FTSE 100 wzrasta 0,57%. Samsung podaje raport.

187
London City
J2T Trade

FTSE 100 zyskuje nieco więcej w środę. Notowania brytyjskiego indeksu wzrosły o 0,57%. Dziś raport podała popularna spółka Samsung. Spółka notowana jest na London Stock Exchange. Samsung tworzy również indeks FTSE 100.

Większa zmiana

Główny brytyjski indeks giełdowy zyskiwał wczoraj. Środowa sesja była drugą zyskowną w obecnym tygodniu. Finalnie sesja zakończyła się wzrostem rzędu 0,57%. Był to najwyższy poziom zmienności od aż 5 sesji. Całkowita zmiana ceny wyniosła wczoraj 42 punkty.

Silniejsze wzrosty

Wczoraj na indeksie dominowała spółka IAG. Odznaczyła się ona największą zmiennością spośród wszystkich spółek wchodzących w skład indeksu FTSE 100. Spółka przewodziła stronie wzrostowej, a jej wycena zwiększyła się o 5,21%. Warto zauważyć także, że większość komponentów zaliczanych do indeksu FTSE 100 zakończyło sesję, zyskując. Stronie stratnych spółek przewodziło Avast. Akcje przedsiębiorstwa spadły o 1,91%.

Ważny raport

Spółki notowane również na europejskich rynkach podają swoje sprawozdania finansowe. Dziś przed rozpoczęciem sesji w Europie sprawozdanie finansowe podała spółka Samsung Electronics. Przedsiębiorstwo, choć pochodzi z Korei Południowej, notowane jest również na brytyjskim parkiecie. Raport finansowy opublikowany dziś po godzinie 8 wykazał, że przychody spółki wzrosły rok do roku. Również wskaźnik EPS wzrósł w skali roku. Akcjonariusze zwrócili jednak uwagę, że wyniki nie osiągnęły poziomów wyznaczanych przez analityków.

FP Markets

Punkt widzenia – ruch schodkowy

Brytyjski indeks wykonał wczoraj podejście na zasadzie ruchu schodkowego. W godzinach nocnych przebity został poziom TFR. Następnie okolice tego poziomu zostały zbadane przez rynek. Obecnie rynek nadbił maksimum z wczorajszego dnia.

Scenariusz główny – wzrostowy

Wariant wzrostowy opieram dziś o potwierdzenie siły popytowej na zakresie średniej kroczącej SMA 55. Zakładam zatem, że rynek najpierw cofnie, aby zbadać apetyt kupujących. Następnie szybkim ruchem powróci powyżej TFR i wykona re-test poziomu od góry. Takie rozwiązanie traktować będę, jako wzorowy sygnał wzrostowy. Obserwować będę szczególnie dziś poziom TFR, gdyż już na tym poziomie rynek zebrać może siłę popytową. Poniżej jednak przedstawiłem zamysł z opisanym wyżej głębszym cofnięciem. Targetem będzie 7 410.

Wykres FTSE H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks FTSE 100 28.07.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Zejście natomiast utożsamiać będę z potwierdzeniem poziomu TFR, jako opór. W tym tygodniu rynek pokazał, że na tym poziomie czujna jest siła podażowa. W możliwości spadkowej zakładam pierwszy ruch, jako zejście do zakresu średniej kroczącej SMA 55. Następnie rynek odrobi część tego spadku, jednak ponownie o sobie da znać siła podażowa. Dobrze by było, żeby ta dała o sobie znać właśnie na poziomie TFR. Celem dla zejścia będzie 7 300. 

Wykres FTSE H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks FTSE 100 28.07.2022

Konkluzja

Brytyjski indeks ma szansę dziś pokazać większą zmienność. Wzrost chciałbym zobaczyć na zasadzie, jak opisałem wyżej. Przed samą sesją rynek pnie się mocno do góry. Czy rynek da szansę dziś dołączyć do potencjalnego ruchu wzrostowego? Poniżej podaję poziomy na dziś.

TSR : 7 464

TFR : 7 374

TDP : 7 282

TFS : 7 192

TSS : 7 099

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.