Pożyczka hipoteczna to dobry sposób na zdobycie dodatkowej gotówki. Sprawdź, kiedy warto ją wziąć.

Pożyczka hipoteczna

Pożyczka hipoteczna jest jednym z kilku produktów finansowych pozwalającym na pozyskanie środków na realizację dowolnego celu. Często wypada ona korzystnie na tle pozostałych ofert kredytowych. Dlatego warto poważnie rozważyć jej wybór. Co sprawia, że pożyczka hipoteczna jest tak interesującym rozwiązaniem i o czym powinieneś pamiętać, zanim się na nią zdecydujesz?

Na jaki cel możesz przeznaczyć pieniądze z pożyczki hipotecznej?

Pożyczkę hipoteczną można przeznaczyć na dowolnie wybrany przez siebie cel. Co to oznacza w praktyce? Starając się o pożyczkę hipoteczną, nie musisz informować banku o celu, na który chcesz przeznaczyć pozyskane dzięki niej pieniądze. Jest on Twoją całkowicie prywatną sprawą. Środki możesz przeznaczyć wybrany przez siebie cel, zależny wyłącznie od Twoich potrzeb.

Jedynym zastrzeżeniem dotyczącym celu pożyczki hipotecznej jest fakt, że uzyskanych z jej tytułu pieniędzy nie możesz przeznaczyć na sfinansowanie potrzeb związanych z działalnością gospodarczą. Jest to pożyczka dla Ciebie jako klienta indywidualnego, nie dla przedsiębiorcy.

Kiedy pożyczka hipoteczna może być lepszym rozwiązaniem niż kredyt gotówkowy? Czym różni się od kredytu hipotecznego?

Wprawdzie zaciągnięcie pożyczki hipotecznej wiąże się z koniecznością wpisania hipoteki do księgi wieczystej, jednak w zamian za to masz szansę otrzymać pożyczkę o oprocentowaniu niższym niż kredyt gotówkowy. Możesz tym samym pozyskać więcej środków i spłacać je w dłuższym horyzoncie czasowym. Zabezpieczeniem pożyczki hipotecznej może być nieruchomość będąca własnością Twoją lub osób trzecich, możesz więc otrzymać pożyczkę hipoteczną zabezpieczoną na nieruchomości należącej np. do członków Twojej rodziny, jeśli tylko wyrażą na to swoją zgodę. Jest to więc opcja niezwykle atrakcyjna nie tylko dla właścicieli nieruchomości.

FP Markets

A jak przedstawia się różnica pomiędzy pożyczką hipoteczną a kredytem hipotecznym? Kredyt hipoteczny zaciągany jest na konkretny, ściśle określony cel, np. budowę domu lub zakup mieszkania. Pożyczka hipoteczna – jak wspominaliśmy – przeznaczona być może na cel praktycznie dowolny (również związany z finansowaniem nieruchomości, które z różnych względów nie mogą być sfinansowane kredytem hipotecznym).

Dlaczego przy zaciąganiu pożyczki hipotecznej warto skorzystać z profesjonalnej porady eksperta ANG?

Mając dostęp do profesjonalnego wsparcia specjalistów pracujących dla Grupa ANG, zyskujesz pewność, że wybierzesz najlepszą dostępną dla siebie ofertę pożyczki hipotecznej. Ekspert Grupy ANG:

  • pomoże Ci w podjęciu decyzji, jaki produkt finansowych będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem,
  • dokona wstępnej analizy Twojej sytuacji finansowej i pomoże w określeniu, jaką wysokość pożyczki hipotecznej możesz uzyskać w obecnej instytucji,
  • pomoże Ci w wypełnieniu i skompletowaniu pełnej dokumentacji oraz wyjaśni treść decyzji kredytowej.

Skorzystaj z doświadczenia ekspertów finansowych i zaciągnij pożyczkę jakiej potrzebujesz i na jaką Cię stać.

ŹRÓDŁOArtykuł partnera
Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.