O czym trzeba pamiętać inwestując w stare monety?

O czym trzeba pamiętać inwestując w stare monety?
J2T Trade

O czym trzeba pamiętać inwestując w stare monety?Zainteresowanie numizmatyką i sprzedażą starych monet to opłacalne zajęcie, które wciąż nie traci na znaczeniu. Inwestycja w dawne nominały jest dobrym sposobem na znalezienie dodatkowego źródła dochodu, jeśli nie zależy nam na przechowywaniu przestarzałych pieniędzy. Jeśli natomiast chcemy skupić się na ich kolekcjonowaniu, również warto wiedzieć o zyskach, które daje nam inwestycja w stare monety. Na co warto zwrócić uwagę w tej kwestii? Podpowiadamy!

Stare monety – sprawdzone metody sprzedaży

Jeśli chcemy sprzedać lub zakupić autentyczne zbiory starych monet, należy zacząć od zorientowania się w możliwościach wyboru miejsca. W których z nich rozglądać się za ciekawymi numizmatami i jakie mamy możliwości wyceny?

Skup

Można udać się bezpośrednio do punktu skupu, stacjonującego w najbliższej okolicy. Drugą z opcji jest możliwość skorzystania z internetowego skupu starych monet, który działa na tej samej zasadzie, a znacznie ułatwia i usprawnia procesy transakcyjne. W tym wypadku wyceny dokonuje się na podstawie aktualnych cen rynkowych. Często dopuszcza się także możliwość negocjowania cen w przypadku większych ilości standardowych egzemplarzy. Zaczerpnij informacji o skupie starych monet na stronie: https://aukcje.numimarket.pl/skup/.

Aukcje numizmatyczne

Dzięki nim w bezpieczny sposób będziemy mogli zainwestować w najcenniejsze egzemplarze. To sprawdzony sposób handlowania starymi monetami o największej wartości. Numizmaty wystawiane na aukcjach są dobrze opisane i zweryfikowane pod kątem ich autentyczności. Jeśli planujemy zakup lub sprzedaż dawnych nominałów za pośrednictwem aukcji, warto zapoznać się m.in. z dostępnymi przed aukcją katalogami. Warto także zaznaczyć, że aukcje są optymalnym sposobem na dokonanie wyceny. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na sprzedaż starych monet za cenę rynkową, którą zmniejsza się o wartość ustalonej prowizji. Darmowej wyceny starych monet możesz dokonać na stronie internetowej: https://aukcje.numimarket.pl/wycena/.

FP Markets

Niespodziewane okazje

Warto za cennymi okazami starych monet rozglądać się również w miejscach, w których od czasu do czasu pojawiają się ciekawe egzemplarze. Z tego względu dobrym rozwiązaniem będzie zawitanie na targu staroci lub odwiedzenie okolicznego antykwariatu. Chwytanie okazji niesie za sobą podstawowe ryzyko, a mianowicie wątpliwą autentyczność zdobytych zbiorów. Dlatego warto do tego sposobu zdobywania starych monet podchodzić z dużą ostrożnością.

Inwestycja w numizmatykę – co się opłaca?

Skup i wycena starych monet - o czym pamiętać?Decyzja o pozbyciu się lub zarobieniu pieniędzy dzięki starym monetom wymaga podejmowania przemyślanych kroków na rynku numizmatycznym. Dlatego warto wiedzieć, na jakie pieniądze dobrze jest zwrócić swoją uwagę? W tym zakresie wyróżniamy przede wszystkim:

  • Monety obiegowe – są to pieniądze, które znajdują się w obiegu i zasilają portfele każdego z nas. Z tego względu cechuje je duża dostępność, a o wartości tego rodzaju monet świadczy m.in. szybkość ich wyłapania z bezpośredniego obiegu.
  • Monety okolicznościowe – są emitowanie w edycjach limitowanych. Niektóre z nich mogą trafić do obiegu, inne powstają specjalnie z myślą o prawdziwych kolekcjonerach. Do ich wykonania używa się wyjątkowych kruszców i technik dekoracyjnych.
  • Bulionówki – czyli monety inwestycyjne, a więc najbardziej wartościowe egzemplarze. Ceny bulionówek są wiernym odzwierciedleniem zmieniających się wartości metali szlachetnych na rynku. Oznacza to także, że ich atrakcyjność wynika przede wszystkim z popytu na bulionówki w wybranym roku.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ŹRÓDŁOArtykuł sponsorowany
Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.