Ruchy Dow Jones 30 widoczne. Końcowy wynik skromny.

Inwestor analizujący wykresy
J2T Trade

W tym tygodniu na ruchy Dow Jones 30 narzekać nie można. Są one doskonale widoczne, jednak tym razem niestety nie przełożyły się na finalne rezultaty. W czwartek, 23 marca najstarszy z indeksów na Wall Street odnotował skromny wynik końcowy. Co słychać na Dow Jonesie w piątek, 24 marca?

Dow Jones 30 ze skromnym wynikiem w czwartek

Podczas czwartkowej sesji widoczne było mieszane nastawienie u inwestorów na rynkach za oceanem. Dobre nastroje jednak wygrały i główne indeksy zyskały. Najmniejszy, procentowy wzrost pokazał najstarszy z indeksów na Wall Street. Dow Jones 30 zakończył sesję ze skromnym wynikiem w czwartek. Zamknięcie ujawniło wzrost o 0,23%.

Intel liderem wzrostów

Większość składowych indeksu Dow Jones 30 opowiedziała się wczoraj za generowaniem zysków. Liderem wśród wzrostów było przedsiębiorstwo Intel (NASDAQ:INTC), którego akcje wzrosły o 3,20%. Wśród spółek stratnych prym wiodło The Travelers (NYSE:TRV), którego notowania spadły o 1,66%.

Punkt widzenia dzienny: Dow Jones 30 znów pod 32 000

Rynek naprawdę dobrze wczoraj zaczął. Wzrost budowany był przed sesją, a po jej otwarciu rynek piął się szybciej. Notowania Dow Jonesa 30 skoczyły ponad 32 500 i tam chęć do wzrostów zgasła. Siła podażowa przejęła stery i notowania cofnęły do zakresu średniej SMA 88. Z niego rynek zszedł poniżej 32 000 i dopiero tam pojawiła się reakcja strony popytowej. Wówczas rynek odbił i powrócił do średniej.

FP Markets

Na wykres Dow Jonesa 30 patrzymy w piątek, 24 marca. Indeks znów znajduje się poniżej 32 000 i zdaje się, że ma ochotę na dalsze zejście.

Scenariusz = podejście pod 32 000–>zebranie podaży–>zejście pod nowe TFS (31 742)–>korekta–> ruch do 31 500 

Wykres indeks Dow Jones 30 H1
Indeks Dow Jones 30 interwał H1 24.03.2023

Konkluzja

Kończą się dziś zmagania rynków akcji w przedostatnim tygodniu handlowym marca. Rynki z Wall Street walczą o pozytywny wynik tego tygodnia. Poziomy* na wykresie uległy zmianie. Dziś wyjątkowo nie ma scenariusza tygodniowego.

TSR : 32 494

TFR : 32 241

TDP : 32 007

TFS : 31 742

TSS : 31 494

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.