Rezerwa Federalna tematem przewodnim. Nasdaq zyskał 1,47%.

257
Index Nasdaq
J2T Trade

Kolejny dzień stał pod znakiem doniesień związanych z Rezerwą Federalną. W czwartek kontynuowano zeznanie Jerome Powella. Czwartkową sesję indeks Nasdaq 100 zamknął z wynikiem wzrostowym wynoszącym 1,47%.

Zyskowny tydzień

Podczas wczorajszej sesji handlowej amerykański indeks Nasdaq 100 wzrósł o 1,47%. Podwyższyło to notowania indeksu giełdowego o blisko 170 punktów. Indeks rozpocznie dziś ostatnią sesję tego tygodnia. Jak na razie w tym tygodniu indeks zyskał 3,83%. Istnieje zatem prawdopodobieństwo, że indeks zakończy tydzień na zielono i przerwie 3-okresową serię strat w ujęciu tygodniowym.

Datadog przewodzi

Wczorajszemu wzrostowi indeksu przewodziła spółka Datadog. Odznaczyła się ona największą zmiennością spośród wszystkich spółek wchodzących w skład amerykańskiego indeksu Nasdaq 100. Spółka tym samym zwiększyła swoją wycenę o 10,44%. Zdecydowana większość komponentów podniosła swoje notowania. Wśród spółek spadkowych dominowało przedsiębiorstwo Airbnb. Spółka straciła 3,83%.

Wzrok na FED

Zeznanie prezesa Rezerwy Federalnej, Jerome Powella zostało podzielone na dwie części. W środę i czwartek Powell przemawiał w Kongresie. Przewodniczący FED powiedział wczoraj, że recesja nie jest „nieunikniona”. Powell tłumaczył, że Rezerwa Federalna zamierza pomóc również w przywróceniu równowagi na rynku mieszkaniowym.

FP Markets

W godzinach wieczornych w czwartek przeprowadzony został tzw. stress-test. Badanie przeprowadzane przez Rezerwę Federalną dotyczy 34 największych amerykańskich banków. W raporcie podano, że wszystkie testowane podmioty przeszły test i „wykazały silne poziomy kapitału”, a także „pozostali powyżej swoich minimalnych wymogów”. Testy wykonywane są po to, aby dokładnie sprawdzić, czy banki będą w stanie wytrzymać „hipotetyczną recesję”.

Punkt widzenia – Nasdaq z realizacją

W czwartek indeks Nasdaq 100 podjął się realizacji scenariusza głównego. Chciałbym sprecyzować, że mowa jest o podawanym we wczorajszej analizie indeksu Nasdaq 100scenariuszu wzrostowym możliwość druga.

W związku z powyższym tamten scenariusz zakładał: „Drugi wariant zakłada natomiast w pierwszym ruchu zejście nawet do zakresu średniej kroczącej SMA 55. W trakcie sesji amerykańskiej, ten zakres zostanie dokładnie „zbadany” i w myśl zasady impuls-korekta-impuls indeks będzie piął się w górę. Ustalam target również na 11 800 bądź poziom TDP”. Rzeczywiście rynek w pierwszym ruchu zszedł do zakresu średniej kroczącej SMA 55. Strefa ta została dokładnie przetestowana i na to z tego zakresu rynek generował ruchy wzrostowe. Pierwszy target zrealizowany został dziś w godzinach nocnych, a chwilę później rynek zbliżył się do poziomu wczorajszego TDP.

Obecnie rynek oscyluje powyżej poziomu 11 800. Na dzisiejszą sesję przewidziane zostały dwa scenariusze. Poziomy nie uległy zmianie względem wczorajszej analizy.

Scenariusz główny – wzrostowy

Dziś rynek kontynuować może ruch wzrostowy. Wzrost może dziś wyglądać następująco. Zakładam, że kluczowym założeniem na dziś jest utrzymanie strefy 11 700 (+-30 punktów). Opisaną strefę oznaczyłem na wykresie fioletowym prostokątem. Dziś pierwszy ruch polegać może na zejściu do wspomniane strefy. Następnie rynek może z niej generować ruchy wzrostowe. Target na dziś ustalam na poziom 11 950. Siła popytowa może być dziś znacząca, zatem drugim targetem będą rejony powyżej 12 000.

Wykres NQ H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks Nasdaq 100 24.06.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Wygląd ruchu spadkowego natomiast polegać może na utworzeniu oporu na poziomie TDP. W pierwszym ruchu rynek podbić może do bliskich okolic poziomu TDP. Na tym zakresie siła podażowa przeważy i na rynku dojdzie do przeceny. W myśl zasady impuls-korekta-impuls zejście może mieć miejsce do poziomu 11 650 bądź nieco niższego.

Wykres NQ H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks Nasdaq 100 24.06.2022

Konkluzja

Dziś przyglądać się będę, jak rynek będzie zachowywać się już podczas sesji europejskiej i godzin pre-marketu. Być może już w tych godzinach będą realizowane pierwsze założenia. Przypuszczam, że dziś zrealizuje się scenariusz wzrostowy. Zakładam również, że dzisiejszy ruch będzie mocniejszy niż wczorajszy. Poniżej podaje poziomy wyznaczane przeze mnie na każdą z sesji.

TTR : 12 550

TSR : 12 324

TFR : 12 100

TDP : 11 869

TFS : 11 638

TSS : 11 418

TTS : 11 200

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.