Rafał Zaorski i ponad 20 mln zł na BTC i ETH

1607
Rafał Zaorski książka
J2T Trade

Polski trader obserwowany przez ponad 63 tysiące osób na Twitterze, pomysłodawca i współzałożyciel Trading Jam Session, okrzyknięty kilka lat temu “królem polskich spekulantów” Rafał Zaorski, poinformował w poniedziałkowy wieczór o zamknięciu pozycji z absolutnie nieprawdopodobnym zyskiem.

Mowa tutaj o zainkasowaniu 5,2 miliona dolarów, czyli – jak napisał sam Zaorski – 22 milionów złotych. Na tę sumę złożyło się zamknięcie pozycji złożonych ze 175 Bitcoinów i ponad 1300 tokenów Ethereum. To najwyższe pojedyncze rozegranie w jego karierze.

Rafał Zaorski – najwyższa dotychczasowa „wygrana”

Imponujący zysk na początku marca

Już na samym początku marca Rafał Zaorski poinformował społeczność kryptowalutową, że na jednej pozycji rozegranej na żywo zarobił ponad 6,5 miliona złotych. W połowie marca sugerował natomiast, że jest “zapakowany” i czeka na wzrost Bitcoina w kierunku 42 tysięcy dolarów, a Ethereum do 3 tysięcy USD. W momencie gdy ta dosyć bezpieczna prognoza się zrealizowała, zaczął przewidywać dalszą aprecjację tych kryptowalut.

Kolejne longi na BTC i ETH

22 marca zasugerował, że wybicie przez Bitcoina poziomu 45 tysięcy dolarów będzie gwarantem ruchu do psychologicznego poziomu 50 tysięcy USD. Wtedy również przyznał, że nadal trzyma ETH oraz BTC, czekając na silniejszy ruch w górę. Jego pozycje długie miały mieć wartość odpowiednio 250 Bitcoinów i 5000 tokenów Ethereum. Zamierzał je trzymać minimum maja lub czerwca. Konkretnie rzecz biorąc, potwierdził w poniedziałek rano swój plan słowami “jedziemy dalej na północ” i jednocześnie ostrzegł, że jest duże prawdopodobieństwo, iż to co będzie się działo niedługo na crypto dla niektórych może wydawać się magicznie irracjonalne.

FP Markets

Zamknięcie pozycji z rekordowym zarobkiem

Ostatecznie jednak w poniedziałkowe popołudnie Zaorski zmienił swoje plany. Mianowicie zdecydował się on zamknąć długie pozycje i zrealizować zysk ze sporej części wspomnianych wcześniej Bitcoinów i Ethereum. BTC sprzedał po kursie wynoszącym średnio 47 400 USD, a ETH po cenie 3350 $.

Po jakim kursie kupił wcześniej te kryptowaluty? Na wrzuconym na Twitterze przez niego screenie widać, że pozycje zostały otwarte po cenie wynoszącej średnio 42 550 USD w przypadku BTC i 2825 $ w przypadku ETH. Na jaki profit się to przełożyło? Na 5,2 miliona dolarów, czyli 22 miliony złotych. Nie ma żadnych wątpliwości, że taka suma potrafi rozpalić wyobraźnię.

BTC i ETH nadal rosną

Warto dodać, że kursy Bitcoina i Ethereum nadal pną się w górę. Pierwsza z tych kryptowalut w chwili pisania tego tekstu atakuje poziom 48 tysięcy USD. Druga natomiast znajduje się już powyżej 3415 dolarów.

Kim jest Rafał Zaorski? Rafał Zaorski

Rafał Zaorski jest znany od lat polskiej społeczności traderów, głównie ze swojej aktywności na rynkach walutowych oraz giełdowych. O Rafale Zaorskim zrobiło się głośno pierwszy raz w 2015 roku, kiedy pokazywał “jak ugrać u brokera jeden milion złotych”.

Kolejnym oficjalnym milionem chwalił się trzy lata później, wtedy na realizację zysku potrzebował zaledwie kilka godzin. Siedmiocyfrowy zarobek był możliwy dzięki transakcjom na indeksie DAX oraz parze walutowej GBP/JPY.

Miesiąc później, w marcu 2018 roku, Rafał Zaorski, już wtedy okrzyknięty „królem polskich spekulantów” udowodnił, że jest gotowy pobić swoje dotychczasowe rekordy i w opublikowanym nagraniu pokazał jak wypłaca 2,5 miliona złotych z transakcji na DAX. Rekord ten udało mu się pobić dopiero w tym roku.

BigShortBets

W ubiegłym roku natomiast Zaroski mocniej zaangażował się w kryptowaluty, tworząc BigShortBets. Projekt ma być odpowiedzią na działalność grupy WallStreetBets, zrzeszając spekulantów i traderów, którzy wymieniają się pomysłami inwestycyjnymi. W ramach projektu wyemitowany został również token BSB.

Nawiązanie i zakończenie współpracy z mPay

W listopadzie pojawiła się informacja, że spółka mPay nawiązała współpracę między innymi z Zaorskim, w celu wprowadzenia na rynek autorskiego stablecoina. “Król polskich spekulantów” został również istotnym udziałowcem, obejmując 5% akcji podmiotu.

W poniedziałek, 21 marca akcje mPay nagle zanurkowały o ponad 30%. Część tego ruchu była reakcją na informację, że Zaorski nie może być nadal udziałowcem spółki.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Jakub Bandura
Redaktor portalu TradersArea.pl. Wiedzę z zakresu inwestowania oraz rynków finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta analizy technicznej oraz statystyki.