W swojej książce “Psychologia giełdy” Kostolany udowadnia, że o giełdzie nie trzeba mówić z wyżyn uniwersyteckiej katedry. Swoje wykłady prowadzi przy kawiarnianym stole, przy dźwiękach muzyki, którą – jak podkreśla – kocha bardziej niż pieniądze. Każdy może się dosiąść i posłuchać tego fascynującego opowiadacza.
Czego można dowiedzieć się z książki?
Publikacja podzielona jest na dwanaście rozdziałów. Każdy z nich omawia konkretny temat, jak na przykład: fascynację pieniędzmi, giełdową logikę, psychologiczne podłoże kryzysu, podążanie za inwestycyjnymi guru, przesądy i mity dotyczące rynków finansowych czy hazardowe podejście do giełdy. Przy okazji Kostolany przedstawia również swoje koncepcje dotyczące:
- bogactwa i niezależności
- psychologicznych aspektów popytu i podaży
- intuicji i analizy technicznej
- mitów dotyczących ceny
- akademickiego podejścia do rynku.
Kim jest André Kostolany?
Kostolany urodził się w Budapeszcie. Początkowo studiował tam filozofię i historię sztuki, ale ojciec zmusił go do porzucenia uniwersytetu. Wysłał go do Paryża, aby pracował jako makler giełdowy, gdzie ostatecznie rozpoczął karierę, jako spekulant i arbiter. Udało mu się zarobić podczas spadku cen, który rozpoczął się pod koniec 1929 r. Jego sława opiera się na ogromnej ilości praktycznego doświadczenia, które zebrał podczas 70-letniej kariery w różnych branżach na wielu rynkach całego świata.
Książka dostępna jest w księgarni internetowej maklerska.pl.
To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!