Rynki pod lupą eksperta Tickmill [10.08.2020]

412
Waluty
J2T Trade

Po fiasku rozmów demokratów z republikanami w sprawie pakietu stymulacyjnego, które miało miejsce w weekend, prezydent USA Donald Trump podpisał szereg aktów wykonawczych mających na celu złagodzenie szkód gospodarczych poniesionych podczas pandemii. Zaliczają się do nich: zwiększenie o 400 dolarów tygodniowo zasiłku dla bezrobotnych, zawieszenie podatku od wynagrodzeń oraz odroczenie spłaty kredytu studenckiego do końca 2020 roku. Dzisiejszego ranka, azjatycki rynek akcji znajduje się na plusie, lecz wzrosty są dość niewielkie.

Pomimo, że Kongres USA trwa w impasie w związku z kolejnym fiskalnym pakietem stymulacyjnym, wątpliwości że ożywieniu amerykańskiej gospodarki kończy się paliwo, nieco opadły po serii ostatnich, lepszych od oczekiwań danych. W ostatnim tygodniu, wskaźnik ISM zarówno dla przemysłu, jak i usług niespodziewanie wzrósł, podczas gdy tygodniowe dane dotyczące bezrobocia – których wartości wzrastały w poprzednich dwóch tygodniach, co z kolei wywoływało obawy, że rynek pracy zwolnił – spadły do najniższego poziomu od startu pandemii. Zyski płac w sektorze pozarolniczym spadły, lecz mniej niż prognozowano, a gospodarka otrzymała w lipcu kolejne 1,76 miliona miejsc pracy. Podczas, gdy wykonawcze akty podpisane przez prezydenta Trumpa powinny zapewnić pewne krótkoterminowe wsparcie sentymentu ryzyka, szersze pakiety stymulacyjne prawdopodobnie także będą potrzebne w celu zaobserwowania jego trwałej poprawy, zwłaszcza przy wzroście liczby zakażeń COVID-19 w USA przekraczającej 5 milionów.

Wszelkie wzmianki na temat dalszego rozwoju polityki fiskalnej w USA prawdopodobnie pozostaną dziś kluczowe dla rynku, zwłaszcza że publikowane dziś są jedynie drugorzędne dane. Przewiduje się, że nastroje inwestorów w strefie euro badane przez Sentix wykażą dalszą poprawę w sierpniu, coraz bardziej odchodząc od historycznie niskiego poziomu zanotowanego w kwietniu. W międzyczasie JOLT dostarczy szerszy kontekst jak zapotrzebowanie na pracę w USA kształtowało się w czerwcu, jednak po piątkowej publikacji lipcowych Nonfarm Payrolls, raczej rynek potraktuje je jak stare dane. Prezydent Amerykańskiej Rezerwy Federalnej z Chicago – Evans ma przemawiać na spotkaniu na tematy związane z zatrudnieniem, ale zakłada się, że nie będzie omawiał bieżącej kondycji gospodarki ani polityki pieniężnej.

Jutro rano zostaną opublikowane dane z brytyjskiego rynku pracy za czerwiec. W zeszłotygodniowej informacji od Banku Anglii, Rada Polityki Pieniężnej wyszczególniła jedno z największych zagrożeń dla perspektyw wynikających z rynku pracy i tego, jak firmy radzą sobie z wytłumieniem schematu powstrzymywania pracy wywołanego przez koronawirusa. Oficjalne statystyki na ten moment wciąż ukazują stopę bezrobocia w wysokości 3,9%, czyli blisko najniższego w historii poziomu 3,8% co jest nieco sprzeczne z innymi raportami, w tym danymi zatrudnienia od Urzędu Skarbowego i Celnego oraz ilości wniosków o zasiłki dla bezrobotnych. Oczekuje się więc, że stopa zwiększy się do 4,2% w ciągu 3 miesięcy od czerwca, z dalszymi wzrostami w kolejnych miesiącach. Bank Anglii spodziewa się, że większość zwolnionych pracowników znajdzie nowe zatrudnienie, niemniej jednak przewiduje, że stopa bezrobocia wzrośnie do około 7,5% do końca 2020 roku.

