Pandemia przyciągnęła detalistów do giełdy, rozmowa z dyrektorem BM Pekao

Bank Pekao
J2T Trade

Jednym z efektów pandemii koronawirusa Covid-19, który zaobserwowano globalnie, jest rosnący udział inwestorów indywidualnych (detalistów) w handlu na giełdzie. Dotyczy to także polskiego podwórka, gdzie na GPW najmniejsi inwestorzy generują rekordowe obroty od drugiej połowy ubiegłego roku. Kwestię popularyzacji rynków kapitałowych wśród inwestorów indywidualnych w rozmowie z Marcinem Wenusem na antenie Comparic24.tv skomentuje dyrektor Biura Maklerskiego Pekao S.A., Piotr Kozłowski.

  • Rozmowa na żywo w Comparic24.tv już we wtorek, 21 września 2021 roku, o godzinie 11:30
  • Tematami przewodnimi będzie kondycja branży maklerskiej w obliczu kolejnej fali pandemii, zmiana podejścia inwestorów indywidualnych do giełdy, czy też popularyzacja rynku kapitałowego poprzez programy lojalnościowe
  • Kozłowski skomentuje również plany rozwojowe BM Pekao na koniec bieżącego roku oraz strategię na nadchodzący 2022

W I połowie 2021 r. na Głównym Rynku akcji GPW krajowi inwestorzy indywidualni wygenerowali 24 proc. obrotów, co stanowiło wzrost  o 2 pp. w porównaniu do roku poprzedniego. Był to również najwyższy udział w pierwszym półroczu w ciągu ostatnich 10 lat.

Na rynku NewConnect znaczenie detalistów było jeszcze bardziej widoczne, gdyż odgrywają oni na nim główną rolę. W pierwszej połowie tego roku odpowiadali za 88 proc. obrotów. Inwestorzy zagraniczni w tym samym czasie wygenerowali 6 proc. obrotów, o 4 pp. więcej rdr.

FP Markets

Powody takiego stanu rzeczy, takie jak lockdown, poszukiwanie alternatywnych metod pomnażania kapitału w obliczu wysokiej inflacji i niskich stóp procentowych, czy też grywalizacja tradingu, zostaną dokładniej omówione podczas rozmowy z dyrektor BM Pekao.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.