Ofensywa banków centralnych i wpływ na rynek walutowy – Daniel Kostecki zaprasza na webinar

334
Daniel Kostecki

Wakacje w pełni, ale zmienność na rynkach finansowych nie pozwala traderom na chociaż chwilę wytchnienia. Kiedy ilość zachorowań i skala lockdownów zeszła na drugi plan, nastroje na rynkach finansowych zależą obecnie w głównej mierze od ruchów banków centralnych. To właśnie przyszłe decyzje najważniejszych bankierów na świecie i ich konsekwencje będą tematem najbliższego webinaru, który odbędzie 13 lipca 2021 roku, a poprowadzi go Daniel Kostecki, główny analityk Conotoxia Ltd.

W jakim kierunku podąży światowy trend polityki monetarnej?

Ruchy banków centralnych wpływają na finansowy aspekt życia każdego z nas. W powszechnej świadomości, banki centralne odpowiadają za ustalanie wysokości stóp procentowych. To oczywiście prawda, ale ograniczanie ich roli do tej czynności jest co najmniej niedopowiedzeniem. Co ważne, w ostatnich latach znacząco powiększono paletę narzędzi, którymi dysponują bankierzy centralni.

Jednak niezmiennie ich rolą jest stabilizacja i kontrola systemu finansowego, która czasem wymaga na tyle radykalnych działań, że ich konsekwencją jest olbrzymia zmienność na rynku i zmiany długoterminowych trendów. Analitycy nie ukrywają, że aktualnie po okresie luzowania polityki monetarnej, banki centralne będą zmuszone do zmiany, aby zahamować wymykającą się spod kontroli inflację.

Daniel Kostecki zaprasza na webinar

Z webinaru dowiesz się:

  • czy rosną szanse na podwyżki stóp procentowych
  • kiedy i o ile wzrosną stopy w USA
  • co dalej z dolarem, euro i funtem
  • na jakie dane i źródła informacji zwracać uwagę.

Dodatkowo, Daniel Kostecki przeprowadzi analizę rynku z perspektywy możliwych decyzji banków centralnych.

FP Markets

BIORĘ UDZIAŁ W WEBINARZE

O prowadzącym

Główny Analityk Conotoxia Ltd. Absolwent ekonomii na Uniwersytecie Szczecińskim. Z rynkami finansowymi związany prywatnie od 2007 roku, a zawodowo od 2010. Laureat statuetki FxCuffs w kategorii Blog Roku oraz Osobowość Roku. Autor niezliczonej ilości komentarzy i analiz dotyczących sytuacji na rynkach finansowych oraz gość ogólnopolskich stacji telewizyjnych, prasy oraz radia.

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.