Zapraszamy do udziału w interaktywnym czacie inwestorskim, którego uczestnikami będą współzałożyciel i prezes zarządu Scope Fluidics S.A. Piotr Garstecki oraz dyrektor finansowy i członek zarządu spółki Szymon Ruta. Spotkanie poprowadzi redaktor naczelny Comparic24.TV Marcin Wenus. Zapraszamy do zadawania pytań w serwisie YouTube lub w komentarzach do tego artykułu.
- Scope Fluidics powstał w 2010 r. w Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk z myślą o tworzeniu rozwiązań dla medycyny na bazie technologii mikroprzepływowych.
- Spółka zajmuje się rozwojem projektów technologicznych w obszarze diagnostyki i ochrony zdrowia i jest notowana na NewConnect
- Od marcowych, koronawirusowych dołków, jej akcje zyskują ponad 200%
Scope Fluidics rozwija PCR|ONE i pozyskuje kolejne dofinansowania
Scope Fluidics powołał do życia spółkę Curiosity Diagnostics, aby stworzyć system PCR|ONE, który oferuje najszybsze wykrywanie bakterii i wirusów na świecie. W pełni zautomatyzowana procedura umożliwia wykrycie do 20 różnych patogenów oraz genów oporności lekowej.
Wybrani inwestorzy objęli wszystkie 127 915 oferowanych akcji serii H Scope Fluidics po cenie 160 zł, tym samym wnosząc 20,5 mln zł, podała spółka. Gros pozyskanych w ramach kapitału docelowego środków zostanie wykorzystane na program early access (EA) systemu PCR|ONE.
Link do transmisji dostępny poniżej, dodaj przypomnienie
– Zakończona emisja stanowi ważny krok na drodze do osiągnięcia zakładanych celów biznesowych Grupy. Kapitał wniesiony przez inwestorów pomoże nam przygotować grupę Scope Fluidics, a zwłaszcza spółkę Curiosity Diagnostics do transakcji M&A tj. sprzedaży Curiosity Diagnostics dla globalnej firmy z branży medtech – mówi Szymon Ruta, dyrektor finansowy i członek zarządu Scope Fluidics.
Scope Fluidics po ukończeniu certyfikacji urządzenia PCR|ONE w ramach procedury CE-IVD, zamierza przeprowadzić w ramach programu early access od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy testów w ośrodkach ochrony zdrowia oraz innych instytucjach publicznych i prywatnych na terenie kraju i Europy
W połowie listopada pojawiła się natomiast informacja, że Curiosity Diagnostics – spółka zależna Scope Fluidics – ma otrzymać dofinansowanie projektu: “Opracowanie systemu PCR|COV – urządzenia do diagnostyki molekularnej Point-of-Care wykrywającego markery RNA wirusa SARS-CoV-2 oraz innych infekcji wirusowych powodujących zbliżone objawy” przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR), podała spółka.
Scope Fluidics zajmuje się rozwojem innowacyjnych projektów w obszarze diagnostyki i ochrony zdrowia. Firma Scope Fluidics powstała w 2010 r. w Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk z myślą o tworzeniu rozwiązań dla medycyny na bazie technologii mikroprzepływowych. Spółka współpracuje ze środowiskiem akademickim, łącząc punkt widzenia medycyny i biznesu, tworząc oryginalne rozwiązania z wysokim potencjałem komercyjnym. Od 2017 r. Scope Fluidics S.A. jest spółką notowaną na rynku NewConnect.
Akcje Scope Fluidics w górę o 180% od początku roku
Notowana na NewConnect spółka od stycznia bieżącego roku zyskuje 180%, a od koronawirusowych dołków z marca umacnia się o ponad 200%. W kluczowym momencie roku, kiedy Scope Fluidics rysował na wykresie historyczne maksima w okolicach poziomu 270 złotych, zwrot z inwestycji w przeciągu zaledwie kilku miesięcy wynosił prawie 400%.

Jak widać na powyższym wykresie, stopy zwrotu przewyższają wartość całego indeksu NewConnect, którego stopa zwrotu z ostatnich 12 miesięcy wynosi obecnie około 125%.
To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!