stanach Zjednoczonych inwestorzy i analitycy chętnie spoglądają na ten wskaźnik, gdyż daje on również informacje dotyczące ogólnej siły gospodarczej.

FP Markets

Punkt widzenia – powyżej 32 000!

Wczoraj jako główny opisywałem scenariusz wzrostowy. Treść wariantu brzmiała: „Kluczowe założenie na dziś wiązać się będzie z utrzymaniem poziomu TFS. Rynek może nadbijać ten poziom, jednak musi on zostać finalnie utrzymany. Na tym poziomie zakładam pobudzenie siły popytowej. Celem na dziś będzie strefa 31 500-31 600”. Rynek nie zszedł do tego poziomu w trakcie trwania sesji amerykańskiej. Co prawda chwilowo rynek cofnął w stronę poziomu TFS, jednak do pełnego przetestowania zabrakło +-50 punktów. Targety zostały strzelone w nieco ponad godzinę po wejściu USA. Obecnie rynek znajduje się w okolicach poziomu 31 850. Poziomy uległy dziś zmianie.

Scenariusz główny – wzrostowy

Możliwość wzrostową opieram dziś o zachowanie rynku na zakresie poziomu nowego TDP. Jeżeli ten poziom zostanie utrzymany, siła popytowa może wynieść cenę do jeszcze wyższych poziomów. Nadbijanie poziomu TDP wchodzi w grę, jednak finalnie musi on zostać utrzymany. Targetem będzie 32 200. 

Scenariusz wzrostowy indeks Dow Jones 30 20.07.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Zejście może dziś przybrać schemat schodkowy. Po przebiciu TDP i oscylowaniu poniżej niego rynek może budować krótkoterminową zależność niższych szczytów i niższych dołków. W myśl tego wariantu rynek zejść może nawet do 31 400. 

Wykres DJ30 H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks Dow Jones 30 20.07.2022

Konkluzja

Powyżej zostały opisane scenariusze na dzisiejszą sesję. Dziś, jak na co dzień warto będzie zwrócić uwagę, jak zachowa się rynek w godzinach sesji europejskiej i pre-marketu. Już w tym czasie amerykański indeks może pokazać, któryś z opisanych wyżej ruchów. Zakładam, że podczas dzisiejszej sesji indeks Dow Jones 30 podejmie się realizacji scenariusza wzrostowego. Obserwować będę jednak zachowanie rynku na wszystkich wypisanych w scenariuszach poziomach. Poniżej podaje poziomy wyznaczane przeze mnie na każdą z sesji.

TSR : 32 243

TFR : 31 990

TDP : 31 738

TFS : 31 489

TSS : 31 243

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.