Oto jak poradzić sobie z drożyzną na rynku dekoracji domowych

201
Obraz

ObrazW ciągu ostatnich dwóch lat popyt na artykuły dla domu gwałtownie wzrósł, w dużej mierze z powodu powszechnej kwarantanny i długich okresów pracy z domu.

Teraz, kiedy wreszcie można spędzać czas także poza domem, popyt na nowe produkty dekoracyjne, takie jak obraz na płótnie, plakaty i inne rodzaje wydruków, nie zmalał – wręcz przeciwnie, osoby, które podczas lockdownu odkryły radość z remontu domu, chętnie kontynuują swoje projekty DIY. Ale ten wzrost zainteresowania wystrojem domu idzie w parze z rosnącą inflacją, która sprawia, że rewitalizacja domu jest znacznie droższa. Jak więc nadać świeży wygląd swojemu lokum i zmieścić się w granicach budżetu? Oto najważniejsze kwestie.

Planuj swoje projekty dekoracyjne

Być może brzmi to jak coś oczywistego, ale kluczowe jest wcześniejsze zaplanowanie tego, co chcesz kupić do swojego domu. Szaleństwo zakupowe jest szkodliwe dla Twojego budżetu, zwłaszcza gdy oszczędzanie pieniędzy jest priorytetem. Zakup nowej dekoracji na ścianę, która okazuje się nie pasująca do dostępnej przestrzeni lub do atmosfery twojego pokoju rozczarowuje, delikatnie mówiąc.

Więc zawsze daj sobie czas przed każdym zakupem i nie zapomnij o starej sztuczce DIY – stwórz szablony grafiki ściennej z makulatury, które są tej samej wielkości i kształtu co egzemplarze, które zamierzasz kupić. Zamocuj szablony na ścianie za pomocą taśmy i sprawdź, czy na pewno taka aranżacja Ci odpowiada. Wszystko w porządku? Można w takim razie bezpiecznie złożyć zamówienie.

FP Markets

Wybierz wystrój, który ma dla Ciebie znaczenie

W dzisiejszych czasach prawie wszystko może być wykorzystane jako sztuka ścienna – zdjęcia, projekty cyfrowe, wzory typograficzne, dzieła sztuki, a nawet prasowane kwiaty czy suszone liście. Ale nawet jeśli niektóre opcje wyglądają świetnie w katalogu lub na Instagramie obcej osoby, nie musi to oznaczać, że będą olśniewać również w Twoim domu. Chociaż ultranowoczesne wzory dekoracji mogą być uwodzicielskie, istnieje możliwość, że wydasz dużo pieniędzy na najnowszy fason, tylko po to, aby dowiedzieć się, że w ogóle nie lubisz nowych wzorów.

W przeciwieństwie do tego, klasyczne zdjęcie w ramce, które coś dla Ciebie znaczy – np. zdjęcie z podróży, z rocznicy i innych spotkań rodzinnych – pozostanie świeże i atrakcyjne przez wiele lat. Zostało naukowo udowodnione, że szczęśliwe wspomnienia mogą poprawić Twój nastrój, dlaczego więc nie spróbować takiego podejścia w wystroju domu? Co więcej, klasyczne formy dekoracji naściennych zwykle są tańsze niż najnowsze style, zwłaszcza jeśli znajdziesz wiarygodnego i taniego dostawcę. Wyeksponuj swoje najlepsze zdjęcia w całym otoczeniu, a unikniesz wydawania zbyt dużych pieniędzy na przemijające trendy.

Pomyśl o przyszłości

Zamierzasz za kilka lat przeprowadzić remont swojego domu? Czy planujesz mieszkać w tym samym miejscu w najbliższej przyszłości? Są to wszystkie ważne pytania, które pomogą Ci zaplanować wydatki na dekoracje i wybrać najlepiej dopasowane do Twojego domu ich rodzaje. Na przykład, byłoby nierozsądnie kupić dużą grafikę ścienną, która wymaga wiertarki i gwoździ do powieszenia na ścianie, jeśli mieszkasz w wynajmowanym mieszkaniu i rozważasz wyprowadzkę.

Ważne jest również, aby przed wydaniem pieniędzy na nowe elementy, wziąć pod uwagę cały projekt wystroju domu. Pomyśl dokładnie o palecie kolorów i ogólnej prezentacji wizualnej nowych elementów dekoracyjnych – czy będą pasować do pokoju, jeśli zdecydujesz się przemalować ściany lub kupić nowe meble? Jeśli Twoim celem jest oszczędność długoterminowa, najlepszą decyzją jest wybór ponadczasowych rodzajów dekoracji, które bez trudu zintegrują się z różnymi wnętrzami.

Znajdź zniżki

Były czasy, kiedy zdobycie fajnych dekoracji dla swojego domu było uznawane za luksus. Nawet w dzisiejszych czasach wiele firm dekoratorskich nadal zaspokaja segment premium, czyniąc wysokiej jakości artykuły dekoracyjne niemal nieosiągalnymi w czasach rosnącej inflacji. Czyli jeśli nie chcesz wydawać fortuny na wyłącznie dekoracyjne przedmioty, musisz znosić puste ściany. Nic bardziej mylnego.

W tej chwili firmy produkujące budżetowe dekoracje ścienne przeżywają prawdziwy boom. Jeszcze przed uderzeniem inflacji ludzie chętnie kupowali przecenione produkty do swoich domów. Na przykład jeden z dobrze znanych w kraju dostawców usług poligraficznych, MOJOBRAZ, przekazał Traders Area, że od początku pandemii odnotował znaczny wzrost zamówień.

Ale co z tego mają potencjalni nowi nabywcy? Można założyć, że firmy dyskontowe będą chciały utrwalać swój sukces i mimo inflacji oferować klientom jeszcze lepsze oferty. Obecnie za wydruk na płótnie o wymiarach 20×20 cm w MOJOBRAZ wydasz zaledwie 19 zł – czy nie warto więc skorzystać z oferty?

Znajdź nowe sposoby na tańsze zakupy

Spędź trochę czasu na przeglądaniu ofert, zobaczysz wiele budżetowych opcji domowych przeróbek – jednak czy wiesz, że często można kupować jeszcze taniej? Wiele firm oferuje jeszcze korzystniejsze ceny dla subskrybentów swojego newslettera i osób śledzących ich media społecznościowe. Spróbuj użyć tej taktyki, a byćmoże otrzymasz wyjątkową ofertę, która nie będzie reklamowana nigdzie indziej.

Nie zapomnij o stronach z kodami rabatowymi i sprawdź blogi, które gromadzą najlepsze strony z ofertami i artykułami, których ci brakuje. Możesz łatwo znaleźć takie strony internetowe, po prostu wpisując coś w rodzaju „oferty dekoracji wnętrz” w swojej przeglądarce.

Czy jesteś więc w gotowości, aby Twoje ściany zalały się kolorem i charakterem? Zastosuj się do naszych rad, a zobaczysz, że ulepszanie domu jest nadal wykonalne i niedrogie, nawet w dzisiejszych czasach naznaczonych inflacją.

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.