Indeks Dow Jones spada 2,79%. Oczekiwanie na PPI.

J2T Trade

Amerykański indeks giełdowy Dow Jones 30 spadł wczoraj 2,79%. Rynek powraca do poziomów ze stycznia 2021 roku. Na dzisiejszą sesję zapowiedziana została publikacja raportu wskaźnika PPI. Co dziś czeka Wall Street?

Wall Street traci

Podczas poniedziałkowej sesji najstarszy indeks giełdowy odnotował stratę. Dow Jones 30 zakończył dzień ze spadkiem o 2,79%. W przypadku indeksu Dow Jones 30 oznacza to prawie 900 punktową zmianę ceny. Dla wszystkich głównych amerykańskich indeksów giełdowych była to 4 sesja spadkowa z rzędu. Z sesji na sesję indeks tracił więcej.

Jedna spółka

Spadkom na wczorajszej sesji przewodziła spółka Boeing. Poprzednio, w piątek również Boeing przewodził spadkom. Koncern lotniczy stracił w poniedziałek 8,77%. Tylko jedna spółka zyskała w tym czasie. McDonald’s zyskało jedynie 0,46%. Co jedynie podkreśla wymowę spadków.

Wskaźnik PPI

Na dziś zaplanowany został odczyt wskaźnika PPI za maj. Biuro Statystyczne w godzinach pre-marketu zamieści raport. Analitycy szacują, że wartość wskaźnika poprawi się względem poprzedniego okresu. Indeks cen producentów (PPI) mierzy zmiany w cenach dóbr sprzedawanych przez producentów.

FP Markets

Analiza Morgan Stanley

W poniedziałkowym wystąpieniu CEO banku Morgan Stanley, James Gorman poinformował, że nie można bagatelizować możliwości wystąpienia recesji. Podczas konferencji Gorman zauważył, że recesja raczej nie będzie długa, jeżeli faktycznie wystąpi. Zdaniem CEO banku, Rezerwa Federalna finalnie opanuje inflację.

Punkt widzenia – minima na Wall Street

Rynek wczorajszą sesją powrócił do poziomów z 2021 roku, tworząc nowe minimum roczne w roku obecnym. Najstarszy amerykański indeks giełdowy Dow Jones 30 obecnie oscyluje w okolicach poziomu 30 600. Przygotowane zostały dwa scenariusze na dzisiejszą sesję. Poziomy wyznaczane uległy zmianie, ze względu sytuację na indeksie.

Scenariusz główny – wzrostowy

W tym scenariuszu zakładam, że indeks Dow Jones 30 w pierwszym ruchu powróci powyżej poziomu TDP. Po utrzymaniu tego poziomu, rynek może wygenerować impuls wzrostowy. Celem w przypadku realizacji będzie poziom 31 100 lub wyższy.

Wykres H1 DJ wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks Dow Jones 30 14.06.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Jeżeli po wspomnianym wyżej wyjściu ponad TDP, poziom TDP nie zostanie utrzymany, można przypuszczać scenariusz spadkowy. Wówczas re-test od dołu TDP stanowić może preludium do dalszego spadku z celem na 30 600-30 500.

Wykres H1 DJ spadek
Scenariusz spadkowy indeks Dow Jones 30 14.06.2022

Konkluzja

Dziś rynki mają szansę na odreagowanie. Schemat wzrostowy został podany. Szczególnie ważne będzie obserwowanie zachowania rynku w godzinach pre-marketu. Poniżej podaję poziomy.

TSR : 31 271

TFR : 31 022

TDP : 30 770

TFS : 30 524

TSS : 30 272

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Avatar
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.