Rafał Zaorski zarobił 44 mln zł na spadkach kryptowalut

1285
Rafał Zaorski
J2T Trade

Polski trader obserwowany przez ponad 107 tysięcy osób na Twitterze, pomysłodawca i współzałożyciel Trading Jam Session, okrzyknięty kilka lat temu “królem polskich spekulantów”, Rafał Zaorski bije kolejny rekord. Dziś – 9 maja, kilka minut po godzinie 18, poinformował on o zamknięciu pozycji z wprost szokującym, niezwykle spektakularnym zyskiem.

Mowa tutaj o zainkasowaniu 10 milionów dolarów, czyli – jak napisał sam Zaorski – 44 milionów złotych. Na tę sumę złożyło się zamknięcie pozycji typu short złożonych z ekspozycji na ponad 300 Bitcoinów, 3000 tokenów Ethereum, prawie 5800 tokenów Terra (LUNA), a także kilku innych kryptowalut – Monero, Ripple, Bitcoin Cash, Solana, Dogecoin, EOS, Cosmos (ATOM), Polygon (MATIC) i Decentraland (MANA). Co ważne, zamknięcie wszystkich zleceń odbyło się podczas prowadzonej przez Zaorskiego transmisji na żywo. To najwyższe pojedyncze rozegranie w jego karierze.

Rekordowy zysk Rafała Zaorskiego Rafał Zaorski książka

Pierwsze shorty otwarte 4 kwietnia

4 kwietnia na Twitterze Rafał Zaorski zapowiedział otwarcie pozycji krótkich na Bitcoinie i Ethereum, sugerując, że kurs pierwszej z tych kryptowalut spadnie poniżej 40 tysięcy dolarów, a drugiej – poniżej 3 tysięcy USD. Następnie – już dwa dni później, “król polskich spekulantów” pochwalił się otwarciem shortów na takich altcoinach jak Terra (LUNA), Ripple, Solana, Cosmos (ATOM), Polygon (MATIC) i Decentraland (MANA). W kolejnych dniach zwiększał jeszcze swój wolumen pozycji krótkich na BTC ETH, LUNA i XRP, otworzył również shorty na tokenach Monero, Dogecoin i Bitcoin Cash.

BTC po 25 000 USD, ETH po 1800 $?

1 maja Zaorski poinformował, że jego zysk na pozycjach krótkich przekracza już 6 milionów dolarów. Cztery dni później podał nowe cele dla Bitcoina i Ethereum. Zasugerował, że BTC powinno spaść do 25 tysięcy USD, a ETH – do 1800 USD. Ostatecznie jednak postanowił zamknąć swoje zlecenia wcześniej, gdy osiągnie zysk na poziomie 10 milionów dolarów.

FP Markets

Realizacja rekordowego zysku

Tak właśnie stało się dziś – 9 maja, po godzinie 18. Cała procedura zamykania pozycji została przez Zaorskiego ukazana na transmisji na żywo. Nie podlega dyskusji, że osiągnięcie 44 milionów złotych zysku na spadkach kryptowalut przez polskiego spekulanta, to absolutnie historyczny wyczyn.

Kim jest Rafał Zaorski?

rafal zaorski afera xtbRafał Zaorski jest znany od lat polskiej społeczności traderów, głównie ze swojej aktywności na rynkach walutowych oraz giełdowych. O Rafale Zaorskim zrobiło się głośno pierwszy raz w 2015 roku, kiedy pokazywał “jak ugrać u brokera jeden milion złotych”.

Kolejnym oficjalnym milionem chwalił się trzy lata później, wtedy na realizację zysku potrzebował zaledwie kilka godzin. Siedmiocyfrowy zarobek był możliwy dzięki transakcjom na indeksie DAX oraz parze walutowej GBP/JPY.

Miesiąc później, w marcu 2018 roku, Rafał Zaorski, już wtedy okrzyknięty „królem polskich spekulantów” udowodnił, że jest gotowy pobić swoje dotychczasowe rekordy i w opublikowanym nagraniu pokazał jak wypłaca 2,5 miliona złotych z transakcji na DAX.

Nowe rekordy na kryptowalutach

Rekord ten udało mu się pobić dopiero w tym roku. Najpierw już na samym początku marca Zaorski poinformował społeczność kryptowalutową, że na jednej pozycji rozegranej na żywo zarobił ponad 6,5 miliona złotych. To jednak był tylko wstęp do dalszych działających na wyobraźnię zysków. 28 marca “król polskich spekulantów” pochwalił się zamknięciem pozycji na BTC i ETH, z zyskiem przekraczającym 22 miliony złotych. Dziś natomiast osiągnął niemal dwukrotnie wyższy zarobek.

BigShortBets

Rafał Zaorski mocniej zaangażował się w kryptowaluty już w ubiegłym roku. Stworzył on wtedy BigShortBets – projekt mający być odpowiedzią na działalność grupy WallStreetBets, zrzeszając spekulantów i traderów, którzy wymieniają się pomysłami inwestycyjnymi. W ramach projektu wyemitowany został również token BSB.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Jakub Bandura
Redaktor portalu TradersArea.pl. Wiedzę z zakresu inwestowania oraz rynków finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta analizy technicznej oraz statystyki.