Reakcja na spotkanie Bidena. Nasdaq 100 stracił 0,98%.

Konflikt usa chiny
J2T Trade

Wczoraj rynki reagowały na spotkanie prezydentów USA i Chin. Ponadto inwestorzy otrzymali raport nowojorskiego Fedu o oczekiwaniach inflacyjnych. Główne indeksy w USA straciły finalnie w poniedziałek. Najgorzej wypadł technologiczny Nasdaq. Zamknięcie sesji wykazało, że Nasdaq 100 stracił 0,98%. Kolejnego dnia, we wtorek 15 listopada patrzymy na amerykańskiego Nasdaq’a 100. Co pokaże indeks?

Finalny spadek po walce

Amerykański indeks Nasdaq 100 walczył podczas wczorajszej sesji o kierunek. Pod koniec dnia rynki się określiły i finalnie postawiły na spadek. Poniedziałkowe zamknięcie pokazało, że Nasdaq 100 stracił 0,98%.

Czerwono na technologicznych spółkach

Notowania spółek indeksu Nasdaq 100 mieniły się wczoraj w większości na czerwono. Stratnym, technologicznym spółkom przewodziło Lucid Group. Akcje tego przedsiębiorstwa spadły o 5,42%. Po stronie wzrostowej najlepiej wypadła Moderna. Notowania tego koncernu skoczyły o 4,57%.

Spotkanie Bidena z Xi Jinpingiem

Wczoraj doszło do spotkania pomiędzy prezydentem USA, Joe Biden a jego odpowiednikiem z Chin, Xi Jinpingiem. Obaj przywódcy wymieniali poglądy na aktualne tematy. Podczas spotkania wyjaśnione zostały intencje obu stron. Prezydent USA po spotkaniu powiedział, że ich kraje będą  „nadal energicznie konkurować. Obaj przywódcy obiecali jednak pracę nad tym, aby rywalizacja nie przerodziła się w konflikt. Chińskie ministerstwo natomiast określiło rozmowę obu prezydentów jako „szczerą, konstruktywną i strategiczną”.

FP Markets

Wzrost oczekiwań inflacyjnych

Mediana jedno-,trzy- i pięcioletnich oczekiwań inflacyjnych wzrosła w ostatnim okresie. Nowojorski Fed poinformował wczoraj, że oczekiwania wyniosły odpowiednio 5,9%, 3,1% i 2,4%. Szczególny wpływ miała oczekiwana zmiana cen gazu, która gwałtownie wzrosła.

Ponadto w raporcie nowojorski Fed zauważył, że oczekiwania dotyczące bezrobocia również wzrosły. Co ciekawe osiągnęły one najwyższy poziom od kwietnia 2020 roku.

Punkt widzenia – spokojny poniedziałek

Tak jak wspomnieliśmy, Nasdaq 100 walczył podczas wczorajszej sesji o kierunek. Po godzinie 16 rynek postawił na wzrost i w kolejnych godzinach dobił w okolice 11 870. W godzinach wieczornych kupujący odpuścili i notowania indeksu spadły. Indeks cofnął do 11 700 i sprawdził zakres średniej, która do rynku dobiła. Poniedziałkowa sesja okazała się stosunkowo spokojna. Dziś, we wtorek przed południem patrzymy na wykres Nasdaq’a. Notowania technologicznego indeksu oscylują obecnie przy 11 850.

Scenariusz główny – wzrostowy

Dziś rynek kontynuować może ruch wzrostowy. Rynek znajduje się powyżej poziomu TFR i już z obecnych zakresów generować ma szansę podejście. Najpierw dobrze byłoby zobaczyć na rynku drobne cofnięcie. Takie polegałoby na ponownym zejściu do średniej, która znajduje się przed godziną 12 przy 11 750. Następnie z tego obszaru poderwaliby się kupujący. Potencjalnym celem na dziś zdaje się 11 950.

Wykres NQ H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks Nasdaq 100 15.11.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Należy jednak również rozważyć sytuację, kiedy notowania Nasdaq’a najpierw urwą. Spadkowe otwarcie pre-marketu bądź samej giełdy w USA pozwoli rozejrzeć się za większym cofnięciem. Przełamanie średniej z potwierdzeniem nadałoby impetu spadkom. Wyhamowanie zejścia pojawiłoby się w okolicach 11 600.

Wykres NQ H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks Nasdaq 100 15.11.2022

Konkluzja

Technologiczny indeks ma sposobność w najbliższych godzinach zbliżyć się do pełnego zakresu 12 000. Pytanie jednak, czy taki ruch odbyłby się po drobnym cofnięciu.

TTR : 12 275

TSR : 12 050

TFR : 11 825

TDP : 11 590

TFS : 11 365

TSS : 11 140

TTS : 10 925

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.