Scope Fluidics: Szymon Ruta i Piotr Garstecki podczas czatu Comparic24.tv już 4 grudnia

J2T Trade

Zapraszamy do udziału w interaktywnym czacie inwestorskim, którego uczestnikami będą współzałożyciel i prezes zarządu Scope Fluidics S.A. Piotr Garstecki oraz dyrektor finansowy i członek zarządu spółki Szymon Ruta. Spotkanie poprowadzi redaktor naczelny Comparic24.TV Marcin Wenus. Zapraszamy do zadawania pytań w serwisie YouTube lub w komentarzach do tego artykułu.

  • Scope Fluidics powstał w 2010 r. w Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk z myślą o tworzeniu rozwiązań dla medycyny na bazie technologii mikroprzepływowych.
  • Spółka zajmuje się rozwojem projektów technologicznych w obszarze diagnostyki i ochrony zdrowia i jest notowana na NewConnect
  • Od marcowych, koronawirusowych dołków, jej akcje zyskują ponad 200%

Scope Fluidics rozwija PCR|ONE i pozyskuje kolejne dofinansowania

Scope Fluidics powołał do życia spółkę Curiosity Diagnostics, aby stworzyć system PCR|ONE, który oferuje najszybsze wykrywanie bakterii i wirusów na świecie. W pełni zautomatyzowana procedura umożliwia wykrycie do 20 różnych patogenów oraz genów oporności lekowej.

Wybrani inwestorzy objęli wszystkie 127 915 oferowanych akcji serii H Scope Fluidics po cenie 160 zł, tym samym wnosząc 20,5 mln zł, podała spółka. Gros pozyskanych w ramach kapitału docelowego środków zostanie wykorzystane na program early access (EA) systemu PCR|ONE.

Link do transmisji dostępny poniżej, dodaj przypomnienie

FP Markets

Zakończona emisja stanowi ważny krok na drodze do osiągnięcia zakładanych celów biznesowych Grupy. Kapitał wniesiony przez inwestorów pomoże nam przygotować grupę Scope Fluidics, a zwłaszcza spółkę Curiosity Diagnostics do transakcji M&A tj. sprzedaży Curiosity Diagnostics dla globalnej firmy z branży medtech – mówi Szymon Ruta, dyrektor finansowy i członek zarządu Scope Fluidics.

Scope Fluidics po ukończeniu certyfikacji urządzenia PCR|ONE w ramach procedury CE-IVD, zamierza przeprowadzić w ramach programu early access od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy testów w ośrodkach ochrony zdrowia oraz innych instytucjach publicznych i prywatnych na terenie kraju i Europy

W połowie listopada pojawiła się natomiast informacja, że Curiosity Diagnostics – spółka zależna Scope Fluidics – ma otrzymać dofinansowanie projektu: “Opracowanie systemu PCR|COV – urządzenia do diagnostyki molekularnej Point-of-Care wykrywającego markery RNA wirusa SARS-CoV-2 oraz innych infekcji wirusowych powodujących zbliżone objawy” przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR), podała spółka.

Scope Fluidics zajmuje się rozwojem innowacyjnych projektów w obszarze diagnostyki i ochrony zdrowia. Firma Scope Fluidics powstała w 2010 r. w Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk z myślą o tworzeniu rozwiązań dla medycyny na bazie technologii mikroprzepływowych. Spółka współpracuje ze środowiskiem akademickim, łącząc punkt widzenia medycyny i biznesu, tworząc oryginalne rozwiązania z wysokim potencjałem komercyjnym. Od 2017 r. Scope Fluidics S.A. jest spółką notowaną na rynku NewConnect.

Akcje Scope Fluidics w górę o 180% od początku roku

Notowana na NewConnect spółka od stycznia bieżącego roku zyskuje 180%, a od koronawirusowych dołków z marca umacnia się o ponad 200%. W kluczowym momencie roku, kiedy Scope Fluidics rysował na wykresie historyczne maksima w okolicach poziomu 270 złotych, zwrot z inwestycji w przeciągu zaledwie kilku miesięcy wynosił prawie 400%.

Akcje Scope Fluidics
Źródło: Stooq.pl

Jak widać na powyższym wykresie, stopy zwrotu przewyższają wartość całego indeksu NewConnect, którego stopa zwrotu z ostatnich 12 miesięcy wynosi obecnie około 125%.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.