Oczy całego świata na USA. Odczyt inflacji o 14:30!

USA
J2T Trade

Dziś, w czwartek 13 października opublikowane zostaną jedne z najważniejszych danych dla amerykańskiej gospodarki. Mowa o odczycie inflacji. Oczy inwestorów z całego świata zwrócone będą właśnie na dane ze Stanów Zjednoczonych. Główne indeksy z Wall Street wczoraj przedłużyły straty. Najgorzej wypadło S&P 500. Czego spodziewać się od tego indeksu dzisiaj ?

Dalej czerwono na Wall Street

Główne amerykańskie indeksy giełdowe straciły również w środę, 12 października. Notowania indeksów z Wall Street już szósty raz z rzędu zaświeciły się na koniec sesji na czerwono. Wczoraj spośród trzech głównych indeksów najwiecej straciło S&P 500. Notowania indeksu spółek dużych obniżyły się o ogólnie o 0,33%. Nieco lepiej wypadł Dow Jones 30, który na notowaniach stracił 0,10%.

Większa zmienność po stronie zyskownej

Nieco lepiej zaprezentowały się wczoraj spółki tworzące indeks S&P 500. W porównaniu do poprzednich sesji, w końcu to po stronie wzrostowej odnotowano większa zmienność. Na czele zyskownych komponentów stanęły trzy spółki z branży przewoźników morskich. Notowania całej trójki przekroczyły 10% próg zmiany ceny. Finalnie najlepiej wypadła spółka Norwegian Cruise Line, której akcje wzrosły o 11,61%. Po przeciwnej stronie natomiast szczególnie odznaczyło się przedsiębiorstwo Albemarle. Jego akcje spadły o 7,89%.

Oczy na inflacje w USA

Inwestorzy z całego świata oczekują dziś szczególnie na jedno wydarzenie. Mowa o odczycie inflacji za wrzesień. Raport z USA podany zostanie w godzinach pre-marketu amerykańskiego. Warto przypomnieć, że dane wywołują zmienność na rynkach na całym świecie.

FP Markets

Punkt widzenia – działała siła podażowa

Indeks spółek dużych (S&P 500) odnalazł wczoraj opór w okolicach poziomu 3 620. To ma tym zakresie siła podażowa dała o sobie szczególnie znać, sprowadzając cenę poniżej poziomu 3 580. Rynkowi nie powiodły się próby odbicia, a cena uziemiona została właśnie w okolicach 3 580.

Scenariusz główny – wzrostowy

Rynek ma sposobność do tego, aby wystrzelić. Wydarzyć się tak może ze względu na publikacje danych o inflacji. Gdyby cena powróciła powyżej zakresu średniej kroczącej SMA 88, to po krótkiej stabilizacji, rynek mogły rozpędzić się do wyższych zakresów. W grę dziś wchodzi osiągniecie nawet 3 670.

Wykres S&P H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks S&P 500 13.10.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Natomiast wspomniane podejście do średniej wiązać się może jedynie z chwilowym optymizmem u inwestorów. Jeżeli nastroje mają być weryfikowane, dobrze byłoby zobaczyć reakcje strony podażowej ponownie na zakresie 3 620. Wówczas należy się liczyć z zejściem do nawet 3 550.

Wykres S&P H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks S&P 500 13.10.2022

Konkluzja

Odczyt inflacji staje się dziś tym co wpływać będzie na rynek w największym stopniu. Rynkowi uczestnicy wyczekiwali w tym tygodniu właśnie tych danych. Co pokaże najnowszy odczyt? Poziomy uległy zmianie i prezentują się następująco.

TSR : 3 715

TFR : 3 668

TDP : 3 620

TFS : 3 574

TSS : 3 527

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.