Plus500 zwiększa przychód o 281%, uruchamia nowy program odkupu akcji

813
J2T Trade

Plus500Plus500, broker oferujący inwestorom detalicznym dostęp do handlu na rynku kontraktów różnicy kursowej oraz świeżo zakontraktowany sponsor główny Legii Warszawa, opublikował we wtorek wstępne wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2020 r. Raport jasno pokazuje, że pandemia koronawirusa pomogła kilkukrotnie zwiększyć przychody w stosunku do ubiegłego roku. Co więcej notowana na londyńskiej giełdzie spółka ogłosiła nowy program odkupu akcji od inwestorów

  • Przychód Plus500 w pierwszej połowie bieżącego roku wyniósł 564,2 mln dol., co oznacza wzrost o 281% w stosunku do tego samego okresu rok wcześniej
  • Podczas wtorkowego otwarcia sesji na LSE, akcje Plus500 drożały o 7,5%m testując miesięczne maksima
  • Broker skupił z rynku akcje zwykłe o łącznej wartości niemal 39 mln dol.

Rekordowe wyniki finansowe oraz aktywność klientów

Wzrost przychodów brokera wynika ze wzmożonej zmienności rynków finansowych obserwowanej od początku roku, którą wywołała epidemia Covid-19. W efekcie, zysk operacyjny rósł o 459% i osiągał poziom 360,6 mln dol. O ponad 200% rosły również zyski klientów, które osiągały poziom 556,9 mln dol.

W okresie pół roku traderzy dokonali 47 milionów transakcji, w porównaniu do 17,5 miliona w pierwszej połowie 2019 roku, co przekłada się na wzrost o 168,6%. Plus500 utrzymał również rekordowy poziom aktywności inwestorów oraz liczby nowych klientów. Łączna wartość zdeponowanych środków przekroczyła 1,6 mld dol., co oznacza wzrost o 254% rok do roku.

40 milionów dol. w akcjach skupione z rynku, czas na kolejne 67 milionów

Plus500 dodatkowo poinformował, że zakończył z sukcesem program skupu akcji od inwestorów, nabywając udziały o wartości 38,9 mln dol. Zgodnie z aktualizacją, notowany na LSE broker ma zamiar przeprowadzić kolejny skup, w ramach którego odkupi akcje o wartości 67,3 mln dol.

FP Markets

Plus500 zaprezentował wyjątkowe wyniki w pierwszej połowie roku, napędzane siłą oraz zróżnicowaniem naszej technologii, co pozwoliło naszym klientom wykorzystać bezprecedensową zmienność rynkową – komentował David Zruia, CEO brokera.

Plus500 w górę o ponad 7%

Akcje Plus500 w reakcji na raport opublikowany przed rozpoczęciem wtorkowej sesji zyskiwały ponad 7% i testowały poziom 1360 funtów, najwyższy od około miesiąca:

plus500-11.08
Źródło: Tradingview.com

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.