FP Markets

Przegląd nastrojów na rynku Forex z tego tygodnia wydaje się być w zasadzie identyczny jak w ubiegłym – zwiększa się ilość niedźwiedzich rachunków spekulacyjnych na USD, ale głównie w perspektywie euro. Zadeklarowana pozycja krótka na USD, w kontekście wszystkich głównych walut, osiągnęła wartość 28,9 miliardów dolarów we wtorek, co oznacza wzrost o 4,45 miliarda $, czyli powrót do szczytowych niedźwiedzich poziomów na USD widzianych w 2012 i 2018. Niekomercyjne pozycje długie na euro wzrosły o 3,6 miliarda dolarów osiągając nowy rekord wynoszący 26,6 miliardów $, czyli równowartość 181 tysięcy kontraktów. Po raz kolejny, główną motywacją stojącą za tym rekordem jest zwiększenie pozycji długich dla euro brutto, których ilość wzrosła o 20 tysięcy kontraktów w tym tygodniu do łącznej liczby 262 tysięcy. Pozycje krótkie na euro pozostają w dużej mierze na stałym poziomie 81 tysięcy kontraktów, zgodnie z trendami z ostatniego miesiąca. Pozycje długie na JPY reprezentują następną największą pozycję na walucie, która wzrosła o 325 milionów dolarów w tym tygodniu do 3,7 miliarda $. Pozycje długie na CHF zwiększyły się odrobinę więcej, o 446 milionów dolarów, do łącznej liczby 1,6 miliarda $.

Dziś o godzinie 16:00 wygasają opcje na:

  • EURUSD
  • GBPUSD
  • USDJPY
  • AUDUSD

Spojrzenie od strony technicznej i handlowej

EURUSD: kierunek byczy powyżej 1.1820, niedźwiedzi poniżej

Z technicznej i handlowej perspektywy, jako że 1.1810 pełni funkcję oporu, oczekuje się kolejnego zejścia korekcyjnego w celu przetestowania 1.16. Zamknięcie świecy dziennej powyżej 1.1820 będzie oznaczać negację korekty i otworzy ścieżkę do 1.19. UPDATE Zauważono dywergencję momentum i jako, że 1.18 pełni rolę wsparcia, należy oczekiwać testu 1.1650.

EURUSD - 10.08.2020

GBPUSD: kierunek byczy powyżej 1.30 z celem 1.3250

Z technicznej i handlowej perspektywy GBPUSD, cena przetestowała pivotowy opór R1 na 1.3166 i rozgrywa się przewidywana realizacja zysków. Jako, że 1.30 wciąż przyciąga zainteresowanie kupujących, oczekuje się testu 1.3250. UPDATE jako, że 1.3160 pełni rolę oporu istnieje szansa na zejście do 1.2860 przed ruchem w górę.

GBPUSD - 10.08.2020

USDJPY: kierunek byczy powyżej 105.50 z celem 107.50

Z technicznej i handlowej perspektywy na USDJPY oczekiwany test 104.50 przyciągnął duże zlecenia, tworząc formację odwrócenia trendu w piątek. Jako, że 105.50 pełni rolę wsparcia, należy oczekiwać testu 107.50.

USDJPY - 10.08.2020

AUDUSD: kierunek niedźwiedzi poniżej 0.7170/90 z celem 0.6950

Z technicznej i handlowej perspektywy, jako że test strefy powyżej 0.7220 dostarczył oczekiwanej korekty, teraz 0.7170/90 pełni funkcję oporu i należy oczekiwać testu 0.6950, poziomu linii wsparcia wynikającego z rosnącego kanału cenowego. UPDATE potencjalny podwójny szczyt może doprowadzić do testu wspomnianej linii wsparcia zlokalizowanej obecnie na 0.7000.

AUDUSD - 10.08.2020


tickmill

Sprawdź ofertę brokera Tickmill na bezpłatnym rachunku demonstracyjnym. Konto demo otworzysz klikając tutaj.

*75% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.


To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.