Prosper Capital Dom Maklerski S.A. rozpoczął Publiczną Ofertę Obligacji Serii F Spółki Green House Development S.A.

Wykres giełdowy
J2T Trade

Prosper Capital Dom MaklerskiW dniu 28 października 2022 r. Prosper Capital Dom Maklerski S.A. rozpoczął przyjmowanie zapisów w Ofercie Publicznej Obligacji Serii F spółki Green House Development S.A. (dalej: GHD). Zapisy będą przyjmowane do 29 listopada br. Wartość emisji wyniesie do 5 mln zł. Pozyskane środki spółka zamierza przeznaczyć głównie na współfinansowanie projektu Aquart w Świnoujściu.

Emitent planuje pozyskać do 5 mln zł na okres 24 miesięcy płacąc kupon w sposób półroczny. Do objęcia jest 5.000 sztuk Obligacji Serii F z oprocentowaniem stałym na poziomie 12%. Cenę emisyjną ustalono na 1 000 zł za jedną obligację serii F, przy czym minimalny zapis wynosi 5 000 zł. Zapisy przyjmowane są do 29 listopada 2022 roku w punktach Prosper Capital Dom Maklerski S.A. oraz za pośrednictwem platformy online PCDM. Przydział papierów dłużnych ma nastąpić 30 listopada br.

W chwili obecnej startujemy z budową luksusowego projektu Aquart w Świnoujściu, gdzie planujemy wykonać około 151 apartamentów o powierzchni od 32 m2 do 65 m2. Za projekt odpowiedzialna jest znana grupa projektowa Medusa Group, która jest laureatem licznych nagród i która w portfolio posiada Hotel Nobu Warsaw czy też Hotel The Bridge Wrocław. Dzięki naszym doświadczeniom oraz projektanta wiemy, że i tym razem dostarczymy naszym klientom unikalny produkt, który będzie się cieszył wysokim zainteresowaniem. Sprzedaż dotychczasowych inwestycji pokazuje, że potrafimy przygotować pożądane lokale w segmencie premium. Nasze zorientowanie na klienta zamożnego ma bardzo ważny aspekt sprzedażowy, jakim jest mała potrzeba wsparcia kredytem hipotecznym zakupów klientów. Historycznie ok. 90% zakupów była zakupami gotówkowymi, dlatego wierzymy, że obecne problemy deweloperów mieszkalnictwa popularnego nas nie obejmą – powiedział Adam Sadowski, Wiceprezes Zarządu Green House Development S.A.

Green House Development S.A. to spółka działająca na rynku deweloperskim posiadająca doświadczenie realizująca projekty na rynku nieruchomości. Posiada ona 100% polskiego kapitału i współpracuje z polskimi przedsiębiorcami. Przedmiot działalności obejmuje przygotowanie, budowę oraz efektywną sprzedaż nieruchomości. Projekty współrealizowane pod marką Green House Development to nowoczesne osiedla i apartamentowce, hotele, a także powierzchnie komercyjne, zrealizowane jak i przygotowywane zarówno w standardzie popularnym jak i podwyższonym. Inwestycje charakteryzują się wysoką jakością wykonania i atrakcyjnym wyglądem, łączą w sobie walory estetyczne, funkcjonalność i trwałością.

FP Markets

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.