Nasdaq 100 z drobną stratą. PayPal przedstawi raport.

198
Platforma PayPal na ekranie smartfona
J2T Trade

Amerykański indeks Nasdaq 100 niewiele stracił w poniedziałek. Nowy miesiąc Nasdaq 100 zaczyna z drobną stratą. Notowania zmieniły się finalnie na niekorzyść o 0,06%. Dziś po zakończeniu amerykańskiej sesji trzy spółki podadzą swoje sprawozdania finansowe. Swój raport przedstawi m.in. PayPal.

Nasdaq nieco obniża

Nowy miesiąc rozpoczął się dla technologicznego indeksu spadkiem. Nasdaq 100 wczoraj nieco obniżył kurs swoich notowań. Finalnie amerykański indeks stracił 0,06%. Oznacza to, że ostateczna zmiana kursu wyniosła 7 punktów. Warto zauważyć, że był to kolejny poniedziałek, podczas którego na indeksie odnotowany został spadek wielkości obrotów względem poprzednich sesji.

Biogen przewodzi

Żadna ze składowych Nasdaq’a nie wykazała większej zmienności w poniedziałek. Ponadto nie było komponentu, który przekroczył 3% poziom zmienności. Największą zmianę ceny odnotowała spółka Biogen. Przewodziła ona przedsiębiorstwom, które traciły wczoraj. Akcje Biogenu spadły o 2,70%. Co ciekawe jest fakt, iż to więcej komponentów zyskiwało. Na czele wzrostów stała spółka AMD. Wycena przedsiębiorstwa uległa korzystnej zmianie o 2,45%.

Nocne raporty

Dziś po zakończeniu amerykańskiej sesji opublikowane mają zostać raporty finansowe trzech spółek: AMD, PayPal oraz Starbucks. Wszystkie wymienione wchodzą w skład indeksu Nasdaq 100. Analitycy szacują, że w przypadku całej trójki przychody wzrosną względem analogicznego okresu 2021 roku.

FP Markets

Punkt widzenia – jeden po drugim

W poniedziałek indeks Nasdaq 100 podjął się realizacji scenariusza najpierw scenariusza głównego, a następnie pobocznego. Scenariusz główny tak mówił o wzroście: „Podobnie, jak w piątek cała uwaga skupiona może być na poziomie TFR. Tym razem jednak w okolicach tego poziomu znajduje się średnia krocząca. Jeżeli rynek podejmie się sprawdzenia okolic poziomu TFR, kontynuować będzie mógł ruch wzrostowy. Targetem w przypadku realizacji będzie 13 050-13 100”.

Rzeczywiście rynek podjął się próby sprawdzenia okolic TFR. Ruchem zwanym touch-and-go wykonał zejście i błyskawicznie przebił poziom 13 000. Po godzinie 16 osiągnięty został target w postaci 13 050, a rynek zmierzał w kierunku drugiego celu. Maksimum Nasdaq 100 wyznaczył na okolice 13 090. Projekcję uznać można za wypełnioną.

Po osiągnięciu maksimum cena oscylowała wokół TSR. O tym, jak rynek zachować się może na zakresie TSR pisałem w scenariuszu pobocznym. Brzmiał on: „Zejście natomiast związane jest z podbiciem do poziomu TSR. Gdyby rynek po wejściu USA rozpoczął wznoszenie, oporem dla rynku okazać się może wspomniane TSR. Wówczas siła podażowa przypomni o swoim istnieniu i zepchnie rynek do poziomu 12 800”.

Faktycznie oporem dla rynku okazał się być poziom TSR. Wzorcowo został zbadany i przetestowany od dołu. Realizowane było zejście i jeszcze wieczorem cena znalazła się w okolicach 12 870. Pełen poziom 12 800 został osiągnięty dziś po południu.

Scenariusz główny – wzrostowy

Ruch wzrostowy określony prawdopodobnie może zostać przez zachowanie indeksu w okolicach poziomu TFR. Obecnie cena znajduje się nieco poniżej tego poziomu. Kluczowe dla wzrostów polega na nie wybijaniu dołka z piątku (29.07). Nadbijanie zatem poziomu TFR może być dziś dość głębokie. Wyjście powyżej niego będzie mogło nieść pierwsze oznaki wzrostowe. Re-test od góry poziomu podkreśli wówczas wymowę wzrostową. Szansą dla rynku będzie powrót powyżej 13 000.

Wykres NQ H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks Nasdaq 100 02.08.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Projekcja spadkowa kluczowe założenie upatruje w zachowaniu sił rynkowych na zakresie średniej kroczącej SMA 55. Jeżeli wykonane zostanie podbicie do średniej i nie widać będzie chęci powrotu powyżej niej, obóz niedźwiedzi przejąć będzie mógł kontrolę. Przecena wówczas odbyć się może w myśl zasady impuls-korekta-impuls, gdzie odreagowanie polegałoby na re-teście od dołu poziomu TFR.

Wykres NQ H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks Nasdaq 100 02.08.2022

Konkluzja

Amerykańskie indeksy niewielkimi spadkami rozpoczęły nowy miesiąc. Dziś inwestorzy pokażą swoje nastawienie, które przełożyć się może na resztę tego tygodnia. Poniżej podaję poziomy na dziś 02.08.2022.

TTR : 13 286

TSR : 13 059

TFR : 12 836

TDP : 12 605

TFS : 12 374

TSS : 12 154

TTS : 11 939

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.