RESTA – pierwsza tokenizacja w Polsce branży HoReCa

Jesteśmy grupą osób z ogromnym doświadczeniem w świecie biznesu, finansów, nieruchomości, która idąc z duchem czasu – wdraża nowe technologie do działalności. Szukając dalszych możliwości rozwoju postanowiliśmy wydać swój token RESTA. Nasza marka „Restauracje Staropolskie” to wysoki poziom świadczonych usług, doświadczony zespół i świetnie zlokalizowane restauracje. Przez rok 2020 przeszliśmy „suchą stopą”, a teraz chcemy nabrać rozpędu i wdrożyć nasze pomysły dalszego rozwoju sieci.

Dlaczego warto zakupić nasz Token?

Tokenizacja ma być katalizatorem przyspieszającym realizację planów i ułatwiającym rozwój sieci. Podwyższymy standard posiadanych obiektów, wykupimy wynajmowany obiekt w Wodzisławiu Śląskim oraz przejmiemy hotel w Dąbrowie Górniczej. Będzie się to wiązało z pojawieniem się nowych wysokomarżowych usług oraz dotarciem do nowych grup klientów.

Osoby, które nam zaufają i zakupią tokeny RESTA otrzymają m.in:

 • dostęp do wszystkich usług w ramach sieci Restauracje Staropolskie,
 • pierwszeństwo w rezerwacji miejsc,
 • bonusy dla inwestujących w tokeny RESTA.

Obecnie nasza sieć składa się z trzech restauracji „Chaty Staropolskiej”, „Karczmy Staropolskiej” oraz „Smaków Staropolskich”:

FP Markets
 • posiadamy ponad 2000 pozytywnych opinii klientów w portalach branżowych typu Trip Advisor,
 • obsługujemy turystów, biznesmenów, ruch lokalny oraz firmy z terenu Konurbacji Śląskiej,
 • nasze obiekty są doceniane np. „Chata Staropolska” jest na liście 100 najlepszych restauracji w Polsce według rankingu „Poland Best 100”,
 • posiadamy solidne podstawy finansowe i doświadczony zespół menedżerów.

RestaJesteśmy pierwszym podmiotem z branży HoReCa w Polsce, który tokenizuje swój biznes. W naszych restauracjach serwujemy dania, docenionej na Śląsku, tradycyjnej polskiej kuchni. Możemy też liczyć na wykwintny gust jednego z najlepszych kucharzy w Polsce Pana Damiana Brody, naszego szefa kuchni.

Prowadzone przez nas obiekty są zlokalizowane w Mszanie, Świerklanach oraz Wodzisławiu Śląskim. Naszym gościom proponujemy również nocleg w komfortowych warunkach. Jesteśmy przygotowani na świadczenie usług na najwyższym poziomie także dedykowanych dla grupy VIP.

W ramach naszych usług organizujemy również:

 • spotkania biznesowe,
 • wieczory kawalerskie,
 • imieniny i urodziny,
 • komunie,
 • śluby i inne uroczystości rodzinne.

Widzimy możliwość poszerzenia świadczonych usług o korzystanie z komory normobarycznej, basenu, boiska do squasha czy sali gamingowej. Rozwiniemy catering i ofertę obiadów pracowniczych dla największych pracodawców w regionie. Wykorzystamy bliskość lotniska w Pyrzowicach (Katowice Airport), aby świadczyć usługi dla załóg samolotów i pasażerów korzystających z lotniska.

Ponadto zaczynając od siebie i swojego otoczenia, chcemy rozwijać się ekologicznie. Stąd planujemy wykorzystać panele fotowoltaiczne, pompy ciepła jak również uruchomić stacje ładowania dla samochodów. Zwiększy to rozpoznawalność naszej sieci w kraju i za granicą.

Mamy konkretną wizję dalszego rozwoju naszego biznesu, wiemy jak rozpędzić się po utrudnieniach związanych z lockdownem i Covid-19. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu łączącym branżę HoReCa z tokenizacją.

Szerszą informację na temat naszego biznesu, planowanych inwestycji jak również przygotowaną przez nas Białą Księgę można zobaczyć na stronie: https://resta.cc/

Jak wyglądają nasze rozliczenia finansowe?

Bez wątpienia osoby, które szukają partnerów do współpracy stawiają nie tylko na opinię o danej marce, lecz również na twarde dane finansowe.

Z tego powodu zachęcamy do zapoznania się z złożonym przez nas sprawozdaniem finansowym. Nasz biznes posiada solidne fundamenty w postaci wysoko wycenianych aktywów materialnych, ugruntowanej pozycji firmy oraz szerokiej grupy obsługiwanych klientów.

W chwili obecnej zgodnie ze sprawozdaniem finansowym posiadamy:

 • Aktywa razem 7 163 788,35 PLN
 • Aktywa trwałe 6 747 905,62 PLN

Nasi specjaliści szacują, że wartość sieci „Staropolskich Restauracji” po ukończeniu tokenizacji i wdrożeniu planowanych rozwiązań będzie wynosić około 75 milionów złotych. Wiemy, że liczy się nie tylko obecna sytuacja firmy, ale przede wszystkim wizja jej rozwoju. Mamy świadomość zmian zachodzących w branży i dążeniom do jej konsolidacji. Mamy świadomość, że nasi klienci są coraz bardziej przywiązani do nowych technologii i świata cyfrowego.

Chcemy przyspieszyć nasz rozwój, wykorzystując nie tylko oszczędności, ale zapraszając do współpracy również inwestorów. Analizując obecną sytuację prawną w Polsce i mając na uwadze jak czasochłonne i kosztochłonne jest wejście na giełdę, wybraliśmy rozwój z wykorzystaniem tokenizacji.

Dlaczego branża HoReCa jest warta uwagi?

HoReCa łącznie jest połączeniem sektora hotelarskiego i gastronomicznego.
W chwili obecnej możemy zaobserwować wzrost wynagrodzeń dla pracowników, a także generowanie coraz większych świadczeń socjalnych. Powyższe środki bardzo często są przeznaczane na wakacje rodzinne, drobne przyjemności, wypady do restauracji oraz podróże do nowych miejsc.

Zgodnie z badaniami Barometru EFL, wartość rynku HoReCa w Polsce co roku wzrasta o około 4 do 5 %. W naszym otoczeniu, na Śląsku, wyjścia do restauracji są czymś naturalnym a klienci poszukują usług świadczonych na wysokim poziomie.

Restauracje Staropolskie logoObserwujemy też wzrost zainteresowania usługami cateringowymi i zmieniający się tryb życia. Zacierają się różnice między czasem pracy i odpoczynku. Wiele osób chce zamówić jedzenie do domu czy do pracy zamiast poświęcić czas na gotowanie. Rośnie też poziom świadczonych usług gastronomicznych i hotelarskich. Wdrażane są nowe technologie, poszerzany jest zakres oferowanych usług.

Nie bez znaczenia pozostają również ostatnie decyzje rządu, które „luzują” obostrzenia i w chwili obecnej pozwalają już na działanie branży hotelarskiej. We Włoszech po otwarciu restauracji, na skutek zniesienia restrykcji, odnotowano rekordową sprzedaż usług gastronomicznych. W Polsce rynek też odżyje, a ludzie będą chcieli spędzać czas wspólnie w restauracjach i podróżować z rodzinami lub z powodów zawodowych.

Zapraszamy więc do zapoznania się z naszą ofertą na stronie: https://resta.cc/

Pozdrawiamy
Zespół Restauracji Staropolskich

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.