Red Carpet Media Group debiutuje na New Connect

Giełda
J2T Trade

Akcje Red Carpet Media Group SA, spółki do której należy telewizja Red Carpet oraz platforma streamingu filmowego RED GO, zadebiutowały dziś na rynku New Connect.

GiełdaRed Carpet to 383. spółka notowana na NewConnect oraz 11. debiut na tym rynku w 2022 r. Do obrotu trafiło dziś 465 000 akcji. Po godzinie notowań walory są wyceniane na 75,80 zł, co oznacza 16-proc. spadek w stosunku do kursu odniesienia, wynoszącego 90 zł. Obór akcjami jest umiarkowany. Na razie właściciela zmieniło OK 1300 walorów, co przekłada się na wartość obrotu rzędu 70 tys. zł.

Red Carpet Media Group SA jest właścicielem dwóch kanałów telewizyjnych: „Red Carpet TV” oraz „Red TOP TV” o tematyce filmowo-serialowo-popkulturowej. Część treści spółka produkuje sama, a do części nabywa licencje. W Polsce w/w kanały są dostępne bezpłatnie, z kolei w USA i Kanadzie są dostępne w modelu streamingowym.

Ponadto w dniu 31 maja 2022 r. Emitent uruchomił własną platformę VOD o nazwie „RED GO”. Dziś na platformie dostępnych jest około 650 pozycji filmowo-serialowych, m.in. kultowy serial amerykański „Moda na sukces”.

FP Markets

Spółka jest rentowna. W 2021 r. wypracowała prawie 7 mln zł przychodów i ponad 3 mln zł zysku netto. Za pierwsze półrocze 2022 r. spółka zanotowała prawie 4 mln zł przychodów i niemal 1,5 mln zł zysku netto.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.