Red Carpet Media Group z wysokim zyskiem za I kwartał 2023 rok

Red Carpet

Red Carpet

• Wszystkie główne wskaźniki finansowe urosły w pierwszych 3 miesiącach 2023 roku
• Ekspansja na rynek amerykański
• Nowe hity w ramówce

RCMG zadebiutowała na rynku NewConnect w październiku 2022 roku. Spółka jest operatorem dwóch kanałów telewizyjnych Red Carpet TV oraz Red TOP TV, a także platformy VOD – RED GO. Wyniki RCMG za okres 3 miesięcy zakończonych 31 marca 2023 r. charakteryzują się znaczącym wzrostem we wszystkich podstawowych wartościach finansowych, w stosunku do analogicznego okresu roku 2022. Przychody ze sprzedaży wyniosły 2,6 mln zł, co stanowi wzrost o 56% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Z kolei zysk netto wzrósł o 27% do 0,9 mln zł.

W układzie rodzajowym struktura przychodów RCMG za I kwartał 2023 r. prezentuje się następująco:

FP Markets

Przychody z reklam: 46 %

Przychody subskrypcyjne 14 % (abonamentowe)

Przychody z źródeł per-pay-view 22%

Inne źródła przychodów: 18%

„Po przeprowadzeniu w grudniu 2022 roku testów technologicznych transmisji sygnału RED CARPET na amerykańskich platformach streamingowych, w lutym 2023 roku Spółka udostępniła komercyjnie sygnał RED CARPET TV na dostępnych w USA i Kanadzie platformach FAST*. RED CARPET TV jest pierwszym polskojęzycznym kanałem telewizyjnym dystrybuowanym za pośrednictwem platform streamingowych FAST na rynku północnoamerykańskim.” – powiedziała Laura Nowakowska, Prezeska Zarządu Spółki. Odnosząc się do danych finansowych Pani Prezes stwierdziła – „Wyniki uzyskane przez Spółkę w I kwartale 2023 roku są w pełni satysfakcjonujące i zgodne z założeniami Zarządu”.

W I kwartale 2023 roku oferta kontentowa RED CARPET MEDIA GROUP została wzbogacona o ponad 650 godzin nowych, premierowych treści. Do portfolio Spółki trafiły między innymi: „The Queen of Flow 2”, hit Netflixa, serial nagrodzony Międzynarodową Nagrodą EMMY; „Najpiękniejsza Brzydula” meksykańska wersja kultowej kolumbijskiej telenoweli „Yo soy Betty, la fea”; Triumf miłości” meksykańska wersja kultowej opowieści z udziałem charyzmatycznego Williama Levy’ego, oraz gwiazdy Netflixa Maite Perroni. Te trzy seriale to ponad 550 premierowych odcinków dostępnych dla widzów oraz dodatkowe 250 odcinków kontynuowanych serii, w tym kultowej „Mody na Sukces”.

Kapitalizacja giełdowa Spółki wynosi obecnie ok. 31 milionów zł, a inwestorzy którzy kupili akcje Spółki w dniu debiutu na rynku New Connect do dziś zarobili 11%.

Materiał przygotowany przez Qualia AdVisory.

*Free Ad-Supported TV, co oznacza że odbiór tych kanałów jest bezpłatny dla widza, natomiast nadawca zarabia na reklamach.

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.