Prosper Capital Dom Maklerski S.A. rozpoczął Publiczną Ofertę Obligacji Serii F Spółki Incepti Development S.A.

giełda

Prosper Capital Dom MaklerskiWe wtorek 23 sierpnia 2022 r. Prosper Capital Dom Maklerski S.A. rozpoczął przyjmowanie zapisów w Ofercie Publicznej Obligacji Serii F spółki Incepti Development S.A. (dalej: Incepti Development). Zapisy będą przyjmowane do 30 sierpnia br. Wartość emisji wyniesie do 6 mln zł. Pozyskane środki spółka zamierza przeznaczyć głównie na współfinansowanie zakupu gruntu pod projekt „Incepti Krakowska” w celu zwiększenia banku ziemi Emitenta.

Emitent planuje pozyskać do 6 mln zł na okres 12 miesięcy. Do objęcia jest 6.000 sztuk Obligacji Serii F z oprocentowaniem stałym na poziomie 10%. Cenę emisyjną ustalono na 1 000 zł za jedną obligację serii F, przy czym minimalny zapis wynosi 5 000 zł. Zapisy przyjmowane są do 30 sierpnia 2022 roku w punktach Prosper Capital Dom Maklerski S.A. oraz za pośrednictwem platformy online PCDM. Przydział papierów dłużnych ma nastąpić 31 sierpnia br.

W chwili obecnej jesteśmy na końcowym etapie wrocławskiej inwestycji Incepti Gaj o wielkości 12,2 tys. PUM i PUU. Zaawansowanie budowy osiedla o wielkości ponad 280 mieszkań wynosi ponad 80% natomiast wytworzona oferta mieszkaniowa została sprzedana już w ponad 70%. Spodziewamy się ukończenia budowy tego projektu w IV kwartale 2022 roku co umożliwi nam uwolnienie kapitału oraz realizację zysku z tego przedsięwzięcia. Incepti Gaj to nasza jedyna inwestycja jaką prowadzimy w procesie budowalnym dlatego aby zapewnić ciągłość funkcjonowania spółki musimy już teraz myśleć o wprowadzaniu nowych projektów do fazy realizacji. Pozyskane środki z emisji obligacji chcemy przeznaczyć na uzupełnienie banku ziemi o nieruchomość przy ul. Krakowskiej w Wrocławiu. Możliwości ekonomiczne tego przedsięwzięcia, dotychczas wykonane prace projektowe, a także uzyskane zgody administracyjne pozwalają nam planować rozpoczęcie budowy Incepti Krakowska niemal bezpośrednio po zakończeniu budowy Incepti Gaj. Nowy projekt zapewni nam około 9 tys. PUM + PUU oferty dla klientów. Dzięki temu jesteśmy w stanie spełniać wysokie oczekiwania klientów, pracowników, obecnych obligatariuszy ale także akcjonariuszy – powiedział Robert Kałuża, Prezes Zarządu Incepti Development.

Incepti Development S.A. jest deweloperem wrocławskim, który w latach 2011-2018 ukończył 4 projekty budowlane o łącznej powierzchni użytkowej mieszkań w wysokości 18,6 tys. m2. Grupa Incepti realizuje projekty o charakterze zabudowy jednorodzinnej (szeregowej i bliźniaczej) , jak i duże inwestycje wielorodzinne na terenie Dolnego Śląska. Siedziba Grupy Kapitałowej mieści się we Wrocławiu.

FP Markets
Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.