Prosper Capital Dom Maklerski S.A. rozpoczął Publiczną Ofertę Obligacji Serii A spółki Domy Garwolin sp. z o.o.

Prosper Capital

Prosper CapitalW dniu 21 lutego 2023 roku Prosper Capital Dom Maklerski S.A. rozpoczął przyjmowanie zapisów w Ofercie Publicznej Obligacji Serii A spółki Domy Garwolin sp. z o.o. Zapisy będą przyjmowane do 9 marca br. Wartość emisji wyniesie do 4 mln zł.

Prosper Capital Dom Maklerski S.A. rozpoczyna przyjmowanie zapisów

Celem emisji obligacji Serii A jest pozyskanie środków pieniężnych, które zostaną przez Emitenta przeznaczone na poczet: kosztów związanych z realizacją inwestycji, którą jest: dokończenie budowy budynków mieszkalnych jednorodzinnych w zabudowie szeregowej
z infrastrukturą techniczną i komunikacyjną, pokrycia bieżących kosztów operacyjnych Emitenta w tym częściowe refinansowanie poniesionych kosztów, uregulowania wynagrodzenia należnego PCDM oraz wszelkich innych kosztów związanych z emisją Obligacji Serii A.

Emitent planuje pozyskać do 4 mln zł na okres 18 miesięcy płacąc kupon w sposób kwartalny. Do objęcia jest 4.000 sztuk Obligacji Serii A z oprocentowaniem stałym na poziomie 12,5%. Cenę emisyjną ustalono na 1.000,- zł za jedną obligację serii A, przy czym minimalny zapis wynosi 5.000,- zł. Zapisy przyjmowane są do 9 marca 2023 roku w punktach Prosper Capital Dom Maklerski S.A. oraz za pośrednictwem platformy online PCDM. Przydział papierów dłużnych ma nastąpić 10 marca br.

Domy Garwolin Sp. z o.o. jest spółką celową powołaną w 2020 roku do realizacji projektu deweloperskiego polegającego na budowie i sprzedaży domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej w samym centrum Garwolina przy ul. Stacyjnej 6.

FP Markets

Spółka decyduje się sięgnąć po kapitał dłużny w postaci obligacji mając na uwadze możliwość uzyskania środków na dokończenie inwestycji – obecnie zaawansowanej na poziomie ponad 60%.

– Finansowanie dłużne w postaci obligacji pozwoli spółce dokończyć budowę. Z przeprowadzonej analizy rynku garwolińskiego i położenia miasta – usytuowanego blisko natury, które dzieli od Warszawy 30 min. drogi oraz co najważniejsze na podstawie analizy czynników demograficznych i statystyk (…) średnia wieku w Garwolinie to około 39 lat i duży odsetek młodych ludzi pracujących,  przy stosunkowo niskiej podaży lokali mieszkalnych sprawia, że zapotrzebowanie na lokale mieszkalne w tym rejonie jest duże – powiedziała Wiesława Tracz, Prezes Zarządu – Domy Garwolin sp. z o.o.

Pani Prezes oraz współpracujący zespół, posiada długoletnie doświadczenie w realizacji tego typu projektów.

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.