Ropa w obliczu rekordowego cięcia produkcji

Darmowe szkolenie online z analitykiem rynków surowcowych XTB

407
Michał Stajniak XTB
J2T Trade

Pomimo, że kraje OPEC doszły do porozumienia i zdecydowały się na cięcia wydobycia, to nie było one wystarczające by doszło do odbicia na rynku “czarnego złota”. Popyt na surowiec jest wciąż mniejszy od podaży. W środę baryłka ropy WTI była notowana poniżej 20$ za baryłkę.

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie online z analitykiem rynków surowcowych XTB – Michałem Stajniakiem, na którym przyjrzymy się bliżej obecnej sytuacji na rynku ropy.

  • OPEC+ uzgadnia cięcia na poziomie 9,7 mln brk na dzień od maja do czerwca, później redukcja wielkości cięcia
  • Dodatkowe cięcia ze strony państw G20 wraz z wypełnieniem rezerw strategicznych mają dać ograniczenie podaży wraz z OPEC+ na poziomie 20 mln brk
  • IEA sugeruje 29 mln brk na dzień spadku popytu w kwietniu, w Q2 spadek na poziomie 15 mln brk/d
  • Rynek może nie wierzyć w prognozy rychłego odbicia popytu w drugiej połowie roku
  • Rekordowe poziomy contango na rynku

Ponadto, w związku z bardzo dynamiczną sytuacją spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa na świecie, udostępniamy Ci dodatkowe raporty wideo dotyczące wpływu koronawirusa na globalną gospodarkę oraz analizę sytuacji na rynku złota. Dowiesz się z nich, dlaczego dane zjawiska mają miejsce i jak odnaleźć się w nowych warunkach na rynku.

Michał Stajniak XTB

FP Markets

Oglądaj online

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.