Seria wzrostów na Bitcoinie. Próba podejścia pod 24 000 USD?

247
jak inwestować w Bitcoin
J2T Trade

Bitcoin mocno zyskiwał w poniedziałek i we wtorek. Po dwóch sesjach w tym tygodniu Bitcoin zyskał już ponad 10%.  Kurs BTC/USD powoli zbliża się do poziomu 24 000 USD. Czy najpopularniejsza kryptowaluta strzeli dziś ten poziom?

Podejście H4 – trwa projekcja

W poniedziałek (18.07) przedstawiłem w analizie projekcje Bitcoina na ten tydzień. Jak na razie spełnia się projekcja główna, czyli wzrostowa. Poniżej zaktualizowałem wykres, na którym widoczny jest ruch z poniedziałku i wtorku. W gwoli przypomnienia zamieszczę najpierw treść scenariusza z poniedziałku oraz poniedziałkowy wykres.

Założenie: „Najbliższym oporem dla rynku w dalszym ciągu jest poziom 27 316. Ruch wzrostowy na ten tydzień widzę w następujący sposób. Zakładam, że najpierw rynek zejdzie w stronę górnego ograniczenia konsolidacji, aby zretestować ten poziom. Ten poziom zostanie utrzymany. Z tego miejsca tworzony może być ruch wzrostowy. Celem dla tego tygodnia będzie poziom 25 550”.

Wykres BTCUSD H4 wzrost
Scenariusz główny (podejście H4) – wzrostowy BTCUSD 18.07.2022

Tak jak wspomniałem wyżej, zamieszczę pod tym opisem wykres aktualny. Postanowiłem usunąć z niego rysunek przewidywanego ruchu (tego z poniedziałku, jest on na wykresie wyżej). Dodałem natomiast pewien poziom. Oznaczony został krótką przerywaną zieloną linią. Ten poziom stanowić może dla rynku poziom wsparcia w ciągu najbliższych godzin. Uaktualniłem również poglądowy rysunek scenariusza. Target pozostaje niezmieniony względem poniedziałkowego (25 550).

FP Markets
Wykres BTCUSD H4 wzrost
Scenariusz główny (podejście H4) – wzrostowy BTCUSD 20.07.2022

Podejście H1

Rynek zrealizował podawany w poniedziałek scenariusz wzrostowy. Założenie dotyczyło: „Zakładam zatem, że dziś rynek zejdzie i przetestuje apetyt kupujących na poziomie 21 495. Jest to określone przeze mnie górne ograniczenie konsolidacji z zeszłego tygodnia. Poziom będzie zapewne nadbijany, ale kluczowe jest, żeby został utrzymany. Każdorazowy re-test tego poziomu od góry świadczyć będzie na korzyść ruchom wzrostowym. Targetem na najbliższe kilka godzin będzie poziom 22 300„. 

W analizie poniedziałkowej zwróciłem uwagę, że target obejmuje najbliższe godziny. Rzeczywiście cel został osiągnięty w nocy z poniedziałku na wtorek. W punkt również odbył się re-test poziomu 21 495, zatem cały zamysł zaliczam do udanych. Przejdźmy do scenariusza na dziś.

Scenariusz wzrostowy (podejście H1)

Na wykresie oznaczyłem oznaczyłem poziom, który najbardziej będzie mnie dziś interesował. Jest to poziom pomarańczowej przerywanej linii. Obok niej podałem dokładnie jej współrzędną, jednak w przypadku Bitcoina należy przyjąć pewien margines błędu. Zakładam zatem, że poziom ten może być dziś utrzymany. Wiązać to się będzie z badaniem na tej strefie apetytu kupujących. Każdorazowy re-test tego zakresu od góry, będzie dziś świadczył na korzyść wzrostów. Cel ustalam na 24 300. 

Wykres BTCUSD H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy (podejście H1) BTCUSD 20.07.2022

Konkluzja

Bitcoin realizuje projekcję na cały tydzień, którą rozrysowałem w poniedziałek (18.07). Do zaliczenia targetu brakuje już rynkowi niewiele. Powyżej przedstawiłem również scenariusz na najbliższe godziny handlowe.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.