Recenzja książki “Krok po kroku. O wolności finansowej i dostatnim, spełnionym życiu” – J.L. Collins

“Krok po kroku. O wolności finansowej i dostatnim, spełnionym życiu”
J2T Trade

Z najnowszych badań wynika, że tylko około 30% Polaków odkłada na emeryturę. Co gorsza, zgromadzone oszczędności naszych rodaków oscylują z reguły w okolicy kilkumiesięcznych pensji.

Polskie społeczeństwo jest więc na dorobku, co nie zmienia faktu, że każdy z nas powinien mieć świadomość zmian, jakie zachodzą w strukturze demograficznej świata, i potrzeby samodzielnego dbania o swoją przyszłość finansową. Jak zatem zmienić swoje podejście do finansów?

Z pomocą przychodzi tutaj literatura, a konkretnie książka “Krok po kroku. O wolności finansowej i dostatnim, spełnionym życiu” autorstwa J.L. Collinsa. Czy rzeczywiście warto sięgnąć po tę pozycję? Zapraszam do recenzji:

“Krok po kroku. O wolności finansowej i dostatnim, spełnionym życiu” – czego możemy się dowiedzieć? “Krok po kroku. O wolności finansowej i dostatnim, spełnionym życiu”

Książka „Krok po kroku. O wolności finansowej i dostatnim, spełnionym życiu” autorstwa J.L. Collinsa to nic innego, jak przewodnik dla tych, którzy pragną zbudować solidne podstawy finansowe w celu osiągnięcia wolności finansowej.

FP Markets

J.L. Collins przekazuje swoją wiedzę na temat osiągania niezależności finansowej. Przełamując mit, że bogactwo jest dostępne tylko dla nielicznych, autor promuje prostotę i zdrowy rozsądek w podejściu do inwestowania.

Okazuje się bowiem, że zdaniem J.L. Collinsa, najważniejszym narzędziem w budowaniu bogactwa są akcje i fundusze indeksowe, które pozwalają inwestorom na skorzystanie z wzrostu rynku bez potrzeby posiadania specjalistycznej wiedzy o poszczególnych spółkach.

Co wyróżnia książkę J.L. Collinsa?

Pozycja „Krok po kroku. O wolności finansowej i dostatnim, spełnionym życiu” przede wszystkim wyróżnia się na tle innych publikacji finansowych przystępnym językiem i praktycznym podejściem do osiągania niezależności finansowej.

J.L. Collins w swojej książce demistyfikuje bowiem świat finansów, prezentując inwestowanie indeksowe jako prostą i skuteczną strategię. Co istotne, książka adresowana jest nie tylko do inwestorów, lecz w zasadzie do wszystkich osób, które chcą zadbać o swoją finansową przyszłość – niezależnie od ich aktualnej wysokości zarobków.

Co bardzo istotne, książka J.L Collinsa oferuje realistyczne podejście do zarządzania finansami, zachęcając do inwestycji indeksowych jako sposobu na długoterminowe gromadzenie majątku.

Warto również zaznaczyć, że tę pozycję wyjątkową czyni ponadto nacisk na regularność i długoterminowe planowanie, a także wskazówki, jak unikać typowych pułapek finansowych. Autor nie obiecuje bowiem szybkich i spektakularnych zysków, lecz promuje konsekwentne i przemyślane budowanie kapitału, które z czasem ma docelowo przynieść wolność finansową.

Kto powinien sięgnąć po “Krok po kroku. O wolności finansowej i dostatnim, spełnionym życiu”?

“Krok po kroku. O wolności finansowej i dostatnim, spełnionym życiu” jest po prostu przewodnikiem, który inspiruje do przemyślanej gry na rynku akcji bez zbędnego ryzyka i złożonych strategii inwestycyjnych. “Krok po kroku. O wolności finansowej i dostatnim, spełnionym życiu”

J.L. Collins zachęca w swojej książce do mądrego zarządzania finansami i pokazuje, że nawet przeciętne zarobki mogą prowadzić do finansowej niezależności, o ile podejmiemy właściwe kroki inwestycyjne.

Jak zatem widzimy, “Krok po kroku. O wolności finansowej i dostatnim, spełnionym życiu” powinna stanowić wyjątkowo wartościową lekturę niekoniecznie dla doświadczonych inwestorów – którzy znają już proste metody handlu i stosują obecnie bardziej zaawansowane strategie inwestycyjne – lecz przede wszystkim zwykłych pracowników, przedsiębiorców, którzy chcieliby zadbać o swoją finansową przyszłość.

Kim jest J.L. Collins?

J.L. Collins jest autorem książek, ekspertem finansowym i blogerem. Ma dyplom z literatury angielskiej, studiował na Uniwersytecie Illinois. Fascynacja pieniędzmi rozpoczęła się u niego wcześnie, bo już w wieku 8 lat, kiedy to sprzedawał packi na muchy oraz zbierał butelki z pobocza dróg, by otrzymywać kaucję w wysokości 2 centów.

W wieku 13 lat Collins zdobył pierwszą prawdziwą pracę, w której szorował duże metalowe puszki po lodach, za co otrzymywał 1,25 dolara za godzinę. W późniejszym czasie parał się licznymi zajęciami, od boya hotelowego począwszy, przez pomywacza, pakowacza zakupów, sprzedawcę na stacji benzynowej, założyciela agencji reklamowej, mówcę, pisarza, na dziennikarzu radiowym skończywszy.

J.L. Collins podkreśla, iż ze wszystkich rzeczy, które można nabyć za pieniądze, najcenniejszą jest wolność. Wartość tę chciał wpoić swojej córce, dlatego w 2011 roku zaczął prowadzić blog.

W ten sposób zarchiwizował dla niej wszystkie swoje lekcje i przemyślenia w tym temacie. Od tego czasu portal zyskał grono międzynarodowych czytelników, które nieustannie powiększa się. “Krok po kroku. O wolności finansowej i dostatnim, spełnionym życiu”

J.L. Collins uznaje, że akcje, a w szczególności fundusze indeksowe szerokiego rynku, są zdecydowanie najpotężniejszym narzędziem budowania bogactwa, jakie kiedykolwiek stworzono.

Mimo to wielu ludzi nie wykorzystuje ich potencjału i traci pieniądze, próbując swoich sił na rynkach kapitałowych. W swojej literaturze J.L. Collins wyjaśnia tę pozorną sprzeczność i uczy czytelników, jak wykorzystać siłę rynku, aby zwiększyć swoje osobiste bogactwo i osiągnąć niezależność finansową.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Jakub Bandura
Redaktor portalu TradersArea.pl. Wiedzę z zakresu inwestowania oraz rynków finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta analizy technicznej oraz statystyki.