Polska reprezentacja siatkówki w lidze narodów, a popularność zakładów bukmacherskich

241
Polska siatkówka

To powszechnie znany fakt, że sportem narodowym Polaków jest piłka nożna. Zamiłowanie obywateli kraju nad Wisłą do tego sportu sięga jeszcze czasów PRLu i na chwilę obecną pomimo mniej niż zachwycających wyników polskiej reprezentacji, piłka nożna pozostaje najpopularniejszym sportem w Polsce.

Jest to nieco zastanawiające, szczególnie jeśli zwróci się uwagę, na to, jak wysokie wyniki osiągamy w innych dyscyplinach sportu. Być może zaważył tutaj fakt, piłka nożna jest sportem cieszącym się szczególną estymą na całym świecie, a zawodnicy reprezentacji zdobywających puchary w mistrzostwach posiadają status idoli i celebrytów.

Coraz więcej osób zauważa, że dyscypliny, w których Polacy rzeczywiście osiągają światowej klasy wyniki są traktowane nieco po macoszemu przez przeciętnego kibica. Jednocześnie, w świecie sportu powszechnie znany jest fakt, że ze szczególną przyjemnością ogląda się mecze, w których nasz reprezentacja ma szansę na wygraną. Stąd też ogromna popularność dyscyplin takich jak siatkówka wśród polskich kibiców.

Ostatnia dekada w polskiej piłce siatkowej

Ostatnie dwie dekady można uznać za renesans tej dziedziny sportu w Polsce. Nasza reprezentacja nie raz zdobywała mistrzostwa, a w pamięci Polaków pozostali wybitni szczypiorniści tacy jak grający do dziś Bartosz Kurek. Na chwilę obecną, pomimo ostatniej przegranej z Francją, polska pozycja tytana piłki ręcznej nie wydaje się przemijać, a miliony kibiców zapartym tchem w piersiach ogląda kolejne mecze. Przyszły występ Polaków w półfinale tylko podbudowuje iskrę sportowych emocji Polaków.

FP Markets

Wyniki naszych szczypiornistów odbijają się również na popularności zakładów bukmacherskich. Coraz więcej osób rozochoconych osiągnięciami naszej reprezentacji, decyduje się spróbować szczęścia i postawić na nich w meczach ligi narodów.

Polska droga do ligi narodów

Liga narodów w piłce siatkowej mężczyzn to turniej o stosunkowo krótkim stażu, jednak odznaczający się szczególnym prestiżem. Obecnie rozgrywające się mecze, to dopiero trzecia edycja międzynarodowej imprezy. Igrzyska organizowane są przez międzynarodową federację siatkówki i po fazie eliminacyjnej mogą w nich wziąć udział drużyny reprezentujące 16 państw w tym roku, do fazy grupowej dostali się reprezentanci:

 • Brazylii
 • Polski
 • Słowenii
 • Francji
 • Rosji
 • Serbii
 • Stanów Zjednoczonych
 • Japonii
 • Kanady
 • Włoch
 • Argentyny
 • Iranu
 • Niemiec
 • Holandii
 • Bułgarii
 • Australii

Drużyny te zostały wyłonione w toku zaciekłej rywalizacji, przez co ostateczny turniej będzie stanowił gwarancję widowiska na najwyższym poziomie. Kibiców z kraju nad Wisłą rozpiera duma, mogąc startować w tak prestiżowym turnieju. Jednocześnie w roku 2021, fani sportu z pewnością są już przyzwyczajeni do znakomitych wyników polskiej reprezentacji i z pełną świadomością wyczekując popisu naszych szczypiornistów podczas rozgrywanych meczów.

Na  obecną chwilę Polacy nie raz już wykazali się w trakcie rozgrywek ligi narodów. Szczególnym okresem był rok 2019, kiedy nasi reprezentanci zdobyli trzecie miejsce w turnieju. Szczególne osiągnięcie przede wszystkim zważając na fakt, że turniej dotyczy najbardziej prestiżowych drużyn siatkarskich w klasyfikacji światowej.

Faza grupowa ligi narodów

Również tegoroczna edycja okazała się pomyślna dla naszych szczypiornistów. W pierwszym turnieju polska osiągnęła dwa zwycięstwa, pierwsze przeciwko reprezentacji Włoch (3:0), natomiast drugie w starciu z Serbią (3:1). W drugim turnieju udało nam się wygrać wszystkie trzy mecze: przeciwko Australii (3:0), przeciwko Stanom Zjednoczonym (3:0) i przeciwko Rosji (3:1). Trzeci turniej zapewnił nam kolejne dwie wygrane: mecz przeciwko Bułgarii (3:0), oraz przeciwko Holandii (3:0). W czwartym turnieju zwyciężyliśmy z Kanadą (3:0), Japonią (3:0) oraz Niemcami (3:0). Natomiast ostatnia część fazy grupowej zakończyła się kolejnymi dwoma zwycięstwami: w starciu z Iranem (3:0) oraz Argentyną (Również 3:0). Ostatni mecz fazy grupowej, w którym naszymi przeciwnikami byli Francuzi pomimo zaciętej gry Polaków zakończył się wynikiem 3:2 dla przeciwnika. Należy jednak zwrócić uwagę, że mieliśmy do czynienia z jedną z najlepszych drużyn na świecie i ostatecznie reprezentacja polski będzie miała możliwość walczyć dalej w półfinale ligi narodów, z potencjalną szansą na złoty medal w turnieju.

Liga Narodów Turniej

Zakłady Bukmacherskie w świetle osiągnięć Polaków

Bezdyskusyjnie widać, że wyniki zawodników naszej reprezentacji nie rozczarowują. Szczególnie zwracając uwagę na dysonans sił między Polakami a drużynami, z którymi przyszło nam się zmierzyć, wliczając w to zarówno pretendentów do stałego uczestnictwa w lidze narodów piłki siatkowej mężczyzn, jak i najgroźniejszych przeciwników w grupie. W większości przypadków nasi szczypiorniści opuszczali halę z wynikiem 3:0, szerokim echem odbiło się to szerokim echem w świecie zakładów Bukmacherskich.

Coraz większa liczba miłośników sportu, decyduje się postawić na naszą reprezentację, bez szczególnego niepokoju w kontekście poziomu gry Polaków. Bardzo wiele osób decyduje się na ten krok, aby jeszcze bardziej zwiększyć sportowe emocje towarzyszące kibicom.

Odzew Bukmacherów podczas zmagań w turnieju sprawia, że podczas meczu, na szali jest nie tylko prestiż polski, jako potęgi piłki siatkowej, lecz także nasze oszczędności. Co więcej, ciężko o więcej radości, niż kiedy zwycięstwo naszej ukochanej drużyny może nieść ze sobą także korzyści finansowe dla nas.

Na fali sportowych emocji zyskują także bukmacherzy. Z pełną świadomością popularności piłki ręcznej i zainteresowanie zakładami, firmy tego typu oferują specjalne oferty promocyjne, które pomogą Ci zyskać podczas obstawiania wyników meczu.

Liczba miłośników siatkówki nie maleje, a kolejne sukcesy reprezentacji polski z pewnością przyciągną jeszcze większą ilość fanów tej pięknej dyscypliny.

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.