Red Carpet Media Group SA wyniki Q3 2022

Red Carpet
J2T Trade

Red Carpet Media Group SA (RCMG): konsekwentna realizacja strategii rozwoju i wysokie wzrosty wszystkich podstawowych wartości finansowych po trzech kwartałach 2022 r.

Red CarpetRCMG zadebiutowała na rynku NewConnect prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie w dniu 4 października 2022 (symbol giełdowy: RCM). RCMG jest operatorem dwóch kanałów telewizyjnych (Red Carpet TV oraz Red TOP TV), a także platformy VOD – RED GO. RCMG ogłosiła, po raz pierwszy jako spółka publiczna, raport okresowy obejmujący trzy kwartały roku 2022.

Wyniki RCMG za okres 9 miesięcy zakończony 30 września 2022 r. charakteryzują się trzycyfrowym wzrostem we wszystkich podstawowych wartościach finansowych, w stosunku do analogicznego okresu roku 2021. Przychody ze sprzedaży wyniosły 6,6 mln zł, co stanowi wzrost o 109,65% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Z kolei zysk netto wzrósł o 165% do 2,4 mln zł. Bardzo wysoką progresję przychodów i zysku potwierdzają dane za III kwartał: RCM wykazała w nim 2,7 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 215% w porównaniu z trzecim kwartałem 2021 r; zysk netto wzrósł w trzecim kwartale br. o 349% , tj. z 240 tys. zł w trzecim kwartale 2021 r. do 1.076 tys. zł w trzecim kwartale 2022 r.

W układzie rodzajowym struktura przychodów RCMG okresie trzech kwartałów 2022 r. prezentuje się następująco:

  1. Przychody ze sprzedaży czasu reklamowego i sponsoringu – 39,5%
  2. Przychody dystrybucyjne (abonamentowe) – 17,5%
  3. Przychody z źródeł: sprzedaż praw licencyjnych, subskrypcja VoD, PPV (pay-per-view) – 27,5%
  4. Inne źródła przychodów – 15,5%.

Jestem zadowolony z wyników finansowych, jakie osiągnęliśmy dotychczas w roku 2022 r. Trafnie odczytaliśmy nie tylko charakter i kierunek, ale również dynamikę rewolucyjnych zmian na rynku mediów i rozrywki, co zaowocowało uruchomieniem platformy streamingu uzupełniającej nasze kanały telewizji linearnej. Jeśli chodzi o dynamikę tak imponujących wzrostów przychodów i zysku w stosunku do roku 2021, to wynikają one przede wszystkim ze wzrostu oglądalności kanałów linearnych, w tym rozpoczęcia sprzedaży czasu reklamowego w kanale RED TOP TV, co ma bezpośrednie przełożenie na wysokość przychodów ze sprzedaży czasu reklamowego i sponsoringu. Zakupy wysokoratingowego kontentu w postaci licencji filmowo-serialowych PREMIUM zaowocowały wzrostem bezpośrednich przychodów z komercyjnego oferowania treści w modelu VODpowiedział Leszek Kułak, Przewodniczący Rady Nadzorczej Spółki.

FP Markets

Kluczowym projektem, który został wdrożony w drugim kwartale 2022 r. jest uruchomienie platformy streamingu filmowego RED GO. Ponadto spółka znacząco poszerzyła ofertę treści dostępnych na wszystkich kanałach nadawczych, głównie w obszarze filmu i sportu.

Jesteśmy już obecnie wyjątkowo mocni, jeśli chodzi o oferowanie polskiemu widzowi produkcji filmowych z obszaru hiszpańskojęzycznego. Zapewniamy też dostęp do tytułów-legend, takich jak serial Moda na Sukces, budując tutaj długotrwale podstawy oglądalności – niedawno nabyliśmy prawa do kolejnych 250 odcinków Mody na Sukces. Będziemy także rozwijać usługę typu pay-per-view. Poza tym w ostatnich miesiącach weszliśmy energicznie w projekt docierania z naszymi treściami do nowych odbiorców w Ameryce Północnej, o czym informowaliśmy już w komunikatach giełdowychstwierdził Leszek Kułak.

Spółka prowadzi aktywną politykę informacyjną i komunikację z inwestorami, publikując giełdowe raporty bieżące i okresowe, a także poprzez media społecznościowe oraz media elektroniczne i tradycyjne, zarówno finansowo-biznesowe, jak i branżowe.

Dodatkowe informacje:
https://newconnect.pl/spolka?isin=PLRCMGR00012

https://red-carpet.pl/dane-spolki

https://www.linkedin.com/company/red-carpet-media-group-sa/

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